Perfekt personvernanmeldelse – Oppdatert 2020

Perfekt personvernanmeldelse

Selv om det er litt kostbart og ikke gjør mye for å holde i hånden, pakker Perfect Privacy en rekke funksjoner designet for å beskytte din anonymitet og tilbyr flere konfigurasjonsalternativer enn de fleste VPN-er i dag, om ikke så mange landforbindelser.


best-VPN-anmeldelser

Når en VPN-leverandør har ordet “personvern” i navnet, er antakelsen at det tar personvern på alvor. Perfect Privacy er ikke den billigste eller mest glamorøse VPN-leverandøren på markedet, men personvern er det største salgsargumentet – og det viser.

Denne perfekte personvernanmeldelsen vil fungere gjennom fordeler og ulemper. Vi kommer til å teste hastighet, sikkerhet og strømningsytelse og vurdere funksjonene som tilbys. Vi vil også se på priser, serverplasseringer, kundeservice, personvern og brukervennlighet før vi avgir den endelige dommen.

Perfect Privacy er en god VPN, alt tatt i betraktning. Merkenavnet gir deg en smak av hvor fokuset ligger, men prisen kan gjøre det til et hardt salg sammenlignet med de beste VPN-leverandørene på markedet.

PerfectPrivacy-ClientandSettings

PerfectPrivacy-ClientIndex

PerfectPrivacy-ClientSettings

PerfectPrivacy-SiteIndex

PerfectPrivacy-SitePrices

Tidligere

neste

Alternativer for perfekt personvern

styrker & Svakheter

Funksjoner

Mange av funksjonene som tilbys er designet for å hjelpe personvernet, og det er her Perfect Privacy virkelig skinner.

PerfectPrivacy-ClientwithSettingsIndex

Perfect Privacy har en Windows desktop-klient og konfigurasjonsfiler for andre plattformer, for eksempel macOS, Linux, Android og iOS. Det kommer også med konfigurasjonsfiler for rutere som støtter OpenVPN. Det er ingen separate mobilklienter.

Windows-klienten kommer ikke til å vinne priser for designen, men den er enkel å bruke. Den viser en liste over servere med gjeldende båndbreddebruk. Du kan også pinge servere for å teste latenstid i klienten, noe som er en fin touch.

Klienten gir alternativer for DNS-lekkasjebeskyttelse, som automatisk aktiveres når du er tilkoblet. Du kan ta det et skritt videre med alternativer for å permanent blokkere DNS-oppslag som ikke går gjennom en VPN.

Perfekt Privacy Multi-Hop

Du får også muligheten til å bruke “cascading” eller multi-hop-tilkoblinger, som dirigerer VPN-trafikken din gjennom flere servere for ekstra sikkerhet. Andre leverandører, for eksempel Surfshark (les vår Surfshark-anmeldelse), tilbyr funksjonen, så det er bra å se den med denne personvernfokuserte tjenesten.

Perfect Privacy tilbyr SSH-tunneling (eller “stealth VPN”, som leverandøren kaller det) som hjelper brukere med å omgå internett sensur i Kina og andre land, så det er en annen funksjon for ekstra personvern.

PerfectPrivacy-ClientwithSettingsDNS

Klienten inkluderer en driftsbryter (kalt en “brannmur”) som hjelper til med å blokkere trafikk hvis en VPN ikke er aktiv. Det er uklart, men i henhold til hjelpinformasjonen ved siden av hver innstilling blokkerer innstillingen “aktiver mens tunnel er aktiv” ikke-VPN-trafikk når en tilkobling er aktiv eller hvis den faller.

Du kan øke beskyttelsen ved å aktivere alternativene “mens programmet er aktivt” eller “aktivt permanent” i stedet.

Perfect Privacy tilbyr ikke delt tunneling, som du finner i en topphylle VPN-leverandør, for eksempel ExpressVPN (les vår ExpressVPN-anmeldelse).

Du kan ikke aktivere alle personvernfunksjonene i klienten. Noen krever aktivering gjennom nettstedet. En slik funksjon kalles “NeuroRouting,” som utvides med tjenestens eksisterende multi-hop-funksjon.

PerfectPrivacy-Site-Config

I følge leverandøren brukes “AI-basert ruting” for å analysere trafikken din for å holde den i nettverket så lenge som mulig før den rutes til den nærmeste VPN-serveren til bestemmelsesstedet.

Den velger den raskeste og sikreste ruten for trafikken din, og IP-adressen din endres hele tiden etter hvert som den nye ruten opprettes. Hver nettside du får tilgang til eller programmet du bruker, vil ha en ny rute og IP-adresse.

Det er imponerende, og vi vil hevde at det er Perfect Privacy’s killer-funksjon fra et sikkerhetssynspunkt. Fordi det er aktivert i kontoinnstillingene dine på nettstedet, er det aktivert for hele kontoen på alle enheter.

Det er også “TrackStop”, en filtreringsløsning med individuelle svartelister for skadelig programvare, annonser og sosiale medier nettsteder. Fordi funksjonen er hele kontoen, gjelder filtrene på alle enhetene dine.

Perfekt oversikt over personvernfunksjoner

Perfekt personvernlogowww.perfect-privacy.com

Starter fra $ 1020per måned Alle planer

Generell

Betalingsmetoder
PayPal, kredittkort, Mobiamo, kontanter, Paymentwall

Godtar cryptocurrency

Samtidige tilkoblinger
ubegrenset

Støtter delt tunneling

Ubegrenset båndbredde
1000 GB

Gratis prøveversjon tilgjengelig

Refusjonsperiode
7 dager

Server over hele verden
55 servere i 23 land

Desktop OSer
Windows, MacOS, Linux

Mobile OSer
Android, iOS

Nettleserutvidelser

Kan installeres på rutere

streaming

Har tilgang til Netflix US

Har tilgang til BBC iPlayer

Har tilgang til Hulu

Har tilgang til Amazon Prime Video

Sikkerhet

Krypteringstyper
128-AES, 256-AES, CAMELLIA-128, CAMELLIA-256

VPN-protokoller tilgjengelig
IPSec, OpenVPN, PPTP

Aktivert ved oppstart av enheten

Lar torrenting

Retningslinjer uten logging

Bestått DNS-lekkasjetest

Killswitch tilgjengelig

Malware / annonseblokker inkludert

Brukerstøtte

Live chat

E-poststøtte
24/7

Telefonstøtte

Brukerforum

Kunnskapsbase

Priser

Det er ingen som skjuler den største ulempen med Perfect Privacy – prisen. Andre personvernfokuserte leverandører, for eksempel Mullvad (se vår Mullvad-anmeldelse), tilbyr sikkerhet til en mye billigere pris.

Det er bare ett sett med funksjoner som tilbys i de betalte planene. Den eneste forskjellen er hvor lang tid du får. Perfekt personverns månedlige pris vil sette deg tilbake $ 14,79, eller du kan betale i opptil to år for $ 244,72 for å redusere kostnadene til rundt $ 10,19 i måneden.

Det er ingen gratis prøveperiode, så du må registrere deg i en måned for å prøve tjenesten.

Selv på de lengre planene er ikke Perfect Privacy billig i forhold til noen av konkurrentene. Du må selv vurdere kostnadene, men du vil kanskje foretrekke en allround-leverandør som tar personvern på alvor, for eksempel NordVPN (les vår NordVPN-anmeldelse).

Du kan betale for Perfect Privacy via over 60 betalingsmetoder, inkludert kreditt- og debetkort, PayPal og cryptocurrencies, for eksempel bitcoin. Du kan til og med betale med kontanter hvis du er villig til å sende den til en adresse i Latvia, men vi anbefaler ikke å gjøre det.

Perfect Privacy tilbyr en syv-dagers refusjonspolicy for noen betalingsmetoder – det ekskluderer cryptocurrencies og gavekort – så det er noe du bør tenke på hvis du vil prøve en prøve på tjenesten.

Brukervennlighet

Perfekt personvern ofrer ikke brukervennligheten for personvern på den måten som andre hardcore personvernfokuserte tjenester, som kryptostorm (les vår kryptostormanmeldelse), gjør. For det meste handler balansen mellom tilpasning og å holde det enkelt.

PerfectPrivacy-Site-CheckoutA

Det er enkelt å registrere deg til Perfect Privacy. Det er tre seksjoner på kassesiden, og det er her du først får se kostnadene for hver prispakke i stedet for deres månedlige gjennomsnitt.

Du er bare pålagt å oppgi brukernavn og e-postadresse, og du velger betalingsleverandøren du vil bruke før du fortsetter å betale.

Det er uklart hvilken informasjon betalingsleverandørene registrerer, men i tråd med personvernmantraet ber ikke Privacy Privacy om personlig informasjon ved påmelding.

Når du har registrert deg, får du tilsendt en e-post med kontoinformasjonen din, sammen med koblinger til kontoområdet og en veiledningsveiledning. Passordet er forhåndsgenerert, men hvis du er bekymret for personvernet, bør du generere et sterkere passord og endre det når du først er logget inn.

PerfectPrivacy-Site-Dashboard

Medlemspanelet er enkelt å navigere. Den gir deg informasjon om tjenestens lengde og viser hvilke funksjoner som er aktivert på kontoen din.

Det er ingen åpenbar kobling å laste ned i den første e-posten. Så når du har logget deg på, bare gå til “nedlastingsområdet” øverst til høyre-menyen på nettstedet. For Windows-enheter har du gitt et brukervennlig installasjonsprogram.

Nedlasting og installasjon tar noen minutter. Klienten heter “VPN Manager”, i stedet for perfekt personvern, noe som kan være forvirrende når du prøver å finne det.

Du må gå til “innstillinger” for å logge på. Det skal dukke opp automatisk, men hvis det ikke gjør det, se etter det røde skuffikonet (en klode med hengelås) på Windows-oppgavelinjen, høyreklikk deretter og hit “innstillinger”. Du kan skrive inn brukernavn og passord i området “lagre legitimasjon” og trykke “Lukk” for å lagre.

PerfectPrivacy-Client-ConnectDetails

Klienten er ikke laget til å se tiltalende ut, men det er enkelt å navigere.

I klientmenyen får du en liste over servere. Velg en du vil og trykk på symbolet som ser ut som en elektrisk plugg for å koble til. Du kan finne tilkoblingsinformasjonen din ved å klikke på forstørrelsesglassymbolet ved siden av.

Du kan pinge servere, få tilgang til innstillingsmenyen igjen, avslutte VPN-klienten eller minimere den, så det er helt enkelt.

Tilbake til innstillingsmenyen får du et valg mellom to typer kryptering: OpenVPN eller IPSec. Begge har en beskrivelse under for å hjelpe deg å velge hva som er best for deg, som er nyttig.

Denne hjelpsomheten kan sees ved siden av de fleste alternativer. Når du navigerer rundt i innstillingsmenyen, vil du se at alt som ikke er opplagt har et spørsmålstegn ved siden av, som du kan klikke for å se ytterligere informasjon.

PerfectPrivacy-ClientwithSettingsIP

Ikke alle VPN-funksjoner er åpenbare, spesielt når de får merkenavn, så det er en fin touch. Det forklarer hver innstilling uten å dumme den ned og oppnår en god balanse for brukere på et hvilket som helst ferdighetsnivå.

Avsnittet “brannmur og DNS” lar deg endre innstillingene for drepekontakt og DNS-lekkasje, med minimum beskyttelse aktivert som standard.

“Cascading and stealth” omhandler SSH-tunneling og multi-hop-beskyttelse, som lar deg velge hvor mange servere du vil gi data gjennom.

Hvis du får problemer, lar delen “andre” deg tilbakestille nettverkene dine og se en feilsøkingslogg for ytterligere feilsøking.

PerfectPrivacy-Site-config-SiteBlocks

Når du går tilbake til nettstedet, kan du tilpasse flere funksjoner. De er oppført under “config” -området i medlemsdelen. Hver funksjon har en glidebryter for å slå den av eller på, samt nyttige beskrivelser.

Fra registrering til oppsett gir Perfect Privacy en rimelig balanse mellom komplisert sjargong og brukervennlighet. Der det er nødvendig, har både klienten og nettstedet informasjon for å hjelpe brukerne til å forstå hva en funksjon gjør.

Klienten vil ikke vinne en stilutmerkelse, men den fungerer. Installasjonen er enkel og det er enkelt å koble til servere. Grunnleggende personvernfunksjoner er forhåndsaktivert, og tilleggsfunksjoner tilbys for de med tøffere krav.

Hastighet

Perfekt personvern kan være fokusert på personvern, men det hevder også å være raskt.

Vi ønsket å se hvordan det fungerte sammenlignet med de raskeste VPN-tjenestene på markedet, så vi kjørte hastighetstester på flere internasjonale servere fra vårt sted i Storbritannia. Resultatene vises nedenfor.

Sted: Ping (ms) Last ned (Mbps) Last opp (Mbps)
Ubeskyttet (Storbritannia)1237.134,44
Amsterdam1933.283,92
Frankfurt, Tyskland5825.883,74
Montreal8832,463,79
Los Angeles15425.272,72
Hong Kong31817.052,42

Hastighetene på den nærmeste internasjonale serveren i Amsterdam var rundt 90 prosent av de ubeskyttede hastighetene, med nesten identisk latenstid. Resultatene ble blandet da andre servere ble testet, med en merkelig variasjon i hastigheter som ikke stemte med avstanden, men det var ikke mye.

En server i Frankfurt, Tyskland, testet med rundt 25 megabit per sekund nedlasting og hadde god latenstid. En server i Montreal hadde høyere hastigheter enn Frankfurt, men også høyere latenstid, noe som er forståelig gitt avstanden.

To steder som var enda lenger unna, Los Angeles og Hong Kong, hadde også høyere latenser, men respektable hastigheter. Ved 154 millisekunder og 318 ms ville forbindelser til Los Angeles eller Hong Kong ikke gjort Perfect Privacy til en utfordrer for vår liste over de beste VPN-ene for spill.

Perfekt personverns resultater er gode, men spredningen av servere er uvanlig og kan påvirke ytelsen din, avhengig av hvilken by du kobler til.

Den beste områdeforbindelsen vi testet var Amsterdam, der Perfect Privacy har fem tilgjengelige servere. Derimot har Frankfurt to og de andre stedene har bare ett. Du kan ikke manuelt velge hvilken server i en by du kobler til, fordi klienten gjør det for deg.

Du kan pinge test hvert område og se tilgjengelig båndbredde i klienten. Ingen av serverne vi testet virket overarbeidet. Latency så ut til å være mer et problem i byer med bare én server. Tenk Amsterdam mot Frankfurt, for eksempel.

Du kan ikke forvente nesten innfødt latens på servere tusenvis av kilometer unna, så latenstiden fra Los Angeles og Hong Kong virker rimelig. Perfekt personverns nedlastingshastigheter er gode, noe som gjør det til en kandidat for den beste VPN-en for torrenting, og opplastingshastighetene er nær den ubeskyttede forbindelsen for hver server vi testet.

Hvis du leter etter en annen VPN-leverandør som kombinerer personvern og ytelse, kan TorGuard være et godt alternativ (les vår TorGuard-anmeldelse).

Sikkerhet

Perfect Privacy tilbyr viktige VPN-krypteringsprotokoller som OpenVPN og IPSec som standard. Det tilbyr også PPTP, som ikke anbefales, som vi forklarer i PPTP-versjonen av OpenVPN-showdown. Tilbyderen gjør det også klart på sin hjemmeside at PPTP ikke er et sikkert alternativ, så du kan ikke utsette det for sin ærlighet.

Perfect Privacy tilbyr også SSH-tunneling, sammen med SOCKS5 og blekksprut-proxy for videresending av trafikk i visse VPN-uvennlige miljøer eller land.

Grunnleggende innstillinger for en killswitch og DNS-lekkasjebeskyttelse er som standard aktivert når tilkoblinger er aktive, men de kan konfigureres slik at de er permanente, noe som betyr at ingen data kan passere den usikrede tilkoblingen uten en VPN-tilkobling.

Vi testet tjenesten for DNS- og WebRTC-lekkasjer for å være sikker, og den gikk uten problemer.

Det er en innstilling for å “la GUI laste ned trafikkdata uten VPN” før tilkobling, for eksempel båndbreddedata og til ping-servere. Den er forhåndsaktivert og kan identifisere forbindelsen din hvis en internettleverandør eller et statlig organ så etter det. Det er et lite poeng, men det er verdt å huske.

Takket være “NeuroRouting” -funksjonen, kan du skjule din plassering og rute trafikk til servere som er i nærheten av destinasjonen. Hvis du for eksempel kobler deg til i London og besøker et nettsted som er vert i Moskva, vil det rute trafikken gjennom Moskva-serveren. Hvis du besøker et nettsted i Kina, vil det rute trafikken din gjennom serveren i Kina og skjule identiteten din bak den.

Du får også “TrackStop” svartelister som ekstra beskyttelse mot skadelig programvare.

Når det gjelder sikkerhet, dekkes Perfect Privacy godt.

Personvern

Fordi VPN kalles Perfect Privacy, er personvern en viktig seksjon for oss å gjennomgå. Det er det viktigste salgsargumentet, og med god grunn. Det er imidlertid advarsler å vurdere.

PerfectPrivacy-Site-PERSONVERN

Som du forventer av en slik tjeneste, logger ikke Perfect Privacy data. Personvernreglene sier spesifikt at det ikke registreres data som kan identifisere en bruker. De eneste dataene selskapet har er brukerens e-postadresse og utløpsdato for abonnementet.

Perfect Privacy advarer om at dens primære betalingsleverandør, Paymentwall, vil registrere betalingsdata som kan identifisere deg. Hvis det er en bekymring, tilbyr Perfect Privacy flere anonyme betalingsmåter, for eksempel bitcoin eller mailing av kontanter til en latvisk adresse.

Perfect Privacy’s morselskap, Vectura Datamanagement Limited Company, er oppført som basert i Sveits på nettstedet Perfect Privacy, men et raskt Google-søk viser en Wyoming-virksomhetsregistrering med hovedkontor i Panama og en britisk postadresse..

Dette var potensielt et stort rødt flagg, så ytterligere graving var nødvendig. Et innlegg fra en medarbeider på Perfect Privacy-forumet i 2016 om problemet bekreftet at:

  • Selskapet er primært basert i Panama, som har store personvernlover.
  • Vectura Datamanagement Limited Company sin sveitsiske eierandel er “for regnskap.” Gitt Sveits ‘strenge økonomiske personvernlover, er det også fornuftig.
  • Selskapets amerikanske eierandel er “for håndtering.” Innlegget koblet vi til referanser PayPal, så det virker sannsynlig at noen betalinger blir håndtert gjennom dette datterselskapet.

Perfekt personvern kommer ikke om noe av det på sin hjemmeside, som er uheldig, men den amerikanske forretningsregistreringen ser ut til å bekrefte at Panama er hovedkontoret for selskapet, og postadressen ser ut til å være et britisk advokatfirma som håndterer juridiske forespørsler . Alt i alt er det omviklet, men det er ingen buffert VPN, heldigvis.

Hvis du samhandler med et selskap som handler med amerikanske kunder eller amerikanske betalingsmetoder, må du forholde deg til onkel Sam. Hvis du er bekymret for det, kan du bruke Perfect Privacy’s anonyme betalingsmetoder i stedet for PayPal eller Paymentwall.

Det eneste uforklarlige elementet i alt dette er den latviske adressen for kontanttransaksjoner. Det er sannsynlig at det er et virtuelt kontor, med utgangspunkt i oppføringen for adressen, hvor all post kan hentes eller videresendes, så igjen, vi anbefaler ikke å sende pengene dine dit.

Perfect Privacy har hatt juridiske problemer tidligere, med servere som ble beslaglagt i Nederland i 2016. Serverne ble hentet fra en tredjepart-vert, men VPN-leverandøren forsikret kundene om sin ikke-loggføringspolitikk på den tiden.

Selskapet forsøkte ikke å skjule problemet, som var lovende, og det ser ut til å ha fortsatt å være åpent og ærlig med en garantikanari som oppdateres månedlig. Vanligvis legger land lovlige begrensninger på selskaper som Perfect Privacy for å hindre dem i å varsle kunder om lovlige forespørsler om data.

En ordning kanarifugl kommer rundt det. Perfect Privacy’s kanari bekrefter at ingen lovlige forespørsler om data har blitt mottatt den siste måneden. Hvis warranten forsvinner, kan kunder anta at situasjonen har endret seg uten at Perfect Privacy bryter loven.

Det er et fint juridisk smutthull, og det viser at selv om Perfect Privacy ikke er immun mot juridiske trusler, tar den personvernpolitikken på alvor.

Streaming ytelse

La oss knuse forventningene dine med en gang. Når det gjelder strømming fra Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer eller Hulu, er ikke Perfect Privacy VPN for deg. Den kunne ikke strømme, så den blir ikke med i vår beste VPN for streamingliste.

PerfectPrivacy-Netflix-feil

Ingen av serverne er oppført som medievennlige, og Perfect Privacy hevder ikke å være på nettstedet eller i dokumentasjonen, så dette kan være et urettferdig poeng. Når det er sagt, er det et annet svart merke, gitt prisen.

Vi testet Perfect Privacy fra Storbritannia, men når vi først koblet til en annen UK-basert server, visste nettstedet BBC iPlayer at det var en forbindelse til en VPN på plass. Hvis du vil ha Top Gear-fiksen, må du velge et alternativ fra listen over de beste VPN-ene for BBC iPlayer.

Netflix returnerte lignende feil, så Perfect Privacy vil heller ikke være en utfordrer til den beste VPN-en for Netflix.

Det er sannsynlig at serverne til Perfect Privacy allerede er blokkert av disse medietjenestene, så se andre steder.

Serverlokasjoner

Vi telte 55 servere i 23 land på nettstedet Perfect Privacy, men det bekreftet for oss at det faktisk har 59 servere. Sammenlignet med andre leverandører som tilbyr tusenvis av servere til sine kunder, for eksempel Privat Internett-tilgang (les vår PIA-anmeldelse), virker det ikke som om.

PerfectPrivacy-Site-plasseringer

Serverne er også stort sett i Europa, med bare seks i Nord-Amerika, fire i Asia og en i Afrika. Det er ingen servere i Mellom-Amerika eller Sør-Amerika.

Spredningen av servere er dårlig, og med så få amerikanske servere, vil det ikke være den beste VPN for USA. Når du vurderer at det ikke er noen båndbreddegrenser, hvis du er i et område med færre servere, vil du kommer til å konkurrere mer om båndbredde.

Perfekt personvern kan være et godt alternativ hvis du er i Europa. Valgene er begrenset hvis du bor et annet sted, så du bør vurdere andre alternativer.

Kundeservice

Kundeservice er ikke et fantastisk salgsargument for Perfect Privacy. Verken live chat eller telefonsupport er tilgjengelig hvis du vil komme i kontakt.

Perfect Privacy tilbyr en e-postadresse for støtte og et kontaktskjema for brukere å stille spørsmål. Det er også et støtteforum med tyske og engelske språkområder. Vi testet e-posten med kundeservicen med noen tekniske spørsmål og priser:

  1. Har Perfect Privacy en drapsmaskin?
  2. Støtter det delt tunneling?
  3. Hva er den totale kostnaden for 12-månederspakken?
  4. Hvor mange servere er tilgjengelige å koble til?

Selskapet svarte innen 14 timer med en sammenbrudd og svarte hvert spørsmål tydelig, men svarene på mer tekniske spørsmål – som spørsmålet om delt tunneling – var sløve og lite nyttige.

PerfectPrivacy-post-Response

Det er også en FAQ-side med en detaljert liste over tekniske og prissatte spørsmål for brukere, med informasjon om Perfect Privacy’s no-logs policy øverst. Det finnes også en veiledningsveiledning som forklarer hvordan du installerer og konfigurerer VPN.

Hver seksjon har bilder og trinnvise instruksjoner. Guidene er konsistente og informative, og instruksjonene som er gitt er enkle å følge.

Dommen

Perfect Privacy er en god, men ikke eksepsjonell VPN for deg som ønsker noe som fokuserer på personvern. Det er mange funksjoner som fokuserer på å beskytte brukere mot å få deres identitet lekket på nettet og beskytte dem mot skadelig programvare.

Fartsprøven vår viste at det er rettferdig å kalle det for en rask tjeneste, men vi testet fra Europa, der de fleste serverne er lokalisert. Brukere i Nord-Amerika eller Asia kan ha en annen opplevelse. Dens personvernfunksjoner er sikkerhetskopiert av en streng policy for ikke-logger, en base i Sveits og en kanarisk side om garanti som oppdateres på månedlig basis.

Det er imidlertid ulemper. Prisene er dårlige, og selv om funksjonene er gode, er ikke Perfect Privacy konkurransedyktig med noen av konkurransene på topp sokkel. Klienten er enkel og enkel å bruke, men i likhet med nettstedet føles den utdatert. Kundeservicen som tilbys er heller ikke strålende.

Hvis du er ute etter en sterk, rask og personvernfokusert VPN, er Perfect Privacy imidlertid et godt alternativ.

Har du tanker om Perfect Privacy å dele? Slipp dem i kommentarfeltet nedenfor, og takk for at du leste.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map