PureVPN-gjennomgang – Oppdatert 2020

PureVPN gjennomgang

PureVPN har forbedret seg mye siden vi sist vurderte, men kommer fremdeles til kort på noen få viktige områder. Selv om vi fremdeles har håp for tjenesten, kan vi ikke anbefale den akkurat nå. Les hele anmeldelsen vår for å finne ut hvorfor og se også noen PureVPN-alternativer vi anbefaler.


purevpn-Slider1

purevpn-slider2

purevpn-slider3

purevpn-slider4

purevpn-slider5

Tidligere

neste

PureVPN har unndratt vår beste VPN-liste, til tross for å være en av de største virtuelle private nettverkstjenestene som er tilgjengelige. Selv om den raske hastigheten og den lave prisen er nok til å tømme den tøffeste konkurransen, kommer PureVPN til kort på andre områder (les vår PureVPN vs. ExpressVPN matchup for å se det i aksjon). 

I denne PureVPN-gjennomgangen skal vi kjøre tjenesten gjennom wringer, teste ut hastigheten, funksjonene og mer. Underveis vil vi også berøre sikkerheten og personvernet, samt serverplasseringene og prisen, alt før vi gir vår dom. 

For prisen er PureVPN en god service. Hastigheten er utmerket så lenge du jakter etter den rette serveren, og prisantydningen er billigere enn de fleste av konkurrentene. Dette er imidlertid veid mot det usammenhengte grensesnittet, den lette støtten og den flekkete streamingytelsen. Likevel, med en 31-dagers pengene-tilbake-garanti, er det ingen risiko å prøve.

styrker & Svakheter

Alternativer for PureVPN

Funksjoner

PureVPN har en annen tilnærming til å bruke en VPN. I stedet for bare å presentere en liste over servere, er det flere modus du kan velge mellom, basert på hva du vil gjøre online. 

I de fleste tilfeller endrer disse modusene bare stedene du blir vist, men noen av dem åpner flere funksjoner (for eksempel kan streamingmodus koble deg til basert på et nettsted). 

Ellers er funksjonene standard. PureVPN inkluderer en driftsbryter som blokkerer internettforbindelsen din hvis VPN noen gang kobler fra, i tillegg til en hastighetstest som vil estimere latensen for PureVPNs lokasjoner. Selv om hastighetstesten fungerer, liker vi utseendet og følelsen av ExpressVPNs mer (les vår ExpressVPN-anmeldelse).

purevpn-review-speed-test

PureVPN har andre funksjoner, men bare hvis du betaler ekstra. Du kan kjøpe portvideresending, DDoS-beskyttelse og / eller en dedikert IP-adresse, som hver koster $ 0,99 per måned. Selv om vi forstår å ikke inkludere en dedikert IP-adresse, bør PureVPN inkludere DDoS-beskyttelse gratis.  

Den fremtredende funksjonen er delt tunneling, som er inkludert gratis. Det er en betafunksjon, noe som betyr at du må merke av for betafunksjonsbryteren i applikasjonen for å få tilgang til den. Det fungerer per app-basis, slik at du kan sende noen apper gjennom VPN-tunnelen mens andre apper holder deg på din standardforbindelse.

purevpn-review-split-tunneling

Vi er glade for drapbryteren, hastighetstesten og delt tunneling, selv om vi tar noen problemer med modusene (mer om dette i delen “brukervennlighet” nedenfor). Den eneste manglende funksjonen er app kill (les vår Astrill-anmeldelse for en tjeneste som tilbyr den). Når det er sagt, er appdrap en ganske sjelden funksjon, så vi legger ikke PureVPN for hardt til å utelate det. 

PureVPN Chrome-utvidelse

PureVPN tilbyr en nettleserutvidelse for Chrome og Firefox, et faktum som praktisk talt slår i hodet ditt mens du bruker applikasjonen. Som de fleste VPN-utvidelser fungerer det som en nedstrippet måte å kontrollere forbindelsen din på. Du kan velge din plassering, sette opp en bypass-liste og selvfølgelig koble til. 

purevpn-gjennomgang-krom-forlengelse

Selv om skrivebordsapplikasjonen har flere innstillinger, vil vi anbefale å bruke utvidelsen til daglig bruk (det er en sjeldenhet for VPN-er). Den strømlinjeformede tilkoblingsprosessen fungerer mye bedre enn desktop-applikasjonen, slik at du kan velge din plassering og koble deg til uten å bekymre deg for hvilken modus du er i.

PureVPN-funksjoner Oversikt

PureVPN-logowww.purevpn.com

Starter fra $ 165 per måned Alle planer

Generell

Betalingsmetoder
PayPal, kredittkort

Godtar cryptocurrency

Samtidige tilkoblinger
5

Støtter delt tunneling

Ubegrenset båndbredde

Gratis prøveversjon tilgjengelig

Refusjonsperiode
31 dager

Server over hele verden
2000+

Desktop OSer
Windows, MacOS, Linux

Mobile OSer
Android, iOS

Nettleserutvidelser
Chrome, Firefox

Kan installeres på rutere

streaming

Har tilgang til Netflix US
Bare USA

Har tilgang til BBC iPlayer

Har tilgang til Hulu

Har tilgang til Amazon Prime Video

Sikkerhet

Krypteringstyper
256-AES

VPN-protokoller tilgjengelig
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, IKEv2

Aktivert ved oppstart av enheten

Lar torrenting

Retningslinjer uten logging

Bestått DNS-lekkasjetest

Killswitch tilgjengelig

Malware / annonseblokker inkludert

Brukerstøtte

Live chat
24/7

E-poststøtte
24/7

Telefonstøtte

Brukerforum

Kunnskapsbase

Priser

PureVPN er en av disse tjenestene som alltid kjører en avtale. Du kan se forskjellige varigheter og lavere priser basert på hvor du ser. I forbindelse med denne gjennomgangen holdt vi fast med tilgjengelige varigheter og priser på PureVPNs nettsted. Basert på vår tidligere erfaring med tjenesten, er disse de mest nøyaktige.

Som en månedlig eller årlig tjeneste kommer PureVPN til kort. Selv om det ikke er overpriced som Hide.me (les vår Hide.me-anmeldelse for å lære mer om det), er PureVPN på linje med resten av markedet. Hvis du leter etter et kortvarig abonnement, anbefaler vi PIA, som tilbyr et års tjeneste for under $ 40 (les vår gjennomgang av privat Internett-tilgang). 

For de som ser mot fremtiden, er det ingen tjenester som PureVPN. Det er en av de eneste leverandørene som lar deg kjøpe fem år på forhånd, og til en meget rabattert pris. Ved å bryte regnestykket er den månedlige kostnaden din rundt $ 1,60 når du går med femårsplanen, som er en stjeling.

Vi har konsekvent spionert CyberGhost som et premierebudsjettalternativ, ettersom den treårsplanen bare er $ 99 (les vår CyberGhost-anmeldelse). Basert på priser alene, men, vinner PureVPN kampen. Selv om det kommer til kort på noen områder – vi kommer til dem gjennom hele gjennomgangen – er prisingen solid.

PureVPN-prøveversjon

Hvis du prøver PureVPN og bestemmer at det ikke er noe for deg, kan du dra nytte av dets 31-dagers pengene-tilbake-garanti. 

Hvis du er så tilbøyelig, kan du også kjøpe en tredagers prøvekonto for $ 2,50. Vær imidlertid oppmerksom på at $ 2.50 ikke kan refunderes, så det er sannsynligvis en bedre idé å bruke pengene-tilbake-garantien. Du kan også få tilgang til en gratis prøveperiode på sju dager ved å installere Chrome- eller Firefox-utvidelsen. 

PureVPN-levetid

Når vi utførte vår forskning, kom vi ofte over begrepet “PureVPN lifetime abonnement.” For noen år siden tilbød PureVPN et livstidsabonnement på sine tjenester for rundt $ 70. 

Når du nå lander på siden “livstidsabonnement”, avklarer PureVPN at det er femårsplanen. Kort sagt, i skrivende stund er det ikke et levetidsalternativ tilgjengelig. Når det er sagt, har PureVPN tilbudt det tidligere.

Brukervennlighet

Å registrere deg for PureVPN er som å bli medlem av andre VPN. På nettstedet er det flere knapper som fører til kassesiden, som ber deg om varighet, e-postadresse og betalingsmåte. Selv om du bekrefter betaling på denne siden, er det fortsatt en prosess å gå gjennom for å bli satt opp. 

purevpn-review-kassa

Etter det blir du ført til en fem-delt konfigurasjonsprosess. Først spør PureVPN hva du vil bruke VPN til, noe som kan virke irrelevant, men ikke. Basert på svaret ditt, vil PureVPN anbefale hvilken app du bør laste ned. 

For eksempel anbefales de som ønsker å streame nettleserutvidelsen, mens de som ønsker å laste ned foreslås Windows-applikasjonen. 

purevpn-review-oppsett

Når du har tatt en beslutning, kan du laste ned applikasjonen du ønsker. Mens applikasjonen laster ned, vil PureVPN presentere ditt genererte brukernavn og passord. 

Begge er tilfeldige strenger med bokstaver og tall, så vi anbefaler å bruke en av våre beste passordbehandlere for å lagre dem. På denne siden kan du også se en konfigurasjonsveiledning for plattformen din, hvis du trenger det.  

PureVPN nedlasting

Etter at nedlastingen er fullført, må du gjennom installasjonen. PureVPN ber deg på hovedskjermen om å godta vilkårene og gir deg muligheten til å installere nettleserutvidelsen for Chrome eller Firefox. Det er også muligheten til å kjøre PureVPN når du logger på Windows. 

purevpn -review-installer

Når det er gjort, kan du logge deg på med den oppgitte legitimasjonen. Tilbake på nettstedet spør PureVPN om du er koblet til. Hvis du har problemer, velger du at du ikke er koblet til, og PureVPN vil peke deg mot live chat. Selv om de som er kjent med VPN-er, kan lukke ut denne registreringsprosessen, er det mer å se på slutten. 

Etter at du har bekreftet at du er koblet til, vil du få ditt “medlemsområde” -opplysninger, som er annerledes enn kontoopplysningene dine (irriterende, men bra for personvern). Du må angi ditt eget passord, som krever at du går gjennom en “glemt passord” -prosess når en tilbakestillingslink sendes til deg.  

PureVPN-medlemsområdet

Medlemets område ser imponerende ut, men det har ikke mye som skjer. Det er ikke til å si at det ikke er nyttig. Du kan oppgradere planen din, bla gjennom andre installatører, få tilgang til støtteområdet og kjøpe tilleggsprogrammer, for eksempel en dedikert IP og portvideresending. 

purevpn-review-medlemmer-området

Du kan registrere deg for et PureVPN-abonnement og aldri berøre medlemmet. Imidlertid er det fortsatt nyttig å ha et sentralt knutepunkt for å finne kontoinformasjon og støtte, selv om du kan dele informasjonen på egen hånd. 

PureVPN-pålogging

Tilbake på skrivebordet vil PureVPN be deg om å logge på når du har startet opp applikasjonen. Etter at du har skrevet inn legitimasjonsbeskrivelsen, får du en liste over moduser og blir bedt om å velge en. 

Modusene endrer ikke noe om forbindelsen din. Snarere endrer de stedene du ser først. Hvis du for eksempel velger delingsmodus, vil du se peer-to-peer-karakteriserte servere øverst. 

purevpn-gjennomgang-modus

Vi har ikke noe imot modusene, men det gjør det vanskelig å navigere på serverlisten. De er i hovedsak mer forvirrende filtreringsalternativer, noe som gjør det vanskeligere å bli rundt enn det trenger å være. Vi foretrekker mye en alfabetisk liste over steder, samt muligheten til å filtrere servere basert på hva de er vurdert til, den generelle plasseringen og forsinkelsen.  

purevpn-review-søknad

Hele applikasjonen speiler den klunkinessen. Når du har valgt et sted, vil listen forsvinne, noe som er forvirrende med tanke på at applikasjonen åpnes med serverlisten åpen. På samme måte inkluderer streamingmodus en funksjon der du kan fortelle PureVPN hvilket nettsted du vil koble til, og den vil automatisk finne en server og starte den nettsiden. Du kan imidlertid ikke finne det alternativet i noen av de andre modusene. 

På Windows føles PureVPN som en ansamling av mange ideer som er gode i teorien, men som ikke spiller bra når de er satt sammen. Vi kan tydelig se hvilken innsats PureVPN legger ned for å legge til nye måter å kontrollere en VPN på, men ideene blir ikke fullstendig realisert. Et strømlinjeformet brukergrensesnitt vil fungere bedre, selv om det betyr å slippe noen av funksjonene som gjør PureVPN unik.

Hastighet

Hvis PureVPN var konsistent, ville det lett være en av de raskeste VPN-ene rundt. Det er ikke veldig inkonsekvent – les vår NordVPN-anmeldelse for det – men det er litt varians når du spretter rundt kloden. Når det er sagt, så lenge du bruker PureVPN med en anstendig rask ubeskyttet hastighet, burde du ha det bra.

Sted: Ping (ms) Last ned (Mbps) Last opp (Mbps)
Ubeskyttet (St. Louis)781,2321,06
New York, USA.3561.5817.1
Vancouver, Canada7659.0717.88
Sao Paulo, Brasil15458.1915,61
Hong Kong22557.8312.12
Brisbane, Australia22525.6211.4

For å holde alt rettferdig testet vi PureVPN ved å bruke OpenVPN / UDP med AES-256. UDP er vurdert langsommere enn PureVPNs anbefalte protokoll – den angir ikke hva den anbefalte protokollen er – men omprøving av testene på begge deler, resultatene våre var stort sett de samme. Vi testet også bare bare-metall-servere.

PureVPN imponerte oss, opprettholdt størstedelen av vår hastighet over hele Nord-Amerika og droppet bare litt når vi hoppet over noen større vannmasser. Som vi så da vi testet for den raskeste VPN-en, det er imidlertid tydelig steder som gir dårligere resultater. I datasettet vårt ovenfor skiller Brisbane seg ut. 

Avviken er ikke tilbakeskuende, spesielt hvis du har en anstendig forbindelse, men den er fremdeles til stede. En ting som var konsistent, var imidlertid forsinkelse. PureVPN holdt seg under 250 ms over hele linjen, noe som gjorde det verdig vår beste VPN for spillguide. 

Sikkerhet

PureVPN bruker AES-256-kryptering som standard, som, som du kan lese i vår beskrivelse av kryptering, er de beste tingene rundt. Protokollen den er sammenkoblet med er ikke like tydelig. 

PureVPN misligholder en “automatisk” protokoll, som den hevder har den beste balansen mellom hastighet og sikkerhet. I følge PureVPN vil den automatiske innstillingen prøve alt fra PPTP til OpenVPN for å se hva som fungerer best for tilkoblingen din.

Problemet er at PureVPN aldri viser hvilken protokoll du bruker, hvis du er satt til “automatisk.” Det er et problem, som du kan se i VPN-protokollen vår. 

Når det er sagt, er det ikke vanskelig å endre protokollen din, selv om PureVPN har noen av alternativene feilmerket. IKEv2, for eksempel, er merket som “IKEV” i applikasjonen, selv om forkortelsen står for “internettnøkkelutveksling.” 

purevpn-review-protokoller

Gjennom å sette sikkerheten ut i livet kjørte vi PureVPN gjennom en serie tester på jakt etter DNS-lekkasjer, samt WebRTC og IP-lekkasjer. På de fysiske serverne var alt i orden, noe som ikke kom som en overraskelse. På de virtuelle serverne var det imidlertid veldig enkelt å spore serverens fysiske beliggenhet.

Personvern

PureVPN gjør det klart øverst i personvernreglene at den ikke fører noen logger. Selv om dette kravet har holdt seg intakt gjennom hele selskapets levetid, er det mulig, om ikke sannsynlig, at PureVPN førte tilkoblingslogger i fortiden. 

I oktober 2017 hjalp PureVPN FBI med å stoppe en cyberstalker som brukte tjenestene sine. Hendelsen, med rette, reiste noen spørsmål om personvernreglene og hvilken informasjon PureVPN samlet inn. 

For å flytte opinionen i riktig retning, oppsøkte PureVPN Altius IT for en uavhengig revisjon. Revisorene fant ingen bevis for datainnsamling, et faktum som ble slått over hodet av en PureVPN-ansatt, som truet rettslige skritt mot oss for hvordan vi tidligere har beskrevet denne hendelsen. 

Selv om vi ikke er imponert over truslene, er vi, som alltid, villige til å la være svunnen. Tilsynet viste at det ikke ble ført noen betydelige logger, så PureVPN får en passering denne runden. 

Det er imidlertid ikke så skåret og tørt som å si at PureVPN ikke har noen logger. Når du bruker tjenesten, logger PureVPN dagen du koblet til, og Internett-leverandøren du brukte. Ikke noe av dette kan brukes til å identifisere deg direkte, men som fingeravtrykk i nettleseren kan vise, kan små mengder informasjon brukes til å begrense feltet.

Det eneste unntaket er hvis du bruker en dedikert IP-adresse (les vår beste VPN med dedikert IP-guide). Fordi adressen er knyttet til kontoen din, har PureVPN den på posten. Det er ingen vei rundt det, så det er ingen grunn til å utsette PureVPN. 

Selv med samlingen er sannsynligheten for at noe kan identifisere deg slank. PureVPN krever bare en e-postadresse når du registrerer deg og tilbyr en rekke anonyme betalingsmetoder. Kravet om ikke-logger er sant, og personvernet ditt er trygt med PureVPN.

Streaming ytelse

PureVPN slet med å bryte seg inn i streamingplattformer, til tross for at de hadde en dedikert streamingmodus. Ved å bruke denne modusen koblet vi til nettsteder ved hjelp av “nettstedssøk” -funksjonen, som teoretisk sett skal koble oss til en server som fungerer for plattformen vi prøver å få tilgang til og automatisk starte nettstedet. 

purevpn-review-nettsted-søk

Nettstedene ble lansert, men vi kunne ikke strømme. Amazon Prime Video og Netflix blokkerte raskt forbindelsen vår, selv om vi klarte å laste inn Hulu og BBC iPlayer. Igjen ble denne testingen utført ved bruk av PureVPNs anbefalte sted i streamingmodus. Å koble til på egen hånd ga forskjellige resultater. 

PureVPN Netflix

Hilariously, når du bruker “internettfrihet” -modus og kobler til en amerikansk server, lastet Netflix helt fint. Amazon Prime Video oppdaget likevel at vi brukte en VPN, så husk å lese vår beste VPN for Amazon Prime Video-guide hvis du vil ha tilgang til den plattformen. 

Dette problemet går tilbake til modusene. Hadde de ikke vært til stede, ville vi ikke vært klokere på strømming, da vi bruker “internettfrihet” -modus, det mest generelle av partiet, jobbet gang på gang når du prøvde å laste Netflix. 

Imidlertid gjør forsøket på bekvemmelighet faktisk forbindelsen vanskeligere. Streamingsmodusen er unik, men den fungerer ikke, noe som gjør hele tilkoblingsprosessen mer forvirrende.

Serverlokasjoner

PureVPN har mange serverlokasjoner, som, som vi så i vår HideMyAss-gjennomgang, betyr at noen er virtuelle. Tallene varierer alltid, men i skrivende stund er det mer enn 2000 VPN-servere fordelt på 180 steder i mer enn 140 land. De fleste av dem er ikke fysiske. 

Virtuelle VPN-servere lar deg få en IP-adresse fra et bestemt sted mens du kobler til en server i et annet område. Hvis du for eksempel trenger en Bangladesh-IP-adresse, kan en server i USA eller Storbritannia virke som om den er i Bangladesh. Problemet er at virtuelle servere er ganske enkle å oppdage. 

Det er sikkerhetsmessige bekymringer når det gjelder bruk av virtuelle servere, så det er fint å se PureVPN skille hvilke servere som er fysiske og hvilke som er virtuelle. Når det er sagt, det er mange virtuelle lokasjoner. Sør-Amerika har for eksempel totalt 81 servere, men bare 18 av dem er fysiske, og alle disse 18 er lokalisert i Sao Paulo, Brasil. 

PureVPN-serverliste

Spredningen av fysiske steder er anstendig, men ikke imponerende. Europa har størst antall fysiske lokasjoner, etterfulgt av Nord-Amerika (selv om de fleste serverne er fokusert i USA og Canada). Nesten alle eksotiske steder har en virtuell server, inkludert Isle of Man, Laos og Sri Lanka. 

Selv om noen kan ha problemer med virtuelle servere, tvinger PureVPN deg ikke til å bruke dem. Det ville være en ting hvis viktige lokasjoner ble virtualisert, men det er de ikke. Hvis du har et spesifikt sted du er ute etter, kan PureVPN plass til det med virtuelle servere. Flertallet av brukerne vil trolig være på bare-metall-servere.

Kundeservice

På hele nettstedet til PureVPN ser du en liten boble for live chat i nederste høyre hjørne. Til tross for at den dukket opp på hovedsiden på nettstedet, uansett om du er logget inn eller ikke, kunne vi ikke laste live chat med mindre vi var logget inn. Medlemets område, som viser et annet live chat-ikon, ga oss ingen problemer. 

Vi nådde ut med et grunnleggende spørsmål om hva den automatiske protokollen er, og selv om representanten tok opp spørsmålet, var det vanskelig å lirke et tydelig svar ut av tekstblokken. Hva svaret manglet i tegnsetting, utgjorde den på ødelagt engelsk. Selv det mest grunnleggende spørsmålet var for mye til live chat å håndtere, som du kan se i utvekslingen nedenfor. 

purevpn-review-live-chat

Det er lurt å holde seg til selvhjelpsressursene, som er mye bedre. PureVPN har detaljerte installasjonsveiledninger for nesten alle plattformer, samt VPN-brukstilfeller og feilsøkingsveiledninger. Videre er disse ressursene lagt ut i en tilgjengelig kunnskapsbase, slik at du raskt kan finne den støtten du trenger. 

purevpn-review-kunnskapsbase

Som vi har sett på andre områder av tjenesten, har PureVPN mistenkt støtte. Kunnskapsbasen er nyttig og enkel å bruke, men direkte kontakt gir flere spørsmål enn svar. Støtten er god hvis du er villig til å løse problemer på egen hånd. De som trenger hjelp underveis, vil ikke finne den med PureVPN.

Dommen

PureVPN er en vanskelig tjeneste å dømme. Det er noen aspekter ved det vi virkelig liker, inkludert lav pris, rask hastighet og brukervennlig nettsted. Imidlertid er det noen få hull som er for store til å ignorere. Støtten er ikke så god som den kan være, og applikasjonen, i et forsøk på å være unik, ender opp med å være vanskelig å bruke. 

Har du planer om å prøve ut PureVPN? Er du villig til å overse manglene? Gi oss beskjed i kommentarene nedenfor, og som alltid takk for at du leser.

Vanlige spørsmål om PureVPN

  • Hvordan avbryte PureVPN

    Du kan kansellere ditt PureVPN-abonnement fra medlemsområdet. Hvis du gjør det, vil abonnementet midlertidig stoppes med muligheten til å starte det på nytt når som helst. Hvis du vil slette kontoen, må du kontakte PureVPN via e-post.

  • Hvordan bruke PureVPN

    PureVPN leder deg gjennom hvordan du laster ned og installerer applikasjonen etter at du har kjøpt et abonnement. Når du er lastet ned, er alt du trenger å gjøre om å velge en modus, velge en server og klikke på “koble til.”

  • Hvordan installere PureVPN på Kodi

    Du kan installere PureVPN på de fleste plattformer som Kodi støtter. Hvis du for eksempel bruker Windows, vil du installere PureVPN på datamaskinen din, noe som vil beskytte Kodi. PureVPN har en liste over konfigurasjonsveiledninger spesielt dedikert til Kodi, så husk å sjekke der for din plattform.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map