Ulasan Mullvad – Dikemas kini 2020

Kajian Mullvad

Mullvad adalah perkhidmatan menarik yang mempunyai standard privasi yang tinggi, cukup pantas dan membawa anda ke Netflix sepanjang masa. Ia juga unik kerana menerima wang tunai sebagai pembayaran. Baca semua mengenai perkhidmatan unik ini dalam ulasan Mullvad penuh kami.


terbaik-VPN-ulasan

Ada sesuatu yang aneh mengenai Mullvad. Ini melancarkan proses pendaftaran yang menjengkelkan dan tidak mesra privasi di hampir setiap VPN lain dan masih boleh diakses. Ia bahkan mendapat tempat dalam panduan VPN terbaik kami kerana sikapnya yang jelas mengenai privasi dan antara muka yang tidak masuk akal.

Dalam tinjauan Mullvad ini, kami akan membincangkan kebaikan dan keburukan yang kami alami semasa mengujinya. Kami akan membincangkan ciri, harga, keramahan pengguna, kecepatan, keselamatan, privasi, streaming, lokasi pelayan dan perkhidmatan pelanggan sebelum memberikan keputusan kami.

Mullvad adalah VPN yang mengagumkan. Ini akan menjadikan anda aman dan terjamin dengan harga murah dan melakukannya dengan kelajuan yang cepat. Ia mempunyai masalah, seperti kekurangan ciri dan akses biasa-biasa saja ke platform streaming, yang mungkin membuat anda mempertimbangkan semula, walaupun.

Sebelumnya

Seterusnya

Kekuatan & Kelemahan

Alternatif untuk Mullvad

ciri-ciri

Mullvad tidak menarik ketika datang ke ciri. Mengabaikan apa yang kami anggap sebagai ciri penting untuk VPN, Mullvad tidak mempunyai sesuatu yang menarik. Sekiranya anda mencari ciri yang tidak biasa, kami mengesyorkan melihat ulasan Windscribe kami.

Bagi ciri-ciri penting, Mullvad menyertakan killswitch yang tidak dapat dilumpuhkan. Bila-bila masa anda disambungkan ke VPN dan gagal, Mullvad akan menyekat sambungan internet anda, memastikan tidak ada maklumat yang melepasi celah. Setelah anda memutuskan sambungan dari VPN, killswitch tidak berfungsi.

Yang mengatakan, Mullvad memberikan putaran pada killswitchnya. Dalam tetapannya, anda dapat memberitahu VPN untuk menyekat lalu lintas internet kecuali anda tersambung dengannya. Melakukannya dengan cara ini bermaksud jika VPN terputus, lalu lintas internet anda akan disekat. Ia serupa dengan alat pembunuh tetapi lebih selamat.

mullvad-review-killswitch

Pada masa akan datang, Mullvad akan menawarkan lebih banyak dari segi ciri. Ia adalah pengguna awal OpenVPN, yang telah melanda industri VPN dengan ribut, dan sedang melihat WireGuard. Protokol VPN baru itu tidak tersedia dalam aplikasi, tetapi anda boleh menyiapkannya secara manual menggunakan salah satu fail konfigurasi Mullvad.

Gambaran Keseluruhan Ciri Mullvad

Logo Mullvadwww.mullvad.net

$ 568 setiap bulan

Am

Cara bayaran
PayPal, kad kredit, Tunai, Bank Trasnfer

Menerima cryptocurrency

Sambungan serentak
5

Menyokong perpecahan terowong

Lebar jalur tidak terhad

Percubaan percuma disediakan

Tempoh pembayaran balik
30 hari

Jumlah pelayan di seluruh dunia
288 pelayan di 38 negara

OS Desktop
Windows, MacOS, Linux

OS Mudah Alih
Terdapat melalui fail konfigurasi

Sambungan penyemak imbas

Boleh dipasang pada penghala

Penstriman

Boleh mengakses Netflix AS

Boleh mengakses BBC iPlayer

Boleh mengakses Hulu

Boleh mengakses Video Perdana Amazon

Keselamatan

Jenis penyulitan
256-AES

Protokol VPN tersedia
OpenVPN, WireGuard

Diaktifkan semasa permulaan peranti

Membolehkan mengalir

Dasar pembalakan

Lulus ujian kebocoran DNS

Killswitch ada

Penyekat perisian hasad / iklan disertakan

Sokongan

Sembang Langsung

Sokongan e-mel
24/7

Sokongan telefon

Forum pengguna

Asas pengetahuan

Harga

Walaupun jarang menggunakan ciri sebenar, harga Mullvad adalah salah satu ciri. Sistemnya sangat mudah sehingga novel. Berbanding dengan penyedia tempat tawar-menawar, seperti Akses Internet Peribadi (baca ulasan PIA kami), anda akan menjimatkan wang dari bulan ke bulan, tetapi tanpa kontrak jangka panjang, nilai Mullvad semakin berkurang dari masa ke masa.

Hanya ada satu pilihan: bulan ke bulan. Anda boleh membayar seberapa banyak atau sesedikit masa yang anda mahukan dan Mullvad tidak akan memperbaharui langganan anda apabila kehabisan – melainkan anda membayar dengan PayPal. Daripada melanggan perkhidmatan, anda membeli banyak masa yang diberikan dengannya.

Dalam jadual di atas, kami meletakkan kadar semasa dalam dolar AS dan euro. Mullvad mengenakan bayaran 5 euro, jadi apa yang anda bayar bergantung pada kadar pertukaran semasa membuat pembayaran.

Setakat kadar bulanan, Mullvad tiada tandingannya. PIA adalah $ 2 lebih mahal, walaupun menjadi salah satu pilihan termurah di pasaran. Penyedia seperti Astrill dan Hide.me, yang mengenakan bayaran $ 15- $ 20 setiap bulan, kelihatan seperti jenaka berbanding dengan Mullvad (baca ulasan Astrill dan ulasan Hide.me kami).

Terdapat masalah untuk membeli jangka panjang. Ia tidak memberikan potongan harga selama bertahun-tahun, yang tidak menyakitkan sepanjang masa. Sebagai contoh, rancangan tahunan CyberGhost adalah harga yang sama dengan Mullvad (baca ulasan CyberGhost kami). Walaupun begitu, nilainya menurun berbanding NordVPN dan PureVPN, yang menawarkan tiga tahun atau lebih (baca ulasan NordVPN dan ulasan PureVPN kami).

Walaupun jumlahnya tidak berbohong, kenyataannya Mullvad tidak buruk, walaupun anda merancang untuk melanggan lebih dari satu tahun. Fakta bahawa anda tidak perlu membayar $ 100 atau lebih di muka dan masih mendapat kadar bulanan yang rendah adalah nilai tambah yang besar dan sebab utama kami mengesyorkan Mullvad melalui NordVPN dan PureVPN ketika datang ke harga.

Aspek yang paling tidak biasa dari Mullvad bukanlah pendekatannya terhadap perkhidmatan langganan, tetapi ia menerima wang tunai yang sejuk dan sukar. Pilihan pembayaran standard tersedia, termasuk kad kredit, PayPal dan bitcoin, tetapi anda juga boleh membayar dengan wang bank atau wang tunai. Anda boleh menghantar Mullvad sejumlah wang dalam mata wang apa pun dengan nombor akaun anda dan ia akan memberi kredit kepada akaun anda.

mullvad-review-tunai-pembayaran

Kerana sistem pembayaran Mullvad, pengembalian wang tidak diberikan untuk pembayaran tunai. Walaupun begitu, terdapat percubaan tiga jam yang boleh dimuat turun dan dimainkan oleh sesiapa sahaja untuk mengetahui cara kerjanya. Seperti yang akan kita lihat di bahagian seterusnya, anda tidak perlu memberikan e-mel kepada Mullvad, jadi mudah untuk memulakan.

Untuk kaedah pembayaran lain, anda boleh mendapatkan bayaran balik sehingga 30 hari menggunakan talian sokongan Mullvad.

Kemudahan penggunaan

Mendaftar ke Mullvad lebih mudah daripada kebanyakan VPN kerana anda tidak perlu membuat akaun. Daripada memberikan alamat e-mel, kaedah pembayaran dan kata laluan anda, yang harus anda lakukan ialah klik “dapatkan akaun” di laman utama. Mullvad akan menghasilkan kod akaun untuk anda yang bagus untuk percubaan tiga jam, dan anda akan menggunakannya untuk log masuk ke aplikasi.

mullvad-review-pendaftaran

Kaedah pengesahan itu serupa dengan kaedah ExpressVPN (baca ulasan ExpressVPN kami). Tidak seperti kebanyakan perkhidmatan VPN, yang memerlukan anda log masuk setiap kali anda menghidupkan semula mesin anda, Mullvad sentiasa aktif. Setelah mengesahkan akaun anda dengan aplikasi, anda bebas menggunakannya.

Apa yang menarik mengenai sistem Mullvad ialah mudah digunakan dan peribadi. Anda tidak perlu mendaftar untuk akaun atau mendedahkan maklumat peribadi, namun aplikasinya moden dan intuitif. Berbeza dengan AirVPN, yang mempunyai sistem harga yang serupa tetapi aplikasi yang jauh lebih buruk, Mullvad kelihatan hebat (baca ulasan AirVPN kami).

Setelah pemasangan selesai, Mullvad secara automatik akan menghubungkan anda ke lokasi di Stockholm. Itu bukan lokasi yang disyorkan berdasarkan lokasi kami, VPN selalu lalai ke Sweden. Ini mungkin ada kaitan dengan Mullvad yang beribu pejabat di sana.

mullvad-review-antara muka

Anda dapat memilih lokasi anda dengan mengklik butang di atas butang “selamatkan sambungan saya”. Lokasi dipecahkan mengikut negara dan bandar dalam menu lungsur tanpa kaedah untuk menapis atau mencari yang anda mahukan. Beberapa bandar juga mempunyai beberapa lokasi di dalamnya, yang dapat memenuhi antara muka kecil.

Tidak ada sistem cadangan untuk pelayan terpantas untuk lokasi anda, yang bermaksud anda harus menggali senarai pelayan untuk mencari kelajuan terbaik. Itu tidak akan menjadi kegusaran besar jika bukan kerana antara muka kecil Mullvad. Anda hanya boleh mengakses aplikasi melalui dulang dan, seperti aplikasi dulang lain, aplikasi akan hilang jika anda mengkliknya.

pemilihan pelayan semakan mullvad

Setelah memilih pelayan anda, Mullvad akan membawa anda kembali ke skrin utama dalam aplikasi, menunjukkan titik di mana alamat IP baru anda menunjukkan.

Menu tetapan diakses dengan mengklik ikon roda gigi di sudut kanan atas. Mullvad tidak banyak bermain-main di sana, yang tidak menghairankan memandangkan senarai ciri yang kecil. Anda boleh membeli lebih banyak kredit akaun, mengkonfigurasi tetapan permulaan dan menghidupkan killswitch.

menu mullvad-review-setting-

Perhatikan bahawa, walaupun ada pilihan seperti tetapan permulaan, mereka tidak dapat dikonfigurasi secara mendalam. Anda hanya boleh memilih sama ada Mullvad menyambung ke pelayan semasa dimuat, bukan pelayan mana yang disambungkannya. Sekiranya anda mencari lebih banyak penyesuaian, baca ulasan TorGuard kami.

Kepantasan

Mullvad ketinggalan dalam senarai penyedia VPN terpantas kami dengan satu tempat. Kami memilih lima penyedia dan kelajuan muat turunnya adalah 1 megabit sesaat lebih perlahan daripada pilihan kelima kami. Namun, dengan seberapa dekat mereka, hal itu dapat dikaitkan dengan variasi dalam kelajuan rangkaian, menjadikan Mullvad pilihan yang tepat untuk pengguna yang berfokus pada kelajuan. Ujian kami untuk tinjauan ini mengesahkan bahawa juga.

Lokasi: Muat turun Ping (ms) (Mbps) Muat naik (Mbps)
Tidak dilindungi (St. Louis)8146.1511.4
Louis23158.3210.36
London108131.758.1
Amsterdam146144.344.35
Afrika Selatan26291.173.05
Tokyo172129.756.42

Seperti yang anda lihat dalam carta di atas, Mullvad menunjukkan prestasi yang baik di hampir setiap lokasi. Menguji pelayan yang hanya beberapa batu dari lokasi kami meningkatkan kelajuan muat turun kami, menunjukkan sejumlah pembekal perkhidmatan internet. Lokasi dengan prestasi terburuk, Afrika Selatan, masih mendekati 100 Mbps.

Latensi juga ketara. Mullvad mendapat tempat keempat dalam panduan permainan VPN terbaik kami. Walaupun jika itu hanya berdasarkan pada waktu latensi, itu dapat mengambil salah satu slot. Sekali lagi, jika dilihat oleh Afrika Selatan, Mullvad tidak pernah melebihi 300 milisaat.

Apa yang penting mengenai hasil ujian Mullvad bukan hanya cepat, tetapi juga konsisten. Penyedia seperti IPVanish menunjukkan prestasi yang baik di beberapa lokasi tetapi buruk di tempat lain (baca ulasan IPVanish kami). Kami telah menguji banyak pelayan di rangkaian Mullvad sambil menyemak ulasan kami dan pelbagai panduan di mana ia mendapat slot, dan kami selalu mendapat hasil yang mengagumkan.

Keselamatan

Keselamatan Mullvad adalah sederhana. Sambungan anda dijamin dengan AES 256-bit dan OpenVPN, yang merupakan standard emas dalam keselamatan VPN. Anda boleh memilih protokol pengangkutan yang digunakan OpenVPN – UDP atau TCP – tetapi bukan protokol VPN. Seperti yang anda lihat dalam perincian protokol VPN kami, OpenVPN harus digunakan dalam kebanyakan kes, tetapi ada alasan untuk menggunakan protokol yang berbeza.

Sejauh ciri keselamatan, Mullvad mempunyai alat pembunuh yang dimasukkan ke dalam aplikasi. Semasa sambungan, internet anda akan terputus jika VPN gagal, dan tidak mungkin anda mematikannya. Terdapat tetapan untuk memberitahu Mullvad untuk menyekat lalu lintas internet melainkan VPN disambungkan, yang sedikit berbeza.

Kami menjalankan serangkaian ujian kebocoran DNS, serta ujian untuk kebocoran WebRTC dan IP, dan Mullvad keluar bersih dengan pengalihan DNS minimum. Tidak banyak yang boleh dikatakan mengenai keselamatan, tetapi itu bukan perkara buruk. Mullvad mematuhi semua yang kita inginkan dari keselamatan VPN, yang merupakan kemenangan dalam buku kita.

Privasi

Privasi tidak menjadi perhatian ketika datang ke Mullvad. Daripada bimbang tentang maklumat apa yang dapat direkodkan, ia mengelakkan masalah tersebut. Sekiranya anda membayar dengan wang tunai, Mullvad tidak tahu apa-apa tentang anda. Ia tidak memerlukan e-mel, nama atau alamat. Dalam dunia VPN yang mengaku menjadikan anda tidak kelihatan, Mullvad adalah antara beberapa yang benar-benar melakukan dan menghormati tahi lalat yang dinamakannya.

Ia tidak dapat mengenal pasti anda dengan menggunakan nombor akaun. Tidak ada kuki di laman web yang menyimpan alamat IP anda semasa menyemak imbasnya. Seperti yang dinyatakan oleh Mullvad, “Mullvad memiliki 555,541 akaun bernombor. Akaun ini mungkin telah dibuat oleh 555,541 orang unik, atau oleh satu orang 555,541 kali. ” Ringkasnya, tidak mungkin dapat mengetahui siapa anda.

Kami juga telah mengesahkannya. Dengan menggunakan mesin yang sama, kami dapat menghasilkan sebilangan nombor akaun yang kami mahukan tanpa masalah. Dengan percubaan percuma, itu boleh disalahgunakan, tetapi Mullvad belum mengubah dasarnya. Di dunia di mana hanya sedikit perkhidmatan dalam talian yang mementingkan privasi anda, kami mencadangkan anda mematuhi peraturan Mullvad yang lemah lembut.

Walaupun jelas bahawa Mullvad mementingkan privasi, kami menggali dasar privasi untuk mengesahkannya. Selain memperjelas bahawa tidak ada data mengenai Anda yang dicatat, perkhidmatan ini memberikan contoh spesifik bagaimana ia memproses setiap jenis pembayaran. Sekiranya anda membaca dasar privasi, anda akan tahu bahawa anda selamat menggunakan VPN dan juga ketika memilih kaedah pembayaran tertentu.

Sejauh apa yang dipantau dan dicatat, Mullvad mencatat jumlah sambungan serentak, beban CPU setiap teras dan jumlah lebar jalur yang digunakan setiap pelayan. Nombor akaun anda dipantau untuk memastikan bahawa anda tidak melebihi lima had sambungan serentak, tetapi walaupun itu tidak dapat dihubungkan dengan anda.

Nombor akaun anda terikat dengan kaedah pembayaran anda, tetapi data yang dapat dikenal pasti. Contohnya, pembayaran kad kredit mempunyai nombor akaun, jumlah pembayaran, mata wang, cap waktu dan ID Stripe – token unik untuk memproses pembayaran dengan Stripe – dan itu saja. Satu-satunya kaedah pembayaran yang tidak jelas adalah PayPal kerana Mullvad harus menyimpan alamat e-mel anda untuk pembaharuan automatik.

Prestasi Penstriman

Prestasi streaming adalah beg campuran. Mullvad mungkin merupakan penyertaan dalam panduan VPN terbaik kami untuk Netflix, dengan mudah mengakses platform dengan kelajuan cepat, tetapi pertimbangan buruk untuk VPN terbaik untuk streaming. Semasa ujian kami, ia disekat oleh BBC iPlayer, Hulu dan Amazon Prime Video.

Netflix adalah yang besar, jadi jika anda berusaha untuk mengalahkan larangan VPN Netflix, Mullvad adalah pilihan yang baik. Walau bagaimanapun, untuk platform lain, lebih baik pergi dengan pembekal lain.

Lokasi Pelayan

Mullvad mempunyai 288 pelayan di 38 negara, yang pantas, tetapi tidak hampir dengan penyebaran, katakan, HideMyAss (baca ulasan HideMyAss kami). Sebilangan besar pelayan berada di A.S. dan Sweden, dengan lokasi lain di Asia dan Eropah. Terdapat juga pilihan di Brazil dan Afrika Selatan.

Secara keseluruhan, Mullvad mempunyai suspek biasa yang dilindungi, yang baik bagi kebanyakan orang. Kononnya, jika anda sering menjadi pelancong atau berminat untuk mengakses lokasi eksotik, Mullvad tidak akan membawa anda ke sana.

Khidmat Pelanggan

Mullvad memberikan panduan dan bahagian FAQ, yang merupakan sebahagian besar sokongan. Panduannya lengkap, termasuk tangkapan skrin, arahan langkah demi langkah dan juga direktori. Dari memasang aplikasi pada Windows hingga mengkonfigurasi penerusan port dan tunneling split, Mullvad mempunyai semua yang diliputi dalam panduannya.

mullvad-review-panduan

Dalam banyak cara, panduan menebus kekurangan ciri yang terdapat di antara muka Mullvad. Contohnya, tidak ada cara mudah untuk mengkonfigurasi tunneling split, tetapi panduan Mullvad akan menunjukkan cara mengaturnya secara manual.

Soalan Lazimnya bagus, tetapi lebih baik untuk mendapatkan penjelasan daripada menyelesaikan masalah. Mullvad merangkumi topik seperti bagaimana mengetahui apakah pembayaran anda telah diproses dan berapa banyak akaun sambungan serentak.

Untuk sokongan langsung, Mullvad menawarkan e-mel, yang baik jika lambat. Semasa ujian, kami memerlukan sedikit masa untuk menjawab permintaan sokongan kami. Perwakilan dapat menjawab soalan kami mengenai bilangan sambungan serentak.

Keputusan itu

Mullvad adalah penyedia VPN yang cepat dan murah dengan kemampuan privasi. Ini tidak biasa dalam pendekatannya untuk langganan perisian dan telah inovatif dalam ruang VPN sejak awal. Walaupun ada masalah dalam hal penstriman dan fitur, itu menjadi sangat tepat.

Sekiranya anda mahukan ciri yang lebih menarik secara komersial atau berminat untuk streaming bukan Netflix, Mullvad mungkin bukan pilihan anda. Bagi mereka yang mahukan ciri tersebut, kami mengesyorkan melihat ulasan VPN kami yang lain.

Apa pendapat anda tentang Mullvad? Beritahu kami dalam komen di bawah dan, seperti biasa, terima kasih kerana membaca.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map