Ulasan ibVPN – Dikemas kini 2020

Ulasan ibVPN

ibVPN adalah perkhidmatan yang sepertinya tahu dengan tepat apa yang dicari orang dalam VPN, tetapi kemudian gagal memberikannya. Walaupun kami ingin mengesyorkannya, kami tidak dapat melakukannya dengan hati nurani yang baik, kerana anda boleh membaca dalam ulasan ibVPN penuh kami.


terbaik-VPN-ulasan

Invisible Browsing VPN, atau ibVPN, adalah perkhidmatan rangkaian peribadi maya yang telah wujud selama lebih kurang 15 tahun. Selama masa itu, nampaknya telah belajar bagaimana menunjukkan kepada orang apa yang mereka inginkan, tetapi bukan bagaimana melaksanakannya.

Seperti yang anda dapati sepanjang tinjauan ibVPN ini, perkhidmatan ini mempunyai corak untuk meningkatkan harapan anda sebelum cepat meletihkannya. Percubaan percuma diikuti dengan senarai rancangan yang rumit, senarai panjang ciri yang dicampuradukkan oleh antara muka yang membingungkan atau bahkan penampilan keselamatan yang mengagumkan adalah beberapa contoh bagaimana ia melakukannya.

ibVPN tahu apa yang perlu untuk menjadi salah satu penyedia VPN terbaik dan apa yang orang mahukan. Malangnya, ia gagal memberikan sebahagian besarnya.

Kekuatan & Kelemahan

Alternatif untuk ibVPN

ciri-ciri

Terdapat ciri-ciri yang penting, ciri-ciri yang lebih menyerupai keselesaan makhluk dan ciri-ciri yang bahkan tidak ada yang tahu yang mereka mahukan. ibVPN merangkumi ketiga-tiganya.

Ciri-ciri utama diliputi. Ia boleh dipasang pada peranti Windows, macOS, Android dan iOS. Alat ini juga dapat disiapkan untuk berjalan di router, sehingga semua perangkat Anda dapat dilindungi secara otomatis. Ia mempunyai banyak fitur keselamatan yang akan kita bicarakan lebih lanjut nanti, termasuk kemampuan untuk berjalan pada awal dan pembunuhan.

ibVPN-OS

Kemudian, terdapat ciri “senang dimiliki” yang tidak penting untuk menjadi VPN yang baik. Ia menawarkan proksi DNS Pintar yang dapat membantu mengelilingi kandungan yang disekat secara geografi. Terdapat penyekat iklan bersepadu dan hampir semua protokol VPN yang anda minta boleh didapati, termasuk yang tidak biasa.

Sekiranya anda ingin tahu mengenai protokol VPN, lihat perincian protokol VPN kami.

Akhirnya, ada perkara yang anda tidak akan tahu yang anda mahukan sehingga anda tahu bahawa ia ada. Terdapat wizard penyediaan yang membolehkan anda memilih perkara seperti streaming UK, streaming A.S. atau melewati Tembok Besar China. Ia kemudian secara automatik mengkonfigurasi protokol dan pelayan yang paling sesuai untuk tugas itu.

Ahli sihir ibVPN

Seperti yang anda akan dapati semasa kita melangkah lebih jauh dalam tinjauan ini, beberapa ciri tersebut tidak sesuai dengan apa yang mereka sukai.

Selain itu, ibVPN tidak mempunyai ciri yang diinginkan: split tunneling. Terowong perpecahan nampaknya jarang berlaku, jadi jika anda mencarinya secara khusus, kami sarankan untuk melihat ulasan ExpressVPN kami. Ini adalah salah satu anjing terbaik di pasaran dan, bersama dengan split tunneling, menawarkan pengalaman yang kaya dengan ciri.

Gambaran Keseluruhan ciri ibVPN

Logo ibVPNwww.ibvpn.com

Bermula dari $ 308 setiap bulanSemua Rancangan

Am

Cara bayaran
PayPal, kad kredit, Dinding pembayaran, Wang yang sempurna

Menerima cryptocurrency

Sambungan serentak
25

Menyokong perpecahan terowong

Lebar jalur tidak terhad

Percubaan percuma disediakan
24 jam

Tempoh pembayaran balik
15 hari

Jumlah pelayan di seluruh dunia
180

OS Desktop
Windows, MacOS

OS Mudah Alih
Android, iOS

Sambungan penyemak imbas
Chrome, Firefox, Opera

Boleh dipasang pada penghala

Penstriman

Boleh mengakses Netflix AS

Boleh mengakses BBC iPlayer

Boleh mengakses Hulu

Boleh mengakses Video Perdana Amazon

Keselamatan

Jenis penyulitan
256-AES

Protokol VPN tersedia
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, Sock5

Diaktifkan semasa permulaan peranti

Membolehkan mengalir

Dasar pembalakan

Lulus ujian kebocoran DNS

Killswitch ada

Penyekat perisian hasad / iklan disertakan

Sokongan

Sembang Langsung
waktu pejabat

Sokongan e-mel
24/7

Sokongan telefon

Forum pengguna

Asas pengetahuan

Harga

Mengenai harga, ibVPN mungkin mempunyai senarai pilihan paling rumit yang kami temui. Rancangan tidak hanya berbeza dari segi harga, tetapi juga jumlah peranti yang disambungkan yang dibenarkan, protokol mana yang tersedia dan program yang tersedia.

Pelan VPN Standard membolehkan anda menggunakan lebar jalur tanpa had, tetapi tidak termasuk protokol SOCKS5 atau Tor over VPN. Ia hanya memerlukan satu sambungan, tetapi harganya bagus. Kerana menggunakan hanya satu sambungan adalah kes penggunaan biasa dengan VPN, mengejutkan apabila lebih banyak penyedia VPN tidak menawarkan rancangan seperti ini.

Pelan VPN Ultimate membolehkan akses ke semua ciri ibVPN dan menghubungkan hingga lima peranti secara serentak.

Pelan VPN Torrent hanya membenarkan satu sambungan pada satu masa dan terhad kepada pelayan tertentu. Terdapat implikasi di sini bahawa pelan VPN Standard tidak membenarkan torrenting, tetapi bagaimana pelaksanaannya tidak jelas.

Untuk menyelesaikannya, kami mempunyai rancangan ibDNS dan paket Family VPN. Kami tidak mengesyorkan membayar proksi DNS Pintar dalam kebanyakan kes kerana menukar DNS anda dapat dilakukan dengan mudah dan percuma. Sekiranya anda ingin mengetahui lebih lanjut mengenai perkara itu, lihat cara menukar panduan alamat DNS anda. VPN keluarga sama dengan Ultimate VPN, tetapi merangkumi tujuh sambungan serentak.

Walaupun harga bulanan pada paket VPN Standard kompetitif, VPN Ultimate dan VPN Keluarga sangat sesuai dengan apa yang mereka tawarkan. Sekiranya anda mencari tawaran bulanan yang baik dengan lebih banyak sambungan, baca ulasan Akses Internet Peribadi kami.

Sekiranya anda mencari penyedia yang membolehkan anda mendaftar untuk jangka masa yang lebih lama untuk mendapatkan penjimatan tambahan, kami mencadangkan anda pergi ke tinjauan NordVPN kami kerana NordVPN menawarkan diskaun mendalam untuk orang yang mendaftar selama dua atau tiga tahun sekali gus.

Kemudahan penggunaan

Menyiapkan percubaan percuma di laman web ibVPN adalah mudah. Laman web memudahkan pencarian penyediaan akaun dan keseluruhan reka bentuknya senang dilihat. Kononnya, mendapatkan akaun berbayar lebih sukar kerana banyak rancangan yang ditawarkan.

Pemasangan adalah semudah yang anda harapkan untuk program moden, dan dasar privasi dan syarat penggunaan disusun untuk anda semasa persediaan, yang bagus. Kali pertama kami membuka klien ibVPN, adalah pengalaman yang mengejutkan.

papan pemuka ibVPN

Anda disambut dengan layar berantakan yang diserikan dengan butang, suis dan tetapan. Yang lebih teruk ialah pilihan tetapan dan butang jarang disorot sedemikian rupa sehingga menjadikannya jelas bahawa jika mereka diklik, mereka akan membuka lebih banyak menu.

Di sebelah kiri adalah lajur tab. Pada yang pertama, papan pemuka, anda boleh menyambungkan VPN, memilih pelayan, mengubah protokol, melihat log, menghidupkan atau mematikan killswitch, menghidupkan atau mematikan proksi DNS Pintar, serta melakukan perkara kecil seperti mengakses akaun anda atau menuju ke media sosial ibVPN. Seperti yang anda lihat, masalah utama dengan antara muka ini adalah betapa berantakannya.

ibVPN cuba menjadikan antara muka yang kaya dengan maklumat yang mungkin menimbulkan kemerosotan. Tidak perlu papan pemuka mempunyai begitu banyak maklumat.

Yang mengatakan, setelah disorientasi awal hilang, ada ciri-ciri bagus yang dapat dijumpai. Pelayan mudah dilayari dan ibVPN bahkan menawarkan maklumat mengenai berapa banyak beban yang ada di bawahnya. Sekiranya anda mencari VPN yang lebih mesra pengguna, kunjungi tinjauan CyberGhost kami.

Pelayan ibVPN

Kepantasan

Ujian kelajuan kami untuk ibVPN bermula dengan baik. Di pelayan New York City, yang agak dekat dengan kami sekitar 400 batu jauhnya, kami melihat peningkatan ping hanya 1 milisaat dan mengekalkan jumlah muat turun dan muat naik yang baik.

Lokasi: Muat turun Ping (ms) (Mbps) Muat naik (Mbps)
Tidak dilindungi (Virginia)1573.246.03
Bandar New York1658.74.5
Belanda9557.14.51
London20657.562.57
Tokyo17626.513.46
Seoul2311.470.73

Kami kemudian mencuba pelayan yang disebut pelanggan sebagai pelayan “permainan”, yang dihoskan di Belanda. Ia mempunyai masa ping yang jauh lebih tinggi, seperti yang diharapkan dari pelayan jauh, tetapi ping masih rendah mengingat jarak hampir 4.000 batu.

Walaupun pelayan itu adalah satu-satunya yang dilabelkan untuk permainan dalam senarai pelayan ibVPN, server tersebut mungkin tidak sesuai untuk tugas tersebut. Bergantung pada siapa anda cuba bermain dan di mana anda berada, Belanda mungkin bukan lokasi yang bagus untuknya. Lihat artikel VPN terbaik kami untuk permainan untuk pilihan lain.

Pelayan Eropah lain yang kami cuba, yang berada di London, mempunyai ping yang jauh lebih tinggi daripada pelayan “permainan”, yang masuk akal, tetapi ia mengekalkan kelajuan sambungan yang tinggi. Namun, keadaan menjadi semakin teruk ketika kita menuju ke pelayan Asia. Kedua-dua Tokyo dan Seoul perlahan.

Masa ping adalah wajar, tetapi kelajuan muat turun dan muat naik berterusan dari mana-mana yang buruk hingga tidak menentu di Seoul. Untuk bersikap adil, pelayan tersebut berada hampir 6.800 batu dari lokasi pengujian kami, tetapi menjatuhkan sambungan 70-megabit per saat kepada 1 Mbps tidak dapat diterima.

Masa ping yang rendah menjadikan penyemakan imbas dapat ditanggung, tetapi laman web dengan banyak gambar atau iklan di dalamnya memakan masa yang agak lama. Sekiranya anda mencari VPN yang menawarkan kelajuan muat turun yang tinggi untuk muat turun yang lebih besar, lihat panduan VPN terpantas kami.

Keselamatan

Di permukaan ibVPN nampaknya menawarkan keselamatan yang sangat baik. Terdapat killswitch yang mudah digunakan untuk memastikan tidak ada kebocoran data jika sambungan anda terputus. Anda juga dapat mengatur VPN agar berjalan pada awal, sehingga komputer anda tidak akan pernah mengirim atau menerima maklumat tanpa VPN melindungi anda.

Terdapat banyak protokol yang tersedia, termasuk OpenVPN dan SSTP, dan walaupun penyulitannya berbeza mengikut protokol, kebanyakan menggunakan AES 256-bit yang kuat. Penyulitan itu diketahui mustahil untuk dipecahkan, seperti yang kita bincangkan dalam keterangan penyulitan kita.

ibVPN-Protokol

Oleh itu, kami mendapati sekurang-kurangnya satu pelanggaran terhadap keselamatan ibVPN. Ia gagal ujian kebocoran DNS kami. Kami mencuba pelbagai tetapan, beberapa di antaranya secara jelas menyebutkan mencegah kebocoran DNS, tetapi kami selalu mengalami kebocoran.

Sekiranya anda ingin tahu apa maksudnya, baca artikel mengenai kebocoran DNS kami untuk melihat secara mendalam. Pada dasarnya, sebilangan data penyemakan imbas anda tersebar ke tangan penyedia perkhidmatan internet atau kerajaan anda, walaupun dengan VPN aktif. Itu mengalahkan tujuan menggunakan DNS dan mengesampingkan penggunaan ibVPN di tempat-tempat dengan kawalan pemerintah yang tinggi melalui internet, seperti China.

Sekiranya anda pembaca yang tinggal di China dan anda berusaha menerobos Great Firewall, kami mengesyorkan untuk melihat artikel perkhidmatan VPN terbaik kami untuk China. Sekiranya anda hanya mencari perkhidmatan yang menawarkan keselamatan yang kuat tanpa kerentanan yang mencolok seperti kebocoran DNS, baca ulasan VyprVPN kami.

Privasi

Secara keseluruhan, ibVPN mempunyai dasar privasi yang baik. Ia mempunyai dasar pembalakan, yang merupakan asas dari dasar privasi penyedia VPN yang baik. Ia tidak mengumpulkan atau mencatat data atau maklumat lalu lintas mengenai penggunaan VPN.

Ia juga tidak dapat mengaitkan aktiviti tertentu dengan pengguna tertentu. Itu bermaksud jika ibVPN diberi pemberitahuan undang-undang, ia tidak dapat menyerahkan data kepada pihak berkuasa kerana tidak dapat menyerahkan maklumat yang tidak dimilikinya.

Yang mengatakan, ada perkara yang boleh dilakukan dengan lebih baik. Ia menggunakan pihak ketiga untuk menangani dan memproses maklumat pembayaran. Selain itu, terdapat kuki di laman webnya yang mengumpulkan maklumat, walaupun itu adalah amalan biasa. Maklumat tersebut digunakan secara dalaman dan luaran untuk membantu mengekalkan laman web.

Akhirnya, ia mengumpulkan maklumat pengenalan semasa membuat akaun. Walaupun banyak penyedia VPN hanya mengumpulkan alamat e-mel, ibVPN juga mengambil nama. Oleh itu, anda boleh membuat nama kerana nama di akaun tidak ada kaitan dengan bagaimana perkhidmatan ini diberikan.

Prestasi Penstriman

Mungkin kerana masalah kebocoran DNS yang disebutkan sebelumnya, ibVPN tidak dapat mengakses sebarang perkhidmatan streaming geoblocked utama. BBC iPlayer, Netflix dan Amazon Prime Video dapat mengetahui bahawa VPN sedang digunakan dan melarang kami menonton apa-apa.

Kami mencuba tetapan yang berbeza, serta perkhidmatan proksi DNS Pintar tidak berjaya. Kami membincangkannya dengan perkhidmatan pelanggan, yang akan kami bahas dengan lebih terperinci sebentar lagi, tetapi tidak dapat membuat laman web berfungsi.

Dengan adanya BBC iPlayer, Netflix, Hulu dan Amazon Prime Video, kami memutuskan untuk mencuba prestasi streaming ibVPN dengan YouTube dan Twitch. Seperti yang anda jangkakan dari ujian kelajuan yang kami lihat sebelumnya, kualiti pengalaman streaming sangat berbeza mengikut pelayan yang kami sambungkan.

Semasa disambungkan ke pelayan Eropah atau Amerika Utara, penstriman sangat menyenangkan. Video dimuat kira-kira satu saat dan lalai ke 1080p. Tidak ada penyangga dan video dimainkan dengan lancar dari awal hingga akhir.

Namun, ketika bersambung ke Tokyo, kami mempunyai pengalaman yang berbeza. Video mengambil masa sehingga 30 saat untuk bermula, berjalan pada 720p dan, dalam banyak kes, tergagap beberapa kali sebelum turun menjadi 480p atau bahkan 360p yang bagus dan kasar.

Kami tidak boleh mengesyorkan ibVPN kepada sesiapa sahaja yang cuba mengalirkan kandungan asing. Kami memang mempunyai cadangan. Sekiranya kandungan BBC iPlayer adalah apa yang anda mahukan, periksa VPN terbaik kami untuk mengumpulkan BBC iPlayer. Sebagai alternatif, anda boleh membaca artikel kami tentang cara mengatasi larangan VPN Netflix jika itu adalah kandungan yang anda mahukan.

Lokasi Pelayan

Pelayan ibVPN sukan 180 tersebar di 87 lokasi di 51 negara. Senarai pelayan merangkumi penawaran di Amerika Utara, Amerika Selatan, Eropah, Asia dan Afrika. Itu jumlah lokasi dan pelayan yang baik, dan ini bermaksud ibVPN mempunyai infrastruktur yang diperlukan untuk melihat peningkatan pangkalan pelanggan yang ketara tanpa mengalami penurunan prestasi.

Oleh itu, 180 pelayan jauh dari yang terbaik yang pernah kita lihat. Malah kelihatan sangat kecil berbanding NordVPN, yang mempunyai ribuan pelayan. Begitu juga, 87 lokasi bagus, tetapi kurang baik dibandingkan dengan HideMyAss, yang menawarkan lebih dari dua kali pilihan. Sekiranya anda trotter dunia mencari VPN dengan sebanyak mungkin pilihan, baca ulasan HideMyAss kami untuk mengetahui lebih lanjut.

Khidmat Pelanggan

IbVPN menawarkan banyak pilihan sokongan pelanggan. Di bahagian layan diri, terdapat pangkalan pengetahuan yang luas di laman web yang tidak hanya merangkumi pemasangan dan penyediaan pada peranti yang disokong, tetapi juga menangani banyak persoalan dan masalah VPN umum secara terperinci.

Perkhidmatan e-mel dan sembang langsung tersedia 24/7. Kami bercakap dengan sembang langsung pada dua majlis yang berasingan dan orang di hujungnya bersikap responsif, sopan dan berusaha untuk membantu. Kami membincangkan masalah tidak dapat mengakses laman web yang disekat dengan geoblok, seperti BBC iPlayer, tetapi tidak dapat membuat sesuatu berfungsi, walaupun dengan bantuan mereka.

Kami juga menggunakan perkhidmatan e-mel, dan mengambil masa kira-kira tiga jam untuk mendengar semula. Itu bukan masa tindak balas yang hebat, tetapi jauh dari yang terburuk. Kami mempunyai pengalaman yang serupa dengan wakil khidmat pelanggan yang berusaha membantu tetapi tidak dapat melakukannya.

ibVPN bahkan menawarkan bantuan jarak jauh di mana wakil dari jarak jauh ke komputer anda dan membantu anda menyelesaikan masalah yang anda hadapi. Ini mesti dilakukan dengan janji temu, tetapi ini adalah pilihan yang bagus.

Keputusan itu

ibVPN secara konsisten menyampaikan satu perkara, kemudian menyampaikan sesuatu yang berbeza. Tetapan yang secara tegas mengatakan bahawa mereka dapat mencegah kebocoran DNS tidak. Pelayan yang mengatakan bahawa mereka untuk streaming UK tidak memberikan anda kandungan BBC iPlayer. Ia terus berjalan.

Dualitas ini menyebabkan ibVPN diturunkan ke alam yang biasa-biasa saja. Ini membuat anda tertanya-tanya di mana untuk melihat seterusnya. Nasib baik, kami mempunyai arkib besar ulasan VPN yang disusun dari yang terbaik hingga yang paling buruk untuk kemudahan anda. Kami menggesa anda untuk melihat pilihan di sana untuk membantu anda membuat pilihan yang terpelajar sebelum membelanjakan wang anda yang sukar diperoleh.

Adakah anda pernah mencuba ibVPN? Apa yang anda fikirkan? Beritahu kami dalam komen di bawah dan, seperti biasa, terima kasih kerana membaca.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me