Ulasan ExpressVPN – Cepat & Selamat – Dikemas kini 2020

Ulasan ExpressVPN

ExpressVPN pada pendapat kami adalah VPN terbaik di luar sana. Ini adalah perkhidmatan pantas dan selamat yang dijamin akan membawa anda ke Netflix serta perkhidmatan penstriman lain, sambil menjauhkan data anda dari mata memandang. Untuk semua butirannya, lihat ulasan ExpressVPN kami yang telah diperbaharui sepenuhnya.


Laman Web ExpressVPN

Pendaftaran ExpressVPN

Uji Kelajuan ExpressVPN

ExpressVPN-Pilihan Terowong

ExpressVPN-Aplikasi Penuh

Sebelumnya

Seterusnya

ExpressVPN secara konsisten menduduki tempat teratas dalam senarai VPN terbaik kami, dan mudah untuk mengetahui sebabnya. Segala-galanya mengenai perkhidmatan ini sangat mantap, dari kepantasan hingga pengalaman pengguna hingga keselamatan dan privasi. Tidak diragukan lagi ia berada di puncak permainan, tetapi penyegaran baru-baru ini kepada pesaing seperti NordVPN dan CyberGhost mula memberikan ExpressVPN untuk mendapatkan wangnya. 

Dalam tinjauan ExpressVPN ini, kami terus berusaha untuk sekali lagi, menguji keselamatan, kelajuan, ciri, keramahan pengguna dan banyak lagi. Walaupun kami menganggap ExpressVPN sebagai rangkaian persendirian maya yang pantas dan selamat, kami tidak mengurangkan kekurangan dalam ulasan ini. Masih mendapat rawatan sepenuhnya, dari ujian kelajuan hingga prestasi streaming. 

Anda boleh membaca butir-butir kemarahan di bawah ini, tetapi ringkasnya, ExpressVPN masih merupakan yang terbaik dari yang terbaik. Walaupun dalam peringkat elit dengan pesaing seperti NordVPN dan PIA, ExpressVPN berjaya memisahkan diri dengan kelajuan tanpa kompromi dan pengalaman pengguna yang tidak masuk akal. 

Sekiranya anda lebih gemar daripada ujian langsung daripada membaca, anda boleh mencuba ExpressVPN dengan jaminan wang dikembalikan selama 30 hari untuk menguji tuntutan kami. Sekiranya anda mendaftar selama satu tahun dari awal, anda juga akan mendapat tiga bulan tambahan secara percuma.

Ulasan Video ExpressVPN

Kekuatan & Kelemahan

Alternatif untuk ExpressVPN

ciri-ciri

Walaupun ExpressVPN dilengkapi dengan beberapa barang unik, ia tidak begitu padat dengan ciri seperti CyberGhost atau NordVPN. Contohnya, anda kehilangan perlindungan malware dan penyekat iklan yang disertakan oleh beberapa VPN lain. 

Namun, memandangkan seberapa buruk performa ekstra ini, kami tidak terlalu kecewa dengan peninggalan ExpressVPN. Anda semestinya menggunakan alat dari senarai perisian antivirus terbaik kami. 

ExpressVPN menawarkan terowong perpecahan dalam aplikasi, yang mengejutkan hanya sedikit sokongan VPN (baca ulasan StrongVPN kami untuk perkhidmatan lain yang melakukannya). Walaupun anda dapat mengatur VPN apa pun secara manual dengan split tunneling, prosesnya tidak disengajakan dan sukar. ExpressVPN mempermudah, membolehkan anda menentukan secara langsung dalam aplikasi program mana yang menggunakan sambungan VPN dan yang tidak.

expressvpn-split-tunneling

ExpressVPN cukup cepat di seluruh bidang, kerana kita akan segera masuk, tetapi tidak semua lokasi di rangkaian pelayannya sama. Syukurlah, anda dapat memahami pelayan mana yang terbaik untuk lokasi anda dengan cepat dengan ujian kelajuan terbina dalam. ExpressVPN bahkan menyimpan hasil ujian kelajuan anda sehingga anda dapat merujuknya nanti.

expressvpn-speed-test

Anda boleh menjalankan ujian di salah satu lokasi yang disyorkan, semua lokasi atau lokasi dalam wilayah tertentu. ExpressVPN menyediakan kelajuan muat turun, latensi dan indeks kelajuan untuk setiap perkhidmatan. 

Walaupun mereka berguna sebagai titik perbandingan, kami tidak mengesyorkan terlalu banyak mempertimbangkan bilangan sebenarnya. Berdasarkan ujian kami, ujian tersebut tidak tepat (biasanya lebih perlahan daripada kelajuan sebenar). Walaupun begitu, ia agak tepat ketika saling berkaitan. Sekiranya lokasi A kelihatan lebih cepat daripada lokasi B, biasanya, walaupun nombor tertentu tidak boleh dipercayai. 

Penghala, Penyemak Imbas dan Konsol, Oh!

Sebagai alat rangkaian, Anda dapat menggunakan VPN dengan perangkat yang tersambung ke internet, selama Anda memiliki akses untuk mengkonfigurasi tetapan rangkaian perangkat tersebut. Yang mengatakan, pemasang berjalan jauh. ExpressVPN menawarkan pemasang untuk hampir semua peranti yang dapat dibayangkan, membolehkan anda menyimpan data anda di mana sahaja anda berada. 

pemasang expressVPN

Piawaian dipertanggungjawabkan, dengan aplikasi untuk Windows, macOS, iOS dan Android. Di luar itu, ExpressVPN secara asli menyokong ChromeOS melalui gedung Google Play, Fire TV dan Kindle Fire, pelbagai distro dan penghala Linux. 

Anda juga dapat menggunakan fungsi MediaStreamer ExpressVPN di Apple TV, Xbox One, PS4, PS3 dan Xbox 360, walaupun tidak akan memberikan tahap perlindungan yang sama (lebih banyak lagi pada bahagian “streaming” di bawah). 

Sekiranya anda lebih suka pendekatan manual, ExpressVPN dapat menampung. Anda boleh memuat turun fail konfigurasi OpenVPN untuk sebahagian besar rangkaian ExpressVPN, termasuk lokasi di Amerika, Eropah, Asia, Timur Tengah dan Afrika. Walaupun kelihatannya menakutkan, konfigurasi secara manual tidak begitu buruk selagi anda mempunyai akses mudah ke klien OpenVPN. 

Yang perlu anda buat hanyalah mengimport fail konfigurasi OpenVPN ke dalam klien anda. Fail konfigurasi merangkumi semua kunci yang diperlukan untuk menggunakan akaun anda dengan ExpressVPN. 

Di luar itu, anda mungkin memerlukan nama pengguna dan kata laluan anda – dihasilkan oleh ExpressVPN – dan mengimport sijil yang diperlukan. Syukurlah, itu juga mudah, kerana ExpressVPN menyertakan fail .zip dengan semua kunci dan sijil yang diperlukan.

Gambaran Keseluruhan Ciri-ciri ExpressVPN

Logo ExpressVPNwww.expressvpn.com

Bermula dari $ 666 setiap bulanSemua Rancangan

Am

Cara bayaran
PayPal, kad kredit, Bitcoin

Menerima cryptocurrency

Sambungan serentak
5

Menyokong perpecahan terowong

Lebar jalur tidak terhad

Percubaan percuma disediakan

Tempoh pembayaran balik
30 hari

Jumlah pelayan di seluruh dunia
3.000 orang+

OS Desktop
Windows, MacOS, Linux, ChromeOS

OS Mudah Alih
Android, iOS

Sambungan penyemak imbas
Chrome, Firefox

Boleh dipasang pada penghala

Penstriman

Boleh mengakses Netflix AS

Boleh mengakses BBC iPlayer

Boleh mengakses Hulu

Boleh mengakses Video Perdana Amazon

Keselamatan

Jenis penyulitan
256-AES

Protokol VPN tersedia
OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2

Diaktifkan semasa permulaan peranti

Membolehkan mengalir

Dasar pembalakan

Lulus ujian kebocoran DNS

Killswitch ada

Penyekat perisian hasad / iklan disertakan

Sokongan

Sembang Langsung
24/7

Sokongan e-mel
24/7

Sokongan telefon

Forum pengguna

Asas pengetahuan

Harga

Setiap perkhidmatan VPN mempunyai kelemahan, dan untuk ExpressVPN, itu harganya. Walaupun secara tradisional merupakan perkhidmatan yang paling mahal daripada ulasan VPN kami, pilihan kos tinggi seperti Hide.me dan Astrill menjadikannya kelihatan lebih masuk akal. Namun, ExpressVPN tidak murah, dan terdapat banyak pilihan yang lebih murah. 

Harga bulanan asas adalah sekitar $ 13. Namun, seperti hampir semua VPN, anda akan menjimatkan banyak dengan melanggan untuk jangka masa panjang. Setahun berjalan sekitar $ 100, ini bukan kadar yang mengerikan, walaupun kita telah melihat dengan lebih baik. PureVPN, untuk semua kesalahannya, menawarkan perkhidmatan sehingga lima tahun, menjadikan harga bulanan hanya beberapa dolar. 

Syukurlah, kos yang tinggi itu diimbangi oleh dasar pengembalian dana yang tidak masuk akal oleh ExpressVPN, yang akan kita sampaikan dalam satu minit. Walaupun anda boleh mencuba ExpressVPN selama sebulan secara percuma, anda tidak boleh menggunakan perkhidmatan VPN secara percuma melebihi itu. Itu tidak membuat senarai VPN percuma terbaik kami, dikalahkan oleh pilihan seperti Windscribe. 

Untuk pembayaran, ExpressVPN memberi anda banyak pilihan, termasuk PayPal, kad kredit, sistem pembayaran wilayah dan pembayaran bitcoin tanpa nama. Kami ingin melihat wang tunai yang sejuk dan sukar sebagai pilihan pembayaran – Mullvad menawarkannya – tetapi walaupun demikian, ExpressVPN memberi anda banyak cara untuk membayar, ada di antaranya tanpa nama. 

Sambungan Serentak ExpressVPN

Tidak kira tempoh yang anda pilih, anda akan dapat menggunakan ExpressVPN pada hingga lima peranti sekaligus. Itu bukan had pemasangan, ingatlah; anda boleh memasang ExpressVPN pada seberapa banyak peranti yang anda mahukan. Walau bagaimanapun, hanya lima dari peranti tersebut yang dapat disambungkan secara aktif ke perkhidmatan ExpressVPN pada satu-satu masa. 

Mempunyai sambungan serentak sering disebut sebagai spesifikasi utama VPN, dengan perkhidmatan seperti ProtonVPN yang menawarkan sehingga 10 peranti sekaligus (baca ulasan ProtonVPN kami). Namun, dalam praktiknya, lima lebih daripada cukup. Dalam kes penggunaan peribadi, anda tidak mungkin mempunyai lebih daripada satu atau dua peranti yang disambungkan ke rangkaian pada satu masa.

Sekiranya anda kehabisan had peranti, anda juga selalu boleh memasang ExpressVPN pada penghala anda. Selagi penghala anda dilindungi, semua perangkat yang disambungkan ke rangkaian itu juga akan dilindungi. Penyediaannya lebih melibatkan daripada menjalankan pemasang pada Windows, tetapi dengan panduan ExpressVPN, tidak terlalu sukar. 

Adakah ExpressVPN Mempunyai Percubaan Percuma?

Sekarang untuk beberapa berita buruk. Sayangnya, ExpressVPN tidak menawarkan percubaan percuma, sekurang-kurangnya tidak dalam erti kata tradisional. Tidak seperti Surfshark, yang menawarkan percubaan VPN selama seminggu untuk pengguna mudah alih, anda harus membayar terlebih dahulu jika anda ingin menggunakan ExpressVPN (baca ulasan Surfshark kami). Walaupun begitu, jika anda tidak berpuas hati, anda boleh mendapatkan bayaran balik dengan cepat. 

ExpressVPN menawarkan jaminan wang dikembalikan selama 30 hari tanpa pertanyaan. Tidak kira berapa tempoh pembelian, anda boleh mendapatkan bayaran balik sepenuhnya dalam tempoh 30 hari pertama dengan alasan apa pun. Walaupun tidak selama tempoh pengembalian dana 45 hari CyberGhost, ia setaraf dengan PIA (baca ulasan Akses Internet Peribadi kami). 

Keramahan Pengguna

ExpressVPN adalah contoh sempurna bagaimana VPN harus berfungsi. Proses pendaftaran berjalan lancar, dan aplikasi tempatan memberikan sedikit rintangan. Apabila membandingkan ExpressVPN dengan perkhidmatan seperti AirVPN, menjadi sangat jelas mengapa kami meletakkan yang terdahulu dalam liga yang berbeza (baca ulasan AirVPN kami). 

Bermula dengan pendaftaran, ExpressVPN mempermudah untuk mendapatkan akaun, dengan butang besar “bermula” berwarna merah mengikuti anda di sekitar laman web ini. Di halaman pembayaran, anda perlu memasukkan e-mel dan maklumat pembayaran anda, tetapi itu saja. Tidak ada penciptaan akaun atau omong kosong lain untuk menyekat pengalaman.

daftar masuk expressvpn

Sebaliknya, ExpressVPN menghasilkan kunci pengaktifan, yang perlu anda masukkan ke dalam aplikasi setelah anda memuat turunnya. Pada pemasangan tidak tradisional, di mana anda perlu menggunakan baris arahan, ExpressVPN menawarkan nama pengguna dan kata laluan yang dihasilkan secara rawak. 

Yang penting di sini ialah anda tidak perlu mengingati sebarang bukti kelayakan. Setelah ExpressVPN didaftarkan ke peranti anda, ia akan tetap berlaku selagi anda mempunyai akaun. 

Sesiapa sahaja boleh menggunakan aplikasi tempatan (kecuali jika menekan butang “on” yang jelas berada di atas gred gaji anda). ExpressVPN secara automatik memberikan “lokasi pintar” kepada anda dan walaupun anda dapat meningkatkan prestasi dari perkhidmatan dengan memilih lokasi secara manual, “lokasi pintar” hampir hampir. Yang perlu anda lakukan ialah mengklik butang “on”, dan anda akan tersambung dalam beberapa saat.

bersambung dengan expressvpn

Setelah anda tersambung, ExpressVPN menunjukkan beberapa pautan ke laman web popular – anda juga boleh mengaturnya sendiri – walaupun kami jarang menggunakannya. VPN harus beroperasi di latar belakang, dan di depannya, ExpressVPN sangat bagus. 

Walau bagaimanapun, kami menghadapi beberapa masalah dengan permulaan. Kadang-kadang, sambungan terputus, meninggalkan kami tanpa internet selama lima atau lebih minit. Walau bagaimanapun, kes-kes itu hanya sedikit dan mudah diselesaikan dengan memutuskan dan menyambung semula. 

Menggunakan Sambungan Chrome ExpressVPN

ExpressVPN telah meningkatkan pelanjutan penyemak imbasnya secara besar-besaran sejak kali terakhir kami mengujinya. Pada dasarnya, pelanjutan Chrome adalah ExpressVPN di penyemak imbas anda, tetapi dengan rumah di bar alamat anda dan kemasan hitam yang cantik. Peraturan yang sama berlaku: klik butang “on” untuk terhubung, baik dengan lokasi pilihan anda atau “lokasi pintar”.

peluasan-peluasan expressvpn

Di luar mengingatkan anda bahawa anda dapat membuka ekstensi dengan jalan pintas – Ctrl + Shift + X, secara lalai – pelanjutan itu mencerminkan aplikasi tempatan, baik dari segi kegunaan dan tetapan. Ekstensi sebenarnya berpasangan dengan aplikasi tempatan anda, jadi tetapan apa pun yang ada di sana akan dicerminkan dalam peluasan. 

Itu tidak menjadikan peluasan itu usang. HTTPS Di mana sahaja, spoofing geolokasi HTML5 dan penyekat WebRTC terpasang, menawarkan beberapa keselamatan dan privasi tambahan untuk penyemak imbas anda. 

ExpressVPN pada Android

ExpressVPN mendapat tempat pertama dalam VPN terbaik kami untuk mudah alih dan VPN terbaik untuk panduan Android, dan mudah untuk mengetahui sebabnya. Aplikasi desktop kelihatan khusus untuk telefon bimbit, dan tidak menghairankan, antara muka yang sama terdapat di Android. Cukup pilih lokasi anda, ketuk butang “on” besar, bilas dan ulangi.

terbaik-vpn-untuk-android-expressvpn

Anda tentu saja boleh memuat turun aplikasi melalui gedung Google Play (itulah kaedah paling mudah). Walau bagaimanapun, ExpressVPN menjadikan APK tersedia secara terbuka, yang membolehkan anda menggunakan ExpressVPN pada peranti yang di-root atau versi Android terhad yang sebaliknya tidak akan mempunyai akses ke gedung Google Play penuh. 

Pengguna mudah alih juga mendapat manfaat percubaan selama seminggu percuma. Sudah tentu, ini berkaitan dengan Google Pay, jadi anda perlu waspada untuk membatalkan sekiranya anda tidak mahu meneruskan langganan. Namun, ini adalah tawaran yang baik untuk pengguna mudah alih, dan ini memberi anda rasa bagaimana ExpressVPN berfungsi tanpa mengeluarkan wang. 

Kepantasan

ExpressVPN adalah VPN terpantas yang kami uji, tidak hanya mempertimbangkan data ujian kelajuan yang dekat dengan rumah, tetapi juga di luar negara. Anda dapat melihat nombor yang kami kumpulkan semasa tinjauan ini dalam jadual di bawah, serta proses pengujian kami sedikit lebih rendah.  

LokasiPing
CikMuat turun
MbpsMuat naik
MbpsPurata12915415.76
Tidak dilindungi8458.522.81
Chicago18125.2714.96
NewJersey (Lokasi Pintar)42195.4518.57
Belanda137181.2817.6
Afrika Selatan276127.088.06
Jepun174140.919.62

Melihat kelajuan muat turun, kami tidak pernah turun di bawah 125Mbps, yang tidak mengejutkan dengan kelajuan 458Mbps tanpa perlindungan kami. Nampaknya penurunan yang teruk, dan walaupun kita perhatikan bahawa terdapat penurunan awal yang besar ketika membuat sambungan pertama, yang dikongsi oleh ExpressVPN dengan NordVPN dan CyberGhost, antara lain. 

Ujian sebenar adalah bagaimana VPN menangani kelajuan di seluruh lokasi, dan di depan itu, ExpressVPN adalah pemenang. Selepas penurunan awal, kami tetap berada dalam jarak kelajuan yang sama, tidak kira di mana kami menuju ke dunia. Latensi juga rendah di semua lokasi kecuali Afrika Selatan, itulah sebabnya ExpressVPN berada di antara VPN terbaik untuk permainan. 

Sebentar lagi kita masuk, kita membiarkan ExpressVPN memilih lokasi tertentu, dengan kita hanya menentukan negara untuk meniru senario penggunaan biasa. Satu-satunya pengecualian adalah Chicago, yang kami pilih berdasarkan fakta bahawa ia adalah yang paling dekat dengan lokasi pengujian kami. 

Menariknya, “lokasi pintar” di New Jersey mempunyai prestasi muat turun dan muat naik yang jauh lebih baik, walaupun pelayan yang lebih dekat masih menang dari segi kependaman. 

Bagaimana Kami Menjalankan Ujian Kelajuan ExpressVPN Kami

Untuk memastikan semuanya adil, kami menguji kelajuan ExpressVPN menggunakan OpenVPN UDP pada sambungan berwayar. Sebelum mengambil nombor kami, kami menguji kelajuan sambungan kami yang tidak dilindungi untuk mengukur penurunan prestasi relatif ketika disambungkan ke perkhidmatan VPN. Walaupun anda mungkin mempunyai internet yang lebih pantas atau perlahan, penurunan kelajuannya hampir sama. 

Nombor kami bukan undang-undang. Seperti yang akan kita bahas di bahagian berikutnya, ExpressVPN menyokong pelbagai protokol, yang masing-masing akan mempengaruhi prestasi dan keselamatan anda dalam beberapa cara. 

OpenVPN adalah standard untuk hampir semua perkhidmatan VPN di luar sana dan itulah yang kami gunakan untuk membandingkan penyedia secara universal, jadi itulah yang kami uji. Walau bagaimanapun, anda mesti melihat bilangan yang lebih tinggi dengan protokol seperti IKEv2 dan L2TP, jika anda memilih untuk menggunakannya. 

Bagi lokasi, kami memilih negara tetapi bukan pelayan VPN khusus, membiarkan ExpressVPN memilih pelayan terbaik untuk pekerjaan tersebut. Satu-satunya pengecualian adalah lokasi Chicago, yang kami kumpulkan untuk membandingkannya dengan “lokasi pintar” di New Jersey.

Keselamatan

98% – Hebat

Keselamatan dengan ExpressVPN hampir sama dengan stoknya. Sambungan anda biasanya dibuat menggunakan OpenVPN dengan UDP sebagai protokol pengangkutan, yang dipasangkan dengan enkripsi AES-256 (baca keterangan enkripsi untuk lebih lanjut mengenai itu). Terdapat protokol lain yang tersedia, walaupun OpenVPN biasanya merupakan pilihan terbaik. 

Pilihan lain termasuk IKEv2, yang bagus untuk sambungan mudah alih, dan L2TP / IPSec, yang merupakan pilihan yang baik untuk situasi berisiko rendah. PPTP juga tersedia, walaupun kami tidak mengesyorkan menggunakannya (baca perincian protokol VPN kami untuk mengetahui mengapa). Akhirnya, ada OpenVPN dengan TCP, yang akan kita lalui dalam satu minit.

ExpressVPN mungkin ada stok, tetapi itu tidak bermaksud tidak selamat. OpenVPN dan AES-256 adalah rahsia untuk sambungan yang selamat, dan itulah yang diungkapkan oleh ExpressVPN. Namun, kami ingin melihat beberapa jenis protokol OpenVPN yang dikemas seperti yang ditawarkan oleh VyprVPN (baca ulasan VyprVPN kami). 

Walaupun begitu, tidak dapat dinafikan bahawa ExpressVPN adalah VPN yang selamat. Dalam aplikasi, anda akan menemui pautan cepat ke ujian pautan DNS, IP dan WebRTC, serta perlindungan kebocoran IPv6. Kami menguji menggunakan alat ExpressVPN, juga alat kami sendiri, dan tidak menemui kebocoran IP, WebRTC atau DNS. 

Mengalir Dengan ExpressVPN

Anda boleh torrent dengan mudah menggunakan ExpressVPN, walaupun kami harus mengingatkan anda bahawa menyusun kandungan berhak cipta adalah haram di kebanyakan negara. Namun, jika anda suka berlayar di laut digital, ExpressVPN akan melindungi anda. Sebenarnya, ia berada di kedudukan teratas VPN terbaik untuk panduan torrenting. 

Walaupun kekurangan pelayan peer-to-peer meletakkan peredam pada pengalaman, keselamatan tinggi dan kelajuan tanpa kompromi ExpressVPN menjadikannya pilihan ideal untuk memuat turun fail torrent dengan cepat dan selamat. 

Sekiranya anda gemar menstrim filem dan rancangan TV dari, katakanlah, laman web yang boleh dipersoalkan, ExpressVPN juga merupakan pilihan yang baik (baca panduan Kodi kami jika itu seperti perkara anda). 

Keselamatan ExpressVPN di China dan Negara Berisiko Tinggi Lain

Salah satu sebab utama untuk menggunakan VPN adalah memintas sensor di negara berisiko tinggi seperti China. Walaupun penapisan internet adalah masalah dalam satu bentuk atau yang lain di kebanyakan negara di seluruh dunia, ada yang lebih buruk daripada yang lain, dengan negara-negara seperti China, Rusia, Mesir dan Iran menjadi pelaku yang sangat jahat. 

Syukurlah, ExpressVPN adalah antara VPN terbaik kami untuk China, yang dapat mengatasi jumlah penapisan yang dilemparkan kepadanya. Terdapat dua sebab untuk ini, yang pertama adalah OpenVPN dengan TCP. OpenVPN muncul sebagai sambungan internet biasa, tetapi sekiranya sensor menangkap isyarat ketika anda menggunakan UDP, mereka dapat memantau tanpa anda sedari. 

Sebaliknya, TCP menampilkan pengesahan paket. Lebih perlahan, tetapi anda akan tahu sama ada paket anda menuju ke tempat yang anda inginkan. Sekiranya penapis memintas paket anda, ia tidak akan sampai ke destinasi dan anda tidak akan mendapat pengesahan kembali. Itu bermaksud sambungan anda dilindungi. 

Terdapat faktor lain yang menjadikan ExpressVPN sebagai pilihan yang tepat dalam situasi berisiko tinggi, termasuk suis pembunuh, tetapan DNS dan perlindungan kebocoran IPv6. Walau bagaimanapun, bagi kami, kerahsiaan hadapan yang sempurna adalah ciri keselamatan terpenting untuk situasi berisiko tinggi. Ringkasnya, PFS melindungi pengintip rangkaian daripada menggunakan kunci penyulitan tunggal untuk menyahsulit semua lalu lintas bersejarah. 

ExpressVPN menghasilkan kunci baru setiap kali anda menyambung, atau sekiranya anda tersambung untuk jangka masa panjang, setiap 60 minit. Walaupun seseorang yang memintas sambungan anda dapat memecahkannya, yang paling sering dapat mereka lihat adalah sejam sejarah.

Bagi blok VPN – yang terkenal dengan China – hanya ada sedikit ExpressVPN yang dapat dilakukan untuk menghalangnya. Walau bagaimanapun, ExpressVPN mempunyai sejarah panjang menyelesaikan blok ketika mereka muncul. 

Privasi

100% – Hebat

ExpressVPN mempunyai dasar privasi tanpa log. Ringkasnya, ini bermakna ia tidak mengetahui apa-apa tentang anda, sejarah penyemakan imbas anda atau sambungan VPN anda. Terdapat beberapa koleksi asas yang berlaku, tetapi ExpressVPN sangat jelas mengenai hal itu dalam kebijakan privasinya, dan bukan sekadar berbohong untuk mencapai tuntutan “tanpa log” (melihat anda, IPVanish).

Mari mulakan dengan perkara yang tidak dikumpulkan. ExpressVPN tidak mengetahui apa-apa mengenai alamat IP yang menyambung ke pelayannya, atau pertanyaan DNS yang dihantar oleh penggunanya. Ringkasnya, ExpressVPN mungkin mengetahui bahawa pengguna tersambung ke salah satu pelayannya, tetapi ia tidak mempunyai maklumat mengenai siapa pengguna itu, pelayan apa yang mereka sambungkan atau apa yang mereka lakukan semasa bersambung. 

Seperti disebutkan di atas, ExpressVPN juga menerapkan kerahsiaan ke depan yang sempurna, yang bermaksud bahawa data penyemakan imbas anda disegarkan setiap jam. Walaupun ExpressVPN mencatat data penyemakan imbas anda, ia hanya dapat melihat hingga satu jam data tersebut. Kemungkinan data penyemakan imbas anda dikumpulkan juga sangat rendah, memandangkan ExpressVPN berpusat di Kepulauan Virgin Britain. 

Kepulauan Virgin Britain mempunyai beberapa undang-undang privasi terbaik di dunia, tanpa undang-undang penyimpanan data. Selain itu, mahkamah biasa di Kepulauan Virgin Inggeris tidak boleh memaksa syarikat untuk menghasilkan rekod, tidak seperti AS Satu-satunya cara pemerintah dapat melihat data penyemakan imbas anda adalah jika pesanan datang dari Mahkamah Tinggi Kepulauan Virgin Britain, dan walaupun begitu, ExpressVPN telah tiada apa yang perlu diserahkan. 

Sekarang untuk apa yang dikumpulkan oleh ExpressVPN. Apabila anda tersambung ke perkhidmatan, ExpressVPN dapat melihat versi aplikasi, jika sambungan berjaya atau tidak dan jumlah data yang dipindahkan. Walau bagaimanapun, masa sambungan, alamat IP asal, alamat IP tujuan dan sejarah penyemakan imbas pengguna tidak dicatat atau dipantau. 

Seberapa Selamat Maklumat Anda Dengan ExpressVPN?

Ringkasnya, maklumat anda selamat dengan ExpressVPN. Dasar privasi sahaja dengan jelas menyatakan setiap maklumat peribadi yang dapat mengenal pasti anda tidak dipantau atau disimpan oleh ExpressVPN. Tambahan pula, lokasinya di Kepulauan Virgin Britain menawarkan perlindungan terhadap mahkamah dan undang-undang asing.

Mengenai apa yang dikumpulkan, ExpressVPN menyimpan sedikit catatan, cukup untuk membantu sekiranya versi aplikasi anda menghadapi masalah. Maklumat agregat tanpa nama ini hanya digunakan untuk diagnostik, bukan untuk dijual, dan anda bahkan boleh mematikan koleksi itu dalam tetapan ExpressVPN.

Prestasi Penstriman

100% – Hebat

ExpressVPN adalah monster streaming. Walaupun tidak mempunyai pelayan khusus streaming seperti tawaran CyberGhost, kebanyakan lokasi pelayan akan masuk ke Netflix, Hulu, Amazon Prime Video dan BBC iPlayer. Kami juga memberi ExpressVPN berputar dengan Kodi, dan setelah mencubanya, kami dinobatkan sebagai VPN terbaik untuk Kodi. 

Hulu dan Amazon Prime Video agak sensitif berdasarkan ujian kami, yang semestinya tidak mengejutkan (perkhidmatan ini umumnya sukar di VPN, seperti yang anda lihat di VPN terbaik kami untuk Hulu dan VPN terbaik untuk panduan Video Perdana). ExpressVPN juga masuk ke Disney +, BBC iPlayer dan CBS All Access. 

Menggunakan ExpressVPN Dengan Netflix

ExpressVPN benar-benar hadir dengan Netflix. Kami menguji di 10 lokasi pelayan, dan hanya dua yang mengembalikan ralat proksi. ExpressVPN secara konsisten mengalahkan persaingan dalam panduan VPN terbaik kami untuk Netflix, dan ujian kami dalam tinjauan ExpressVPN ini hanya mengesahkannya. Sekiranya anda mencari VPN Netflix, ia tidak akan jauh lebih baik daripada ExpressVPN. 

MediaStreamer

ExpressVPN menduduki tempat pertama dalam panduan streaming terbaik VPN kami, dan itu bukan hanya kerana dapat mengakses pelbagai platform dengan mudah. Sekiranya sambungan anda agak selamat atau anda mempunyai peranti yang biasanya tidak menyokong VPN, anda dapat menggunakan MediaStreamer. Alat ini menambah faedah geografi VPN tanpa overhead penyulitan. 

Ini seperti proksi kerana ia tidak menawarkan penyulitan tambahan untuk sambungan anda (baca panduan VPN vs proksi vs Tor kami untuk maklumat lanjut mengenai perkara itu). Walaupun itu bermakna sambungan anda kurang selamat, ini juga bermakna ia lebih pantas. Dengan MediaStreamer, anda dapat meneroka hampir semua platform streaming di mana-mana lokasi dengan peranti apa pun. 

Lokasi Pelayan

95% – Hebat

ExpressVPN bukan NordVPN ketika datang ke lokasi pelayan, tetapi mengalahkan hampir semua VPN lain. Lebih daripada 3,000 pelayan merangkumi 160 lokasi pelayan VPN di 94 negara. Tidak kira sama ada anda berada di New York atau Kenya, anda akan mempunyai pelayan VPN yang berdekatan dengan anda. 

Selanjutnya, semua lokasi pelayan menyokong OpenVPN dengan UDP, sekurang-kurangnya, walaupun banyak menyokong semua protokol ExpressVPN. 

Terdapat banyak perkhidmatan VPN dengan banyak pelayan. Penyebaran ExpressVPN adalah yang paling mengagumkan. Ia merangkumi pusat media di dunia, termasuk A.S., UK dan hampir semua negara di Eropah. Namun, tidak seperti VPN lain, ExpressVPN juga mempunyai kehadiran di Amerika Selatan, Timur Tengah dan Afrika.

expressvpn-pelayan-lokasi

Tidak semua lokasi ini mempunyai pelayan logam kosong, namun merupakan kenyataan bahawa ExpressVPN sangat dimaklumkan. Lebih banyak lokasi terpencil – seperti Monaco, Isle of Man dan Sri Lanka – diperoleh melalui pelayan maya, yang kebanyakannya melalui Belanda. Ini adalah cara yang sama HideMyAss VPN mencapai rangkaian pelayannya yang besar. 

Khidmat Pelanggan

95% – Hebat

Sekiranya anda memerlukan bantuan, anda boleh menghubungi ExpressVPN melalui sembang langsung atau e-mel, walaupun kami lebih suka yang pertama. Sepanjang tinjauan kami, kami menjangkau sembang langsung beberapa kali, dan kami mendapat respons dengan pantas setiap kali. Mereka bukan jawapan yang paling teknikal, tetapi untuk pertanyaan di permukaan, sembang langsung melakukan silap mata. 

expressvpn-live-chat

E-mel hampir siap, walaupun anda perlu menunggu beberapa jam sebelum mendengarnya semula. Walaupun ini jauh lebih pantas daripada kebanyakan VPN lain, sembang langsung masih merupakan pilihan terbaik untuk kebanyakan soalan. Namun, jika anda ingin berbicara dengan wakil sokongan pada tahap yang lebih mendalam, e-mel adalah pilihan. 

Pilihan hubungannya baik, tetapi kami lebih suka sumber bantuan diri. Sumber sokongan dibahagikan kepada dua kategori: artikel dan arahan penyelesaian masalah. ExpressVPN menyentuh hampir setiap topik yang mungkin, dari arahan persediaan untuk Kindle Fire anda hingga penyelesaian masalah artikel mengenai kod ralat tertentu. 

expressvpn-knowledgebase

Daripada jumlah yang banyak, panduan persediaan adalah paling mengagumkan. Walaupun ExpressVPN tidak mempunyai aplikasi khusus untuk platform yang ingin anda pasang, aplikasi ini mungkin mempunyai panduan persediaan. Itu termasuk pelanjutan penyemak imbas, pemasangan Linux tidak tradisional dan juga panduan BlackBerry. 

Kami telah melihat banyak VPN dengan sokongan langsung yang baik, dan walaupun ExpressVPN sedikit lebih cepat dan sedikit lebih teliti, sokongan langsung tidak lebih baik daripada persaingan. Walau bagaimanapun, sumber pertolongan diri membezakan ExpressVPN daripada pek.

Keputusan itu

Kami telah menguji had ExpressVPN berulang kali, dan setelah setiap penilaian, kami sampai pada kesimpulan yang sama: ini hanyalah pilihan VPN terbaik. 

Pesaing seperti NordVPN dan CyberGhost sangat dekat dari segi kelajuan, keselamatan dan kegunaan, dan mereka bahkan mengalahkan ciri-ciri ExpressVPN. Walau bagaimanapun, ExpressVPN masih terpantas, dan walaupun persaingan telah jauh dari segi kegunaan, ia tetap yang paling mudah digunakan. 

Kami cukup menyanyikan pujiannya. Kami mengesyorkan memberi ExpressVPN dengan percubaan mudah alih percuma atau jaminan wang dikembalikan selama 30 hari untuk melihat bagaimana anda menyukainya. Pastikan untuk memberitahu kami mengenai pengalaman anda dalam komen di bawah dan, seperti biasa, terima kasih kerana membaca. 

Soalan Lazim ExpressVPN

  • Adakah Selamat Menggunakan ExpressVPN?

    Ya, selamat menggunakan ExpressVPN. VPN ini menggunakan OpenVPN dengan enkripsi AES-256, menjadikan sambungan anda hampir tidak mungkin retak. Tambahan pula, ExpressVPN menerapkan dasar privasi tanpa log dan kerahsiaan ke depan yang sempurna, jadi kebiasaan melayari anda hanya diketahui oleh anda.

  • Berapa Kos ExpressVPN?

    ExpressVPN berharga $ 12.95 sebulan, tetapi anda boleh berjimat dengan melanggan untuk jangka masa yang lebih lama. Contohnya, rancangan tahunan berharga $ 99.95. Tidak kira tempoh yang anda pilih, semua rancangan ExpressVPN dilengkapi dengan lima sambungan serentak dan jaminan wang dikembalikan selama 30 hari.

  • Bagaimana Anda Membatalkan ExpressVPN?

    Anda boleh membatalkan ExpressVPN dengan pergi ke “akaun saya” di laman utama dan mengklik “tetapan langganan.” Dari sana, anda boleh mematikan pembaharuan automatik sehingga anda tidak akan dikenakan bayaran untuk jangka masa berikutnya. Sekiranya anda memanfaatkan dasar pembayaran balik VPN, anda perlu menghubungi untuk menyokong melalui sembang langsung.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me