Kajian Privasi Sempurna – Dikemas kini 2020

Kajian Privasi Sempurna

Walaupun agak mahal dan tidak banyak memegang tangan anda, Privasi Sempurna menyediakan banyak ciri yang direka untuk melindungi nama anda dan menawarkan lebih banyak pilihan konfigurasi daripada kebanyakan VPN hari ini, jika tidak banyak sambungan negara.


terbaik-VPN-ulasan

Apabila penyedia VPN mempunyai kata “privasi” dalam namanya, anggapannya adalah bahawa ia mengambil privasi dengan serius. Privasi Sempurna bukanlah penyedia VPN termurah atau paling glamor di pasaran, tetapi privasi adalah titik penjualan terbesar – dan itu menunjukkan.

Tinjauan Privasi Sempurna ini akan berjaya melalui kebaikan dan keburukannya. Kami akan menguji kelajuan, keselamatan dan prestasi streamingnya dan mempertimbangkan ciri-ciri yang ditawarkan. Kami juga akan melihat harga, lokasi pelayan, perkhidmatan pelanggan, privasi dan kemudahan penggunaan sebelum memberikan keputusan akhir kami.

Privasi Sempurna adalah VPN yang baik, semua perkara dipertimbangkan. Nama jenama memberi anda rasa di mana fokusnya terletak, tetapi harganya dapat membuatnya laris berbanding dengan penyedia VPN terbaik di pasaran.

SempurnaPrivasi-Pelanggan dan Penetapan

PerfectPrivacy-ClientIndex

Tetapan PerfectPrivacy-Client

PerfectPrivacy-SiteIndex

Harga PerfectPrivacy-Site

Sebelumnya

Seterusnya

Alternatif untuk Privasi yang Sempurna

Kekuatan & Kelemahan

ciri-ciri

Sebilangan besar ciri yang ditawarkan dirancang untuk membantu privasi, di sinilah Perfect Privacy benar-benar bersinar.

PerfectPrivacy-ClientwithSettingsIndex

Perfect Privacy mempunyai klien desktop dan fail konfigurasi Windows untuk platform lain, seperti macOS, Linux, Android dan iOS. Ia juga dilengkapi dengan file konfigurasi untuk router yang mendukung OpenVPN. Tidak ada pelanggan mudah alih yang berasingan.

Pelanggan Windows tidak akan memenangi anugerah untuk reka bentuknya, tetapi mudah digunakan. Ini menunjukkan senarai pelayan dengan penggunaan lebar jalur semasa mereka. Anda juga boleh melakukan ping pelayan untuk menguji kependaman dalam klien, yang merupakan sentuhan yang bagus.

Pelanggan memberikan pilihan untuk perlindungan kebocoran DNS, yang diaktifkan secara automatik semasa anda tersambung. Anda dapat melangkah lebih jauh dengan pilihan untuk menyekat pencarian DNS secara kekal yang tidak melalui VPN.

Multi-Hop Privasi Sempurna

Anda juga dapat menggunakan sambungan “cascading” atau multi-hop, yang mengarahkan lalu lintas VPN anda melalui beberapa pelayan untuk keamanan tambahan. Penyedia lain, seperti Surfshark (baca ulasan Surfshark kami), menawarkan ciri tersebut, jadi ada baiknya melihatnya dengan perkhidmatan yang memfokuskan privasi ini.

Privasi Sempurna menawarkan terowong SSH (atau “stealth VPN,” seperti yang disebut oleh penyedia) yang membantu pengguna memintas penapisan internet di China dan negara lain, jadi ini adalah ciri lain untuk privasi tambahan.

PerfectPrivacy-ClientwithSettingsDNS

Pelanggan termasuk killswitch (disebut “firewall”) yang membantu menyekat lalu lintas jika VPN tidak aktif. Tidak jelas, tetapi menurut maklumat bantuan di sebelah setiap tetapan, tetapan standard “aktifkan semasa terowong aktif” menyekat lalu lintas bukan VPN ketika sambungan aktif atau jika ia jatuh.

Anda dapat meningkatkan perlindungan dengan mengaktifkan pilihan “sementara program sedang aktif” atau “aktif secara kekal”.

Privasi Sempurna tidak menawarkan perpecahan terowong, yang anda dapati di penyedia VPN rak teratas, seperti ExpressVPN (baca ulasan ExpressVPN kami).

Anda tidak dapat mengaktifkan semua ciri privasi pada pelanggan. Ada yang memerlukan pengaktifan melalui laman web. Salah satu ciri tersebut disebut “NeuroRouting,” yang memperluas fitur multi-hop perkhidmatan yang ada.

PerfectPrivacy-Site-Config

Menurut penyedia, “Perutean berdasarkan AI” digunakan untuk menganalisis lalu lintas Anda untuk menyimpannya dalam jaringan selama mungkin sebelum merutekannya ke pelayan VPN terdekat ke tujuannya.

Ia memilih laluan tercepat dan paling selamat untuk lalu lintas anda, dengan alamat IP anda sentiasa berubah ketika setiap laluan baru dibuat. Setiap laman web yang anda akses atau atur cara yang anda gunakan akan mempunyai laluan dan alamat IP baru.

Itu mengagumkan dan kami berpendapat bahawa ini adalah ciri pembunuh Privasi Sempurna dari sudut keselamatan. Kerana diaktifkan dalam tetapan akaun anda di laman web, ia diaktifkan di seluruh akaun di seluruh peranti anda.

Terdapat juga “TrackStop”, penyelesaian penapisan dengan senarai hitam individu untuk perisian hasad, iklan dan laman web media sosial. Oleh kerana ciri ini meliputi seluruh akaun, penapis tersebut berlaku pada semua peranti anda.

Gambaran Keseluruhan Ciri Privasi Sempurna

Logo Privasi Sempurnawww.perfect-privacy.com

Bermula dari $ 1020 setiap bulanSemua Rancangan

Am

Cara bayaran
PayPal, kad kredit, Mobiamo, wang tunai, Paymentwall

Menerima cryptocurrency

Sambungan serentak
Tanpa had

Menyokong perpecahan terowong

Lebar jalur tidak terhad
1000 GB

Percubaan percuma disediakan

Tempoh pembayaran balik
7 hari

Jumlah pelayan di seluruh dunia
55 pelayan di 23 negara

OS Desktop
Windows, MacOS, Linux

OS Mudah Alih
Android, iOS

Sambungan penyemak imbas

Boleh dipasang pada penghala

Penstriman

Boleh mengakses Netflix AS

Boleh mengakses BBC iPlayer

Boleh mengakses Hulu

Boleh mengakses Video Perdana Amazon

Keselamatan

Jenis penyulitan
128-AES, 256-AES, CAMELLIA-128, CAMELLIA-256

Protokol VPN tersedia
IPSec, OpenVPN, PPTP

Diaktifkan semasa permulaan peranti

Membolehkan mengalir

Dasar pembalakan

Lulus ujian kebocoran DNS

Killswitch ada

Penyekat perisian hasad / iklan disertakan

Sokongan

Sembang Langsung

Sokongan e-mel
24/7

Sokongan telefon

Forum pengguna

Asas pengetahuan

Harga

Tidak ada menyembunyikan kelemahan terbesar untuk Perfect Privacy – harganya. Penyedia fokus privasi lain, seperti Mullvad (lihat ulasan Mullvad kami), menawarkan keselamatan dengan harga yang jauh lebih murah.

Hanya ada satu set ciri yang ditawarkan dalam rancangan berbayar. Satu-satunya perbezaan adalah jangka masa yang anda dapat. Kadar bulanan Perfect Privacy akan menjadikan anda kembali $ 14.79, atau anda boleh membayar sehingga dua tahun dengan harga $ 244.72 untuk menurunkan kos kepada sekitar $ 10.19 sebulan.

Tidak ada percubaan percuma, jadi anda perlu mendaftar selama sebulan untuk mencuba perkhidmatan ini.

Walaupun pada rancangan yang lebih panjang, Privasi Sempurna tidak murah berbanding dengan beberapa pesaingnya. Anda harus menilai sendiri kosnya, tetapi anda mungkin lebih suka penyedia serba boleh yang memandang serius privasi, seperti NordVPN (baca ulasan NordVPN kami).

Anda boleh membayar Privasi Sempurna melalui lebih daripada 60 kaedah pembayaran, termasuk kad kredit dan debit, PayPal dan cryptocurrency, seperti bitcoin. Anda bahkan boleh membayar dengan wang tunai jika anda ingin menghantarnya ke alamat di Latvia, tetapi kami tidak mengesyorkannya.

Privasi Sempurna menawarkan polisi pengembalian wang selama tujuh hari untuk beberapa kaedah pembayaran – tidak termasuk cryptocurrency dan kad hadiah – jadi itu adalah sesuatu yang perlu dipertimbangkan jika anda ingin melakukan percubaan perkhidmatan.

Kemudahan penggunaan

Privasi Sempurna tidak mengorbankan kemudahan penggunaan untuk privasi dengan cara yang dilakukan oleh perkhidmatan berfokus privasi tegar lain, seperti cryptostorm (baca ulasan cryptostorm kami). Sebahagian besarnya, keseimbangan antara penyesuaian dan menjadikannya mudah adalah betul.

PerfectPrivacy-Site-CheckoutA

Mendaftar ke Privasi Sempurna adalah mudah. Terdapat tiga bahagian di halaman pembayaran, di mana anda mula-mula melihat kos setiap pakej harga dan bukannya purata bulanan mereka.

Anda hanya diminta memberikan nama pengguna dan alamat e-mel, dan anda memilih penyedia pembayaran yang ingin anda gunakan sebelum meneruskan pembayaran.

Tidak jelas maklumat apa yang dicatatkan penyedia pembayaran, tetapi sesuai dengan mantra privasi, Perfect Privacy tidak meminta maklumat peribadi semasa mendaftar.

Setelah mendaftar, anda akan dihantar e-mel dengan maklumat akaun anda, bersama dengan pautan ke kawasan akaun dan panduan cara. Kata laluan telah dibuat sebelumnya, tetapi jika anda bimbang tentang privasi, anda harus menghasilkan kata laluan yang lebih kuat dan menukarnya setelah anda log masuk.

PerfectPrivacy-Site-Dashboard

Papan pemuka anggota mudah dinavigasi. Ini memberi anda maklumat mengenai jangka masa perkhidmatan anda dan menunjukkan ciri mana yang diaktifkan pada akaun anda.

Tidak ada pautan yang jelas untuk dimuat dalam e-mel awal, jadi setelah anda log masuk, pergi ke kawasan “muat turun” di menu kanan atas laman web. Untuk peranti Windows, anda diberi pemasang yang mudah digunakan.

Muat turun dan pemasangan mengambil masa beberapa minit. Pelanggan diberi nama “Pengurus VPN”, dan bukannya Privasi Sempurna, yang mungkin membingungkan ketika Anda berusaha mencarinya.

Anda perlu pergi ke “tetapan” untuk log masuk. Ia akan muncul secara automatik, tetapi jika tidak, cari ikon dulang merah (dunia dengan gembok) di bar tugas Windows anda, kemudian klik kanan dan tekan “tetapan”. Anda boleh menaip nama pengguna dan kata laluan anda di kawasan “simpan bukti kelayakan” dan tekan “tutup” untuk menyimpan.

PerfectPrivacy-Client-ConnectDetails

Pelanggan tidak dibuat untuk kelihatan menarik, tetapi senang dilayari.

Di menu pelanggan, anda diberi senarai pelayan. Pilih yang anda suka dan tekan simbol yang kelihatan seperti palam elektrik untuk disambungkan. Anda boleh mendapatkan maklumat sambungan anda dengan mengklik simbol kaca pembesar di sebelahnya.

Anda boleh melakukan ping pelayan, mengakses menu tetapan sekali lagi, keluar dari klien VPN atau meminimumkannya, jadi semuanya mudah.

Kembali ke menu tetapan, anda mendapat pilihan antara dua jenis enkripsi: OpenVPN atau IPSec. Kedua-duanya mempunyai penerangan di bawahnya untuk membantu anda memilih mana yang terbaik untuk anda, yang sangat berguna.

Keberanian itu dapat dilihat di sebelah kebanyakan pilihan. Semasa anda menavigasi menu tetapan, anda akan melihat bahawa apa-apa yang tidak jelas mempunyai tanda tanya di sebelahnya, yang boleh anda klik untuk melihat maklumat lebih lanjut.

PerfectPrivacy-ClientwithSettingsIP

Tidak semua ciri VPN jelas, terutama ketika mereka diberi nama khusus jenama, jadi itu adalah sentuhan yang bagus. Ini menerangkan setiap tetapan tanpa merendahkannya dan mencapai keseimbangan yang baik untuk pengguna dari mana-mana tahap kemahiran.

Bahagian “firewall dan DNS” memungkinkan anda mengubah tetapan perlindungan kebocoran killswitch dan DNS, dengan perlindungan minimum diaktifkan secara lalai.

“Cascading and stealth” berurusan dengan SSH tunneling dan perlindungan multi-hop, yang memungkinkan anda memilih berapa banyak pelayan yang ingin anda lalui data.

Sekiranya anda menghadapi masalah, bahagian “lain” membolehkan anda mengatur semula rangkaian anda dan melihat log debug untuk penyelesaian masalah tambahan.

PerfectPrivacy-Site-Config-SiteBlocks

Kembali ke laman web, anda dapat menyesuaikan ciri tambahan. Mereka disenaraikan di bawah “konfigurasi” bahagian anggota. Setiap ciri mempunyai gelangsar untuk menghidupkan atau mematikannya, serta penerangan yang bermanfaat.

Dari pendaftaran hingga persediaan, Privasi Sempurna mencapai keseimbangan yang wajar antara jargon rumit dan kemudahan penggunaan. Sekiranya perlu, pelanggan dan laman web mempunyai maklumat untuk membantu pengguna memahami apa yang dilakukan oleh ciri tersebut.

Pelanggan tidak akan memenangi anugerah gaya, tetapi berjaya. Pemasangan adalah mudah dan penyambungan ke pelayan adalah mudah. Ciri privasi asas sudah diaktifkan, dan ciri tambahan ditawarkan untuk mereka yang mempunyai syarat yang lebih sukar.

Kepantasan

Privasi Sempurna mungkin tertumpu pada privasi, tetapi juga mengaku cepat.

Kami ingin melihat bagaimana kinerjanya dibandingkan dengan perkhidmatan VPN terpantas di pasaran, jadi kami menjalankan ujian kelajuan di beberapa pelayan antarabangsa dari lokasi kami di UK. Hasilnya ditunjukkan di bawah.

Lokasi: Muat turun Ping (ms) (Mbps) Muat naik (Mbps)
Tidak dilindungi (UK)1237.134.44
Amsterdam1933.283.92
Frankfurt, Jerman5825.883.74
Montreal8832.463.79
Los Angeles15425.272.72
Hong Kong31817.052.42

Kelajuan pada pelayan antarabangsa terdekat di Amsterdam adalah sekitar 90 peratus daripada kelajuan yang tidak dilindungi, dengan kependaman yang hampir sama. Hasilnya dicampuradukkan ketika pelayan lain diuji, dengan variasi kelajuan yang tidak sesuai dengan jarak, tetapi tidak banyak.

Pelayan di Frankfurt, Jerman, diuji dengan muat turun sekitar 25 megabit sesaat dan mempunyai latensi yang baik. Pelayan di Montreal mempunyai kelajuan yang lebih tinggi daripada Frankfurt yang jauh lebih dekat, tetapi juga kependaman yang lebih tinggi, yang dapat difahami memandangkan jarak.

Dua lokasi yang lebih jauh, Los Angeles dan Hong Kong, juga mempunyai latensi yang lebih tinggi tetapi kelajuan yang dihormati. Pada jarak 154 milisaat dan 318 ms, sambungan ke Los Angeles atau Hong Kong tidak akan menjadikan Perfect Privacy sebagai pesaing bagi senarai VPN terbaik kami untuk permainan.

Hasil Privasi Sempurna bagus, tetapi penyebaran pelayan tidak biasa dan boleh mempengaruhi prestasi anda, bergantung pada bandar yang anda sambungkan.

Sambungan kawasan terbaik yang kami uji adalah Amsterdam, di mana Perfect Privacy mempunyai lima pelayan yang tersedia. Sebaliknya, Frankfurt mempunyai dua dan lokasi lain hanya mempunyai satu. Anda tidak boleh memilih pelayan secara manual di bandar yang anda sambungkan kerana pelanggan melakukannya untuk anda.

Anda boleh menguji ping setiap kawasan dan melihat lebar jalur yang ada pada pelanggan. Tidak ada pelayan yang kami uji nampaknya terlalu banyak bekerja. Latensi nampaknya menjadi masalah di bandar dengan hanya satu pelayan. Contohnya, pertimbangkan Amsterdam berbanding Frankfurt.

Anda tidak dapat menjangkakan kependaman yang hampir asli dalam pelayan sejauh ribuan batu, jadi kependaman dari Los Angeles dan Hong Kong nampaknya masuk akal. Kelajuan muat turun Privasi Sempurna bagus, menjadikannya pesaing untuk VPN terbaik untuk torrent, dan kelajuan muat naiknya hampir dengan sambungan yang tidak dilindungi untuk setiap pelayan yang kami uji.

Sekiranya anda mencari penyedia VPN lain yang menggabungkan privasi dengan prestasi, TorGuard boleh menjadi alternatif yang baik (baca ulasan TorGuard kami).

Keselamatan

Privasi Sempurna menawarkan protokol penyulitan VPN utama seperti OpenVPN dan IPSec sebagai standard. Ia juga menawarkan PPTP, yang tidak digalakkan, seperti yang kami jelaskan dalam pertunjukan PPTP vs OpenVPN kami. Penyedia juga menjelaskan di laman webnya bahawa PPTP bukanlah pilihan yang selamat, jadi anda tidak boleh salah kerana kejujurannya.

Perfect Privacy juga menawarkan SSH tunneling, bersama dengan SOCKS5 dan Squid proksi untuk penghantaran lalu lintas di persekitaran atau negara yang tidak mesra VPN tertentu.

Tetapan asas untuk killswitch dan perlindungan kebocoran DNS diaktifkan secara lalai ketika sambungan aktif, tetapi mereka dapat dikonfigurasikan sehingga tetap, yang bermaksud tidak ada data yang dapat melewati sambungan tanpa jaminan anda tanpa sambungan VPN.

Kami menguji perkhidmatan untuk memastikan kebocoran DNS dan WebRTC untuk memastikannya, dan ia berlalu tanpa masalah.

Ada pengaturan untuk “mengizinkan GUI memuat turun data lalu lintas tanpa VPN” sebelum sambungan, seperti data lebar jalur dan ke server ping. Ia diaktifkan sebelumnya dan dapat mengenal pasti hubungan anda sekiranya penyedia perkhidmatan internet atau agensi kerajaan memerhatikannya. Ini adalah perkara kecil, tetapi perlu diingat.

Terima kasih kepada ciri “NeuroRouting”, anda dapat menyembunyikan lokasi anda dan mengarahkan lalu lintas ke pelayan yang berdekatan dengan destinasi anda. Contohnya, jika anda berhubung di London dan melayari laman web yang dihoskan di Moscow, ia akan mengarahkan lalu lintas melalui pelayan Moscow. Sekiranya anda melayari laman web di China, laman web ini akan mengarahkan lalu lintas anda melalui pelayan di China, menyembunyikan identiti anda di belakangnya.

Anda juga mendapat senarai hitam “TrackStop” sebagai perlindungan tambahan terhadap perisian hasad.

Sejauh keselamatan, Privasi Sempurna dilindungi dengan baik.

Privasi

Kerana VPN disebut Privasi Sempurna, privasi adalah bahagian penting untuk kami ulas. Ini adalah titik penjualan utama, dan untuk alasan yang baik. Terdapat peringatan yang perlu dipertimbangkan.

PerfectPrivacy-Site-PrivacyPolicy

Seperti yang anda harapkan dari perkhidmatan seperti itu, Perfect Privacy tidak mencatat data. Dasar privasinya secara khusus mengatakan bahawa tidak ada data yang direkodkan yang dapat mengenal pasti pengguna. Satu-satunya data yang dimiliki syarikat ialah alamat e-mel pengguna dan tarikh luput langganan mereka.

Perfect Privacy memberi amaran bahawa penyedia pembayaran utamanya, Paymentwall, akan merekodkan data pembayaran yang dapat mengenal pasti anda. Sekiranya itu membimbangkan, Privasi Sempurna menawarkan kaedah pembayaran yang lebih anonim, seperti bitcoin atau menghantar wang tunai ke alamat Latvia.

Syarikat induk Perfect Privacy, Vectura Datamanagement Limited Company, disenaraikan sebagai berpusat di Switzerland di laman web Perfect Privacy, tetapi carian Google pantas menunjukkan pendaftaran perniagaan Wyoming dengan ibu pejabat di Panama dan alamat surat-menyurat UK.

Itu berpotensi menjadi bendera merah besar, jadi penggalian lebih lanjut diperlukan. Satu catatan oleh kakitangan di forum Perfect Privacy pada tahun 2016 mengenai masalah tersebut mengesahkan bahawa:

  • Syarikat ini berpusat di Panama, yang mempunyai undang-undang privasi yang hebat.
  • Pegangan Vectura Datamanagement Limited Company di Switzerland adalah “untuk perakaunan.” Memandangkan undang-undang privasi kewangan Switzerland yang ketat, itu juga masuk akal.
  • Pegangan syarikat A.S. adalah “untuk menangani.” Pos yang kami kaitkan dengan rujukan PayPal, jadi nampaknya beberapa pembayaran dikendalikan melalui anak syarikat ini.

Privasi Sempurna tidak akan muncul mengenai perkara itu di laman webnya, yang sangat disayangkan, tetapi pendaftaran perniagaan AS seolah-olah mengesahkan bahawa Panama adalah pejabat utama bagi syarikat itu dan alamat surat-menyuratnya tampaknya merupakan firma undang-undang UK yang menangani permintaan undang-undang . Secara keseluruhan, ini berbelit-belit, tetapi bukan VPN Buffered, syukurlah.

Sekiranya anda berinteraksi dengan syarikat yang berurusan dengan pelanggan A.S. atau kaedah pembayaran A.S., anda mesti berurusan dengan Uncle Sam. Sekiranya anda bimbang tentang hal itu, gunakan kaedah pembayaran anonim Perfect Privacy dan bukan PayPal atau Paymentwall.

Satu-satunya elemen yang tidak dapat dijelaskan dalam semua ini adalah alamat Latvia untuk transaksi tunai. Mungkin ini adalah pejabat maya, jika dilihat dari senarai alamat, di mana mana-mana e-mel dapat dikumpulkan atau diteruskan, jadi, sekali lagi, kami tidak mengesyorkan untuk mengirim wang anda ke sana.

Privasi Sempurna telah menghadapi masalah undang-undang pada masa lalu, dengan pelayan yang disita di Belanda pada tahun 2016. Pelayan tersebut diambil dari host pihak ketiga, tetapi penyedia VPN memberi jaminan kepada pelanggan tentang kebijakan pembalakan pada masa itu.

Syarikat itu tidak berusaha menyembunyikan masalah yang menjanjikan, dan nampaknya terus terbuka dan jujur ​​dengan waran kenari yang dikemas kini setiap bulan. Biasanya, negara meletakkan sekatan undang-undang pada syarikat seperti Privasi Sempurna untuk menghentikan mereka daripada memberi amaran kepada pelanggan mengenai permintaan data yang sah.

Canary waran dapat dicapai. Canary Perfect Privacy mengesahkan bahawa tidak ada permintaan undang-undang untuk data yang diterima pada bulan lalu. Sekiranya waran hilang, pelanggan dapat menganggap bahawa keadaan telah berubah tanpa Privasi Sempurna melanggar undang-undang.

Ini adalah celah undang-undang yang bagus dan ini menunjukkan bahawa, walaupun Privasi Sempurna tidak kebal terhadap ancaman undang-undang, ia mengambil serius kebijakan privasinya.

Prestasi Penstriman

Mari hancurkan jangkaan anda dengan segera. Untuk streaming dari Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer atau Hulu, Perfect Privacy bukan VPN untuk anda. Tidak dapat menstrim, jadi tidak akan bergabung dengan VPN terbaik untuk senarai streaming.

Ralat PerfectPrivacy-Netflix

Tidak ada pelayan yang disenaraikan sebagai mesra media, dan Perfect Privacy tidak mengaku berada di laman web atau dalam dokumentasinya, jadi ini mungkin merupakan perkara yang tidak adil. Yang mengatakan, itu satu lagi tanda hitam, memandangkan harganya.

Kami menguji Perfect Privacy dari UK, tetapi setelah kami menyambung ke pelayan lain yang berpangkalan di UK, laman web BBC iPlayer mengetahui bahawa ada sambungan ke VPN. Sekiranya anda mahukan Gear Teratas, anda perlu memilih alternatif dari senarai VPN terbaik kami untuk BBC iPlayer.

Netflix mengembalikan kesilapan serupa, jadi Privasi Sempurna tidak akan menjadi pesaing untuk VPN terbaik untuk Netflix.

Kemungkinan pelayan Perfect Privacy telah disekat oleh perkhidmatan media ini, jadi cari di tempat lain.

Lokasi Pelayan

Kami mengira 55 pelayan di 23 negara di laman web Perfect Privacy, tetapi mengesahkan kepada kami bahawa ia sebenarnya mempunyai 59 pelayan. Berbanding dengan penyedia lain yang menawarkan beribu-ribu pelayan kepada pelanggan mereka, seperti Akses Internet Peribadi (baca ulasan PIA kami), yang sepertinya tidak banyak.

Lokasi-Lokasi-Privasi Sempurna

Pelayan juga kebanyakannya di Eropah, dengan hanya enam di Amerika Utara, empat di Asia dan satu di Afrika. Tidak ada pelayan di Amerika Tengah atau Amerika Selatan.

Penyebaran pelayan kurang baik, dan dengan begitu sedikit pelayan AS, ia tidak akan menjadi VPN terbaik untuk AS Apabila anda menganggap bahawa tidak ada had lebar jalur, jika anda berada di kawasan dengan pelayan yang lebih sedikit, anda ‘ akan lebih bersaing untuk lebar jalur.

Privasi yang sempurna mungkin merupakan pilihan yang baik jika anda berada di Eropah. Pilihannya terhad sekiranya anda tinggal di tempat lain, jadi anda harus mempertimbangkan pilihan lain.

Khidmat Pelanggan

Perkhidmatan pelanggan bukanlah titik penjualan yang baik untuk Privasi Sempurna. Sembang langsung atau sokongan telefon tidak tersedia jika anda ingin menghubungi.

Perfect Privacy menawarkan alamat e-mel sokongan dan borang hubungan untuk pengguna mengemukakan soalan. Terdapat juga forum sokongan, dengan kawasan bahasa Jerman dan Inggeris. Kami menguji e-mel perkhidmatan pelanggan dengan beberapa soalan teknikal dan harga:

  1. Adakah Privasi Sempurna mempunyai pembunuh?
  2. Adakah ia menyokong terowong terbelah?
  3. Berapakah jumlah kos pakej 12 bulan?
  4. Berapa banyak pelayan yang tersedia untuk disambungkan?

Syarikat itu menjawab dalam 14 jam dengan perincian dan menjawab setiap soalan dengan jelas, tetapi respons terhadap lebih banyak soalan teknikal – seperti pertanyaan mengenai split tunneling – adalah tumpul dan tidak membantu.

PerfectPrivacy-Email-Response

Terdapat juga halaman FAQ dengan senarai terperinci mengenai pertanyaan teknikal dan harga untuk pengguna, dengan maklumat mengenai kebijakan no-log Perfect Privacy di bahagian atas. Terdapat juga panduan cara yang menerangkan cara memasang dan mengkonfigurasi VPN.

Setiap bahagian dilengkapi dengan gambar dan arahan langkah demi langkah. Panduannya konsisten dan bermaklumat, dan arahan yang diberikan mudah diikuti.

Keputusan itu

Privasi Sempurna adalah VPN yang baik tetapi tidak luar biasa bagi mereka yang menginginkan sesuatu yang menumpukan pada privasi. Terdapat banyak ciri yang memberi tumpuan untuk melindungi pengguna daripada identiti mereka yang bocor dalam talian dan melindungi mereka dari perisian hasad.

Ujian kelajuan kami menunjukkan bahawa adalah wajar untuk menyebutnya sebagai perkhidmatan pantas, tetapi kami menguji dari Eropah, di mana kebanyakan pelayan berada. Pengguna di Amerika Utara atau Asia mungkin mempunyai pengalaman yang berbeza. Ciri privasinya disokong oleh kebijakan no-log yang ketat, pangkalan di Switzerland dan halaman waran kenari yang dikemas kini setiap bulan.

Terdapat kelemahan. Harga rendah dan, walaupun ciri-cirinya bagus, Privasi Sempurna tidak kompetitif dengan beberapa pesaingnya yang paling terkenal. Pelanggannya mudah dan senang digunakan, tetapi, seperti laman web, rasanya sudah ketinggalan zaman. Perkhidmatan pelanggan yang ditawarkan juga tidak cemerlang.

Sekiranya anda mencari VPN yang kuat, cepat dan tertumpu pada privasi, bagaimanapun, Perfect Privacy adalah pilihan yang baik.

Adakah anda mempunyai idea mengenai Privasi Sempurna untuk dikongsi? Letakkan mereka di bahagian komen di bawah, dan terima kasih kerana membaca.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me