VPN.AC-gjennomgang – Oppdatert 2020

VPN.AC gjennomgang

VPN.AC er en god VPN-leverandør som tilbyr solid kryptering og god streaming. Imidlertid gir loggføringspolitikken oss pause, noe som betyr at de mer sikkerhetsbevisste kanskje vil unngå å bruke den bare i tilfelle. Les hele VPN.AC-gjennomgangen for detaljer om det.


best-VPN-anmeldelser

Raskere, tryggere, bedre. Dette er ikke ordene våre. Det er slik VPN.AC, en mindre kjent VPN-tjeneste fra Romania, beskriver seg selv. Tjenesten er rask, men den har en uvanlig retningslinjer for tilkoblingslogging som bør gi deg pause hvis du er bekymret for personvernet ditt.

I denne VPN.AC-gjennomgangen skal vi dekke fordeler og ulemper. Vi tester det for hastighet og ytelse, inkludert et blikk på potensialet for strømming. Vi kommer til å kjøre gjennom funksjoner og priser, så vel som personvernreglene. Vi vil også teste klienten og nettstedet for å gi deg en god ide om tjenestens brukervennlighet før vi gir dom.

VPN.AC er rask, med mange funksjoner og en behagelig stasjonær klient. Innloggingspolitikken kan være en bekymring for personvernfokuserte personer, men spesielt sammenlignet med leverandører som ExpressVPN (les vår ExpressVPN-anmeldelse).

VPNAC-Website-Index

VPNAC-Website-FAQ

VPNAC Innstillinger-Pålogging

VPNAC-Connection-Window

VPNAC-Client-nyheter

Tidligere

neste

styrker & Svakheter

Alternativer for VPN.AC

Funksjoner

Det er ingen tvil om at det er ambisjoner bak VPN.AC. Funksjoner som drapsmann og multi-hop-tilkoblinger beviser at den prøver å konkurrere med større leverandører som NordVPN (les vår NordVPN-anmeldelse). Det er imidlertid ikke mye tilpasning tilgjengelig, noe som kan være positivt hvis du er nybegynner eller negativ på grunn av det begrensede funksjonssettet.

VPNAC-nettside-nedlastinger

Du er godt utstyrt med VPN.AC, takket være at den har klienter for Windows, macOS, Android og iOS-enheter. Det er også en Linux-klient i betatesting for brukere med Debian-baserte distribusjoner. Det finnes veiledninger som hjelper deg med å konfigurere tilkoblinger ved hjelp av rutere og andre enheter.

Klienten for Windows er visuelt ren og enkel, og Android-klienten ser identisk ut. Til å begynne med trengs ikke mye konfigurasjon, og en enkel nedtrekksmeny for valg av serverforbindelser er tilgjengelig.

Du får også to innstillingsområder, der de få innstillingene du kan tilpasse blir forklart i lekmannsbetingelser.

Det er bra for VPN-nybegynnere. Du får ikke sitte å klø deg i hodet og prøve å forstå hva en “drepemaskin” er fordi det er forklart deg. Killswitch er ikke aktivert som standard, noe vi mistenker er å hindre folk i å bli forvirret hvis internett deres faller uventet, men det ville være bedre hvis det ble forhåndsaktivert fra et sikkerhetsmessig synspunkt.

VPNAC-Client-protokoller

VPN.AC lar deg konfigurere de valgte VPN-protokollene i klienten, med alternativer inkludert OpenVPN, L2TP / IPSec og en godt merket “usikker” PPTP. Du kan også velge hvilken port du vil bruke til å koble til, med syv alternativer som følger med.

Delet tunneling ser ikke ut til å være støttet av Windows-klienten, da det ikke er noe alternativ å forhindre at visse programmer bruker VPN-tilkoblingen. Det er et alternativ på Android-klienten, under området “ekskluder apper” i delen “avansert”.

Klienten tilbyr en innstilling for “sensurerte land”, noe som forvirrende antyder at den legger til “Kina-optimaliserte” servere til serverlisten. Vi kunne allerede se disse serverne på listen og koble til dem, så “sensurerte land” kan være en overflødig innstilling.

Det er likevel bra at VPN.AC tilbyr servere og støtteveiledninger for å hjelpe brukere som ønsker å omgå sensur i Kina. Dette støttenivået vil vanligvis gjøre VPN.AC til en sterk utfordrer for de beste VPN-tjenestene våre for Kina-listen, men sjekk personverndelen til denne anmeldelsen før du skynder deg å abonnere.

VPNAC-Client-DoubleHop

VPN.AC tilbyr multi-hop-tilkoblinger, som tilfører et lag med beskyttelse til VPN-tunnelen. Forbindelsen din blir rutet gjennom to servere. For eksempel kan det gå via en britisk server, deretter en server i Nederland. Det skal i teorien gjøre det vanskeligere å spore din beliggenhet og identitet.

Det er en funksjon du normalt bare ser hos toppleverandører, for eksempel Windscribe (se Windscribe-gjennomgangen).

Ved siden av VPN.ACs VPN-tjeneste er SecureProxy, et sett nettlesertillegg for Chrome, Firefox og Opera nettbutikker som er inkludert som en del av abonnementet ditt. Den bruker en TLS-tunnel til forskjellige servere som leveres for å kryptere nettlesertrafikken.

TLS-tunneling er ikke idiotsikker og kan være utsatt for IP-lekkasjer. VPN.AC innrømmer like mye og anbefaler opplæringen for å begrense risikoen. TLS-tunneling er ikke en viktig funksjon, men det er et pent tillegg hvis du bare vil kryptere nettlesertrafikken.

Det er også nyttig hvis du leter etter den beste VPN-en for streaming, noe vi vil diskutere senere.

VPN.AC-funksjoner Oversikt

VPN.AC-logovpn.ac

Starter fra $ 375 per måned Alle planer

Generell

Betalingsmetoder
PayPal, kredittkort, SMS

Godtar cryptocurrency

Samtidige tilkoblinger
6

Støtter delt tunneling
Bare på mobil

Ubegrenset båndbredde

Gratis prøveversjon tilgjengelig

Refusjonsperiode
7 dager

Server over hele verden
114 servere over 26 land

Desktop OSer
Windows, MacOS, Linux

Mobile OSer
Android, iOS

Nettleserutvidelser
Chrome, Firefox, Edge

Kan installeres på rutere

streaming

Har tilgang til Netflix US

Har tilgang til BBC iPlayer

Har tilgang til Hulu

Har tilgang til Amazon Prime Video

Sikkerhet

Krypteringstyper
128-AES, 256-AES, Blowfish-128

VPN-protokoller tilgjengelig
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP

Aktivert ved oppstart av enheten

Lar torrenting

Retningslinjer uten logging

Bestått DNS-lekkasjetest

Killswitch tilgjengelig

Malware / annonseblokker inkludert

Brukerstøtte

Live chat

E-poststøtte
24/7

Telefonstøtte

Brukerforum

Kunnskapsbase

Priser

VPN.AC har ikke de billigste prisene vi har sett – den månedlige pakken er ganske kostbar – men den er heller ikke den dyreste. Det er konkurransedyktig sammenlignet med noen av leverandørene i VPN-anmeldelsene våre.

VPN.AC tilbyr ikke en gratis prøveperiode, men den tilbyr en ukes prøveperiode for $ 2. Den eneste forskjellen mellom prøveversjonen og et standardabonnement er at du er begrenset til tre samtidige forbindelser i stedet for seks.

Ellers får du de samme funksjonene over hele linjen med VPN.ACs betalte planer, enten du går på et månedlig abonnement eller lenger. Den standard månedlige prisen er $ 9, men i likhet med andre VPN-er tilbyr den rabatter for lengre vilkår. Hvis kostnader er et problem for deg, kan du se etter en budsjettfokusert VPN, for eksempel SaferVPN (les vår SaferVPN-gjennomgang).

Du sparer 11 prosent på den tre måneder lange pakken ($ 8 per måned i stedet for $ 9), men de beste rabattene følger med de årlige og toårsplanene. Den årlige pakken vil sette deg tilbake $ 58 (tilsvarer $ 4,80 i måneden) for en samlet rabatt på 46 prosent.

Den to årige pakken koster $ 90 (tilsvarer $ 3,75 i måneden), og gir deg en samlet rabatt på mer enn 60 prosent. Det kan sammenlignes med de dype rabattene du får med CyberGhost (les vår CyberGhost-anmeldelse).

Du kan betale med PayPal, kreditt- og debetkort, SMS eller cryptocurrencies, for eksempel bitcoin eller ethereum.

Enten du går for $ 2-prøveperioden eller noen av de fullstendige pakkene, har du rett til refusjon innen de første syv dagene hvis du ikke er fornøyd med tjenesten. Det er verdt å teste tjenesten med en ukes prøveperiode på $ 2 før du går til en lengre periode.

Brukervennlighet

Det er klart gjennom testing at VPN.AC har prøvd hardt for å gjøre tjenesten så brukervennlig som mulig. Nettstedet og VPN-klienten unngår ikke sjargong, men det brukes effektivt og med støttende forklaringer. Det er ikke mange tilpasningsalternativer, så det er enkelt å registrere deg og bruke VPN.AC.

VPNAC-Website-SignUp

Det er enkelt å registrere seg på VPN.AC. På prissiden får du de fire kassealternativene. Du velger pakken du ønsker, klikker på “få den nå” og fortsetter til kassen.

VPN.AC ber deg oppgi e-postadresse og passord for VPN-kontoen din, så vel som hjemlandet. Det er bra at du ikke blir bedt om faktureringsinformasjon, selv om tredjepartsleverandører kan be om dem, men VPN.AC som ber om hjemlandet ditt, kan fortsatt begrense plasseringen din.

Det er en liten bekymring, men det er fortsatt en bekymring. Hvis du vil at en leverandør som ikke ber om personlig informasjon når du registrerer deg, kan du sjekke Perfect Privacy (les vår perfekte personvernanmeldelse).

Når du har registrert deg og betalingen din er behandlet, vil du få tilsendt en bekreftelsesmail med dine auto-genererte VPN-påloggingsdetaljer.

Brukernavnet og passordet sendes i klartekst. VPN.AC anbefaler å endre VPN-passordet ditt, noe som er forskjellig fra passordet du valgte ved påmelding. Du må generere et sikkert passord, og deretter gå til “klientområdet” på VPN.AC-nettstedet for å endre det.

VPNAC-nettside-tjenester

Det er ikke mye å se i kontoområdet ditt. Annet enn å endre passordet for VPN-tjenesten, kan du se alle aktive tjenester, fakturaer, siste nytt og gjeldende supportbilletter.

Når du går videre til VPN-klienten, forventes det ikke at du blir VPN-veteran. Klienten gjør det enkelt ved å vise deg minste mengde innstillinger. Hovedpåloggingsvinduet tilbyr serverplasser i en rullegardinmeny og en knapp for å slå VPN av eller på.

Du må først logge deg på med VPN-brukernavnet og passordet i “preferanser” -delen, men det er ikke vanskelig. Det er bare et innloggingsområde med grunnleggende innstillinger for automatisk tilkobling og oppstart ved oppstart.

Hvis du ikke liker det standard mørke grensesnittet, kan du bytte til en lysere versjon. Det er en liten berøring, men det viser at det er lagt vekt på å gjøre grensesnittet behagelig for brukerne.

VPNAC Innstillinger-Advanced

VPN.AC-innstillinger

De to innstillingsområdene, oppført under “preferanser” og “avansert”, tilbyr litt tilpasning. Her kan du aktivere drapsmekanismen og angi forbindelsen til den valgte VPN-protokollen. Killswitch er deaktivert som standard, så hvis det er viktig for deg, må du aktivere det i “preferanser” -området.

De fleste innstillinger har beskrivelser for å forklare hva de gjør. Ikke alle av dem er sjargongfrie, men VPN.AC husker nybegynnere med tips, for eksempel “vanligvis ikke nødvendig.”

Klienten tilbyr innebygde lenker for å teste VPN-en din med en “IP-lekkasjekontroll” -knapp i “koble til” -området. Du får også se en tilkoblingslogg, inkludert detaljerte tilkoblingsinnstillinger, som du kan lagre hvis du trenger å henvise problemer til kundesupport.

Hvis du vil bruke SecureProxy-nettlesertunnelingstjenesten, må du installere plugin-modulen for den valgte nettleseren. Du kan finne lenker til dem på VPN.AC-nettstedet under “SecureProxy” øverst på siden.

Når plugin-en er installert, bruker du bare VPN-brukernavnet og passordet ditt for å logge inn og velge TLS-tunnelserver, som er en lignende prosess som hovedklienten.

Klienten er godt designet for catering til nybegynnere og avanserte brukere, i tillegg til nettlesertillegg. Den er ikke fullpakket med hundrevis av funksjoner, men den er rask. Å bytte servere tar sekunder, snarere enn å få deg til å vente med å koble fra, velg en server og deretter koble til igjen.

Hastighet

Raskere er hvordan VPN.AC beskriver seg selv. Vi ønsket å teste påstanden, så vi gjennomførte hastighetstester for å få en følelse av hvordan tjenesten yter under regelmessig bruk.

Vi testet fem VPN.AC-servere over hele verden, og så på ventetid, nedlasting og opplastingshastigheter og sammenlignet dem med våre ubeskyttede hastigheter i Storbritannia. Resultatene vises i tabellen nedenfor.

Steder: Ping (ms) Last ned (Mbps) Last opp (Mbps)
Ubeskyttet (Storbritannia)1535.254,43
Amsterdam2432.694,19
Madrid7332.103,89
Toronto18423.103,35
Los Angeles29224.962,74
Tokyo4799,611,48

Hastigheter fra europeiske servere, som Amsterdam og Madrid, var nær vår ubeskyttede hastighet under testene våre. Det var ingen stor forskjell i ventetid, og begge serverne hadde nesten identiske nedlastings- og opplastningshastigheter.

Våre tester fra lenger lokasjoner fortsatte det temaet. Hastigheter fra Toronto og Los Angeles hadde høyere ventetid, men gode nedlastingshastigheter (mellom 23 megabit per sekund og 24 Mbps) som ville gjøre dem solide alternativer for strømming. Det er imidlertid sannsynlig at de ikke vil lage vår beste VPN for spilleliste.

Hastighetene fra Tokyo var de verste, men det var også det fjerneste stedet fra oss som vi testet. Med nesten 10 Mbps vil det fortsatt være greit å bruke regelmessig, men ventetiden kan sette deg i gang med streaming eller spill.

Som en helhet er VPN.AC rask og ville være en frustrasjonsfri løsning for de fleste brukere, men du kan finne en bedre leverandør på vår raskeste VPN-shortlist.

Sikkerhet

Alle de viktigste VPN-protokollene for kryptering som du forventer blir støttet av VPN.AC. Hjelpsomt gir tjenesten en sammenligning av VPN-protokollene i en kunnskapsbase, men vår PPTP vs OpenVPN-showdown skal gi deg den samme ideen.

VPN.ACs anbefaling – og vår – er å bruke OpenVPN, som er standardprotokollen i VPN-klienten. Du har flere OpenVPN-krypteringsnivåer tilgjengelig, samt L2TP / IPSec og PPTP, som ikke anbefales.

For de fleste brukere anbefales å koble til ved hjelp av OpenVPN 128-bit AES / ECC eller AES 256-bit fordi de gir deg høy sikkerhet og gode hastigheter.

Selv om den ikke er så sikker som en OpenVPN-tilkobling, er VPN.ACs SecureProxy-tunnelingstjeneste for nettlesere et godt alternativ hvis du jobber i et miljø som begrenser VPN-tilkoblinger.

VPN.ACs drapsmann vil beskytte identiteten din ved å blokkere tilgang til internett hvis du mister forbindelsen til en server. Den er ikke forhåndsaktivert, men innstillingen er lett å finne i klientinnstillingene.

IP-lekkasjekontrollknappen i klienten sender deg til et nettsted dedikert til IP-, DNS- og WebRTC-sjekking. For å bekrefte kjørte vi våre egne sjekker, og tjenesten gikk uten problemer.

Fra et sikkerhetssynspunkt har VPN.AC brukere dekket, men det ville vært bedre om sikkerhetsfunksjoner som drapsmekanismen som standard var aktivert som du finner med tjenester som TorGuard (les vår TorGuard-anmeldelse).

Personvern

Denne gjennomgangen har vært positiv så langt, men VPN.ACs personvernregler er dens største undergang.

Det gir alle de rette lyder, med fokus på å omgå sensur, “beskytte identiteten din” og såkalte garantier for å begrense datadeling, for eksempel å begrense tilgangen til logger til bare en ansatt.

VPNAC-Website-Privacy

De forbannende ordene er i vanlige spørsmål der de forteller brukerne at de logger tilgangen til VPN-tjenesten sin for “sikkerhets- og supportformål” i en dag. Dette gjentas i personvernreglene. For å være tydelig registreres IP-adressen din, datanvendelsen og tidspunktene du koblet til og koblet fra hver dag.

I følge VPN.AC blir dataene slettet neste dag.

Det er en merkelig selvmotsigelse, og det gjør VPN.AC vanskelig å anbefale til alle som er interessert i personvernet. Vi kan ikke med god samvittighet anbefale det til mennesker som bor i begrensede land, for eksempel Kina, mens det logger brukerdata, enten det er for en dag, en måned eller et år.

Det som gjør situasjonen enda mer særegen, er selskapets stamtavle. Romania-baserte Netsec Interactive Solutions, selskapet bak VPN.AC, er først og fremst et sikkerhetstesting selskap.

VPN.ACs nettsted hevder at selskapet har logger for feilsøking og for å beskytte seg selv og dets servere mot angrep. Gitt at selskapet er et penetrasjonstestingfirma, kan det være sant.

Vi kan ikke uavhengig bekrefte påstandene om datalogging, men det antyder at VPN-kundene bruker delte IP-adresser som ekstra beskyttelse mot datasporing.

Det er også verdt å merke seg den endelige setningen i VPN.ACs personvernregler sier at ingen personopplysninger blir gitt til tredjepart “med mindre loven krever det.” Dette tyder på at selskapet er forberedt på å samarbeide med myndigheter når det blir henvist til det.

Når det er sagt, kunne vi ikke finne eksempler på at VPN.AC samarbeider med myndigheter eller leverer loggførte data til andre tredjeparter.

Streaming ytelse

Selv om VPN.AC er et svikt i et privatlivssynspunkt, er det et mye sterkere alternativ for strømming. Vi testet det for å se hvor godt det ville spille av streaminginnhold fra tjenester som BBC iPlayer og Netflix.

VPNAC-Netflix-amerikansk

Det er ingen spesifikasjoner om mediastreaming på VPN.AC-nettstedet, og ingen av serverne er merket for medieavspilling, men de vi testet fungerte uten problemer.

Vi var i stand til å streame innhold fra amerikanske og kanadiske Netflix-servere i rimelige hastigheter og kvalitet uten å bufret, så VPN.AC står foran når det gjelder konkurrentene på den beste VPN for Netflix-listen.

Fordi anmeldelsen fant sted fra Storbritannia, hadde vi allerede tilgang til BBC iPlayer, men BBC blokkerer vanligvis streaming hvis du er koblet til via VPN. Koble til Storbritannias-baserte servere tillater oss å streame BBC iPlayer uten problemer, så VPN.AC kan være et godt alternativ til de beste VPN-ene for BBC iPlayer.

En VPN-server som ikke taster geoblokkeringstiltak, er en VPN-server som det er verdt å anbefale hvis du er en streaming-fanatiker som vil vite hvordan du kan streame filmer på nettet.

Serverlokasjoner

Ifølge VPN.ACs nettsted er det 114 servere fordelt på 26 land. Antall servere er bra, men dekningen er dårlig, noe som er en annen ulempe verdt å merke seg.

Nord-Amerika og Europa har hovedtyngden av servere, men Sør-Amerika har bare en i Brasil, mens Asia bare har syv, inkludert noen få som er klassifisert som “Kina-optimalisert.” Det er ingen servere i Afrika eller Midtøsten.

Det kommer sannsynligvis til å gjenspeile hastighetene du ser. Hvis du er i Asia, Afrika eller Midt-Østen, er serverne du kan koble til, færre og lenger unna enn for brukere i Europa eller Nord-Amerika. Du kan få bedre ytelse fra andre tjenester i VPN-biblioteket vårt som har en større geografisk spredning, for eksempel VPNArea (se vår VPNArea-gjennomgang).

Kundeservice

Det er enkelt å få støtte fra VPN.AC. Støtteseksjonen inkluderer tilgang til billettsystemet, som det anbefaler for “maksimal prioritering”, samt lenker til opplæringsprogrammer og kunnskapsbase.

Hvis du heller vil bruke tradisjonell e-post, kan du også gjøre det via VPN.ACs støtteskjema eller den oppgitte e-postadressen. Uvanlige kommunikasjonsmetoder er også tilgjengelige, for eksempel Skype og Wire, en personvernfokusert sikker meldingsapp.

For å teste VPN.ACs kundeservice sendte vi to meldinger: en via e-post og en gjennom billettsystemet.

VPNAC-Website-Ticket

Den svarte innen seks timer, noe som er raskt. Responsen var kortere og til poenget, men spørsmålene ble besvart. Det hadde vært fint hvis mer innsats ble gjort for å svare fordi responsen ikke føltes profesjonell.

Kunnskapsbasen inkluderer Q&Som og støtteveiledninger for alt fra betalingsmetoder til valg av VPN-protokoller. Du får også feilsøkings- og optimaliseringsveiledninger som hjelper til med å øke hastigheten på tilkoblingen hvis den er treg.

De fleste av guidene er enkle, og instruksjonene er klare. Noen av de lengre artiklene inkluderer en TL; DR (for lang, har ikke lest) sammendrag øverst for å hjelpe deg med å bla gjennom innholdet.

Det er også en FAQ-side med seksjoner for generelle, personvern og tekniske spørsmål.

Dommen

VPN.AC er en prøve-hard tjeneste med mange positive og en stor negativ. Klienten er enkel å bruke og inneholder toppnivåfunksjoner, for eksempel multi-hop-tilkoblinger, som standard.

Det er raske og vedlikeholdte rimelige hastigheter over lange avstander under testene våre. Det er imidlertid ikke mye servervalg utenfor Europa eller Nord-Amerika, og det kan påvirke opplevelsen din hvis du ikke er i disse områdene.

VPN.AC er stolt av sikkerhetsfunksjonene, men vi er opptatt av at den holder tilkoblingslogger, selv om det bare er for en dag. Den sier at den holder dem for “sikkerhets- og supportformål”, men andre leverandører klarer seg uten, så det er en svak påstand.

Vi kan ikke anbefale VPN.AC til noen som er bekymret for personvernet. Logging av IP-adressen din og tilkoblingsinformasjonen din i en dag logges fortsatt, og det er ingen uavhengig bekreftelse at VPN.AC ikke har gitt den informasjonen til myndighetene i det siste, eller at den tørker loggdataene hver dag som den sier.

Tatt i betraktning sin innsats for å markedsføre seg til mennesker i land med tung sensur, er det rart at det fører logger, og som bringer ned tjenesten. Det vil ikke være å lage listen over de beste VPN-ene for Iran alene av den grunn.

Hvis du ønsker å streame innhold fra Netflix eller BBC iPlayer, er VPN.AC et sterkt alternativ. Innholdet streamet godt da vi prøvde det på flere servere, men det var forsinkelser, så kjørelengden kan variere, avhengig av hvor du er.

Selv om vi ikke kan anbefale VPN.AC for personvern, kan vi anbefale det som en nybegynner-vennlig VPN-tjeneste for streamere eller grunnleggende internettbrukere. Det er imidlertid bedre alternativer der, så ikke glem å se på vurderingene våre for å finne den beste VPN-en for deg.

Er du uenig i anmeldelsen vår eller har du egne erfaringer å dele? Gi oss beskjed i kommentarene nedenfor. Takk for tiden din.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map