Avast SecureLine VPN vs NordVPN: Siapa yang Mengalahkan Siapa pada 2020?

Avast adalah nama yang mungkin sudah diketahui oleh sebilangan pembaca. Avast bermula pada akhir tahun 80-an sebagai syarikat perisian keselamatan siber, dan kini melindungi lebih daripada 435 juta komputer di seluruh dunia, menjadikan antivirus aplikasi anti-malware paling produktif yang ada sekarang.


Bagi mereka yang berminat dengan bahagian produk Avast ini, anda boleh melihat ulasan Avast Pro kami, tetapi dalam artikel ini, kami melihat Avast SecureLine VPN, yang merupakan perisian VPN yang digunakan oleh Avast. Dalam tinjauan Avast SecureLine VPN kami, kami mendapati bahawa ia menawarkan kelajuan dan keselamatan yang kukuh sementara masih mudah digunakan.

Kami berpendapat bahawa adalah wajar untuk mengadakan pertarungan antara titan industri anti-virus ini dengan titan industri VPN, NordVPN. Sekiranya anda melihat ulasan NordVPN kami, anda akan dapati bahawa ini adalah salah satu kegemaran kami sepanjang masa, dan ia unggul dalam hampir semua kategori tetapi pantas.

Menyiapkan Pertarungan: NordVPN vs Avast SecureLine VPN

Untuk membandingkan dua penyedia VPN kami yang bersaing, kami telah mengembangkan struktur mudah untuk artikel ini. Kami membahagikan kepada lima pusingan, menyoroti satu elemen utama prestasi VPN dalam setiap pusingan. Pada pusingan pertama, kita melihat ciri, diikuti dengan harga pada detik, kemudian kemudahan penggunaan, kelajuan dan, akhirnya, keselamatan. 

Kami memulakan setiap pusingan dengan mencatat secara ringkas apa yang kami cari dan jenis tanda amaran yang tidak mahu kami lihat. Kemudian kami membincangkan bagaimana prestasi setiap VPN dalam kategori yang diberikan. Akhirnya, kami menyelesaikan setiap pusingan dengan melihat VPN mana yang lebih baik dan memberikan mata kepada pemenang kategori.

Kemungkinan berlaku, dan jika demikian, kami akan memberikan satu mata kepada setiap penyedia untuk pusingan tersebut. VPN dengan mata terbanyak di akhir dinyatakan sebagai pemenang keseluruhan.

1

ciri-ciri

Seperti yang kami lakukan dengan tinjauan VPN lengkap kami, kami memulakan pertandingan ini dengan menilai ciri-ciri yang ditawarkan oleh setiap penyedia. Terdapat sepasang ciri utama yang kami cari: suis kill dan beberapa cara untuk menyambung ke VPN secara automatik. 

Kedua-dua ciri ini memberi kesan yang besar terhadap keselamatan, dan VPN apa pun tanpa satu atau kedua-duanya hampir tidak dapat digunakan. Selain itu, ciri-ciri termasuk penyekat iklan atau terowong terpisah senang dilihat, tetapi mereka hanya akan memperoleh mata tambahan VPN dan tidak dianggap wajib. 

Avast SecureLine VPN

Walaupun pada pandangan pertama, antara muka Avast SecureLine VPN kelihatan mandul. Menuju ke tetapan hanya memperkuatkan kekosongan ini. 

Tetapan terdiri daripada tiga tab, masing-masing dengan hanya sedikit kotak pilihan. Bermula dengan tab umum, ada pilihan untuk menghidupkan atau mematikan pemberitahuan dari perisian, kotak centang untuk sama ada klien berjalan pada permulaan dan pilihan untuk memilih atau tidak mengikuti kemas kini beta.

Avast-SecureLineVPN-Klien-Rangkaian-Profil

Ciri beta ini boleh membahayakan kestabilan VPN anda, yang merupakan sesuatu yang ditunjukkan oleh Avast. Tab kedua diberi label “keselamatan rangkaian” dan memberi anda beberapa pilihan yang berkaitan dengan menyambungkan VPN secara automatik.

Halaman keselamatan rangkaian juga merupakan tempat suis kill, yang bagi kita dimatikan secara lalai. Bagi mereka yang menggunakan SecureLine VPN, kami sarankan untuk memastikan ini diaktifkan untuk memaksimumkan keamanan kerana, tanpanya, VPN anda boleh terputus tanpa anda perhatikan, dan anda dapat terus melakukan pembelian dalam talian atau melihat maklumat peribadi tanpa perlindungan. 

Tab terakhir tidak mempunyai kotak pilihan, tetapi memberi pengguna cara satu klik untuk memasang pelanjutan penyemak imbas Avast SecureLine. Walaupun Avast merangkumi ciri minimum yang kami sebutkan, itu sahaja. Tidak ada ciri tambahan selain dari yang wajib. 

NordVPN

NordVPN tidak semestinya yang terbaik dalam hal ciri, seperti yang kita lihat dalam artikel NordVPN vs TorGuard, tetapi masih ada beberapa trik. Bermula dengan yang penting, NordVPN mempunyai suis kill yang kuat dan lebih baik daripada sekedar kotak pilihan.

Terdapat suis kill internet, yang berfungsi sama seperti suis kill Avast SecureLine dan lain-lain, menyekat lalu lintas internet ketika VPN terputus. Selain itu, terdapat juga suis kill app. Ini membolehkan anda menentukan senarai program yang akan ditutup oleh NordVPN jika sambungan ke VPN terputus (baca ulasan Astrill kami untuk perkhidmatan lain dengan aplikasi membunuh). 

nordvpn-review-killswitch

Terdapat juga pilihan penyambungan automatik yang membolehkan anda menyambung ketika aplikasi dimulakan atau ketika rangkaian yang tidak dipercayai dikesan, yang merupakan pertahanan hebat terhadap bahaya WiFi awam. 

Tidak seperti Avast SecureLine VPN, NordVPN juga membolehkan anda memilih ke mana pautan VPN akan disambungkan secara automatik. Sekiranya anda tidak mempunyai lokasi tertentu, anda juga dapat memilih wilayah yang akan disambungkan dan NordVPN akan memilih pelayan cepat secara automatik.

Mengenai tambahan, NordVPN baru-baru ini menambahkan fitur yang disebut CyberSec, yang membantu anda tetap selamat dalam talian dengan menyekat laman web dengan perisian hasad atau pancingan data. CyberSec juga berfungsi sebagai penyekat iklan. 

Walaupun tidak begitu berkesan seperti penyekat iklan khusus, seperti yang terdapat di 99 alat percuma kami untuk melindungi maklumat privasi anda, ini adalah ciri yang bagus untuk dimiliki. NordVPN juga mempunyai pilihan untuk menggunakan pelayan kabur, yang memungkinkan orang di tempat di mana penggunaan VPN dibatasi untuk tetap menyambung ke rangkaian NordVPN.

Pemikiran Pusingan Satu

Avast SecureLine VPN merangkumi ciri paling asas dan berhenti di sana. NordVPN berada di atas dan di luar, dengan asas-asasnya termasuk suis membunuh aplikasi dan beberapa pilihan untuk menyesuaikan cara penyambungan automatik. 

Selain itu, NordVPN memberikan sejumlah barang tambahan, seperti penyekat iklan dan malware dan pelayan yang tidak jelas. Pusingan pertama ini adalah kemenangan cut-and-dry untuk NordVPN. 

Pusingan: Titik Ciri untuk NordVPN

Logo VPN Avast SecureLine
Logo NordVPN

2

Harga

Semasa membeli apa-apa, salah satu perkara pertama – jika bukan perkara pertama – orang yang ingin tahu adalah harganya. Itulah sebabnya kami mendedikasikan bahagian kedua untuk menyelidiki perkara ini, tetapi kami tidak berhenti hanya dengan melihat harganya.

Kami juga melihat jenis polisi pengembalian wang apa yang ada dan apakah ada jenis percubaan percuma. Selain itu, kami mengambil kira jenis pilihan pembayaran yang diterima dan apa rancangan yang disertakan, seperti berapa banyak sambungan serentak yang dibenarkan. 

Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN mempunyai jumlah rancangan dan pilihan harga yang tidak perlu. Terdapat pilihan untuk mendapatkan hanya lesen satu peranti untuk Android atau iPhone atau iPad tunggal, yang hanya terdapat dalam beberapa dolar sebulan.

Terdapat juga pilihan untuk mendapatkan lesen satu peranti untuk desktop atau komputer riba yang menjalankan Windows atau macOS. Pelan ini tidak tersedia dalam jangka masa bulanan dan mesti dibeli dalam jangka masa satu, dua atau tiga tahun.

Ketiga-tiga jangka masa ini, bagaimanapun, mempunyai kos bulanan yang hampir sama, yang berharga sekitar lima dolar. Akhirnya, ada juga pilihan untuk membeli rancangan yang merangkumi hingga lima peranti dari pelbagai jenis, termasuk mudah alih, Windows dan macOS.

Pelan ini tersedia dalam keempat-empat jangka masa, dari sebulan hingga tiga tahun. Harga bulanan adalah lumayan, dengan harga beberapa dolar sebulan lebih rendah daripada pesaing peringkat teratas. Rancangan tahunan mengurangkan ini beberapa dolar, sementara pilihan dua dan tiga tahun tidak menurunkan harga per bulan lebih daripada beberapa dimes. 

Apabila tiba masanya untuk mendaftar keluar, Avast SecureLine VPN menerima kad kredit atau PayPal, tetapi tidak ada bentuk cryptocurrency. Sebelum membeli, Avast menawarkan percubaan percuma satu minggu kepada calon pengguna yang mudah disediakan. Ini juga merangkumi pembelian anda dengan polisi pembayaran balik 30 hari. 

NordVPN

Rangkaian rancangan NordVPN jauh lebih mudah daripada Avast SecureLine VPN. Hanya ada satu rancangan, yang tersedia dalam empat jangka masa. Harga bulanan adalah apa yang kami harapkan dapat dilihat dari VPN rak teratas dan pastinya bukan tawaran yang mengagumkan kepada sesiapa sahaja. 

Walau bagaimanapun, rancangan tahunan memotong harga ini menjadi separuh, menjadikan kos bulanan hampir sejajar dengan harga tahunan Avast SecureLine VPN. Rancangan dua dan tiga tahun NordVPN menurunkan harga ini lebih jauh, menjadikannya pilihan yang lebih mesra anggaran daripada rancangan Windows atau Mac peranti tunggal Avast. 

Bukan itu sahaja, tetapi rancangan NordVPN semuanya merangkumi hingga enam sambungan serentak. Walaupun NordVPN tidak menawarkan apa-apa jenis percubaan percuma, ia sesuai dengan dasar pembayaran balik 30 hari Avast SecureLine VPN. Ini bermaksud bahawa jika perkhidmatan tidak berfungsi seperti yang anda harapkan, masih ada cara untuk mengembalikan pelaburan anda. 

NordVPN juga menerima lebih banyak jenis pembayaran daripada Avast SecureLineVPN, termasuk kad kredit, PayPal, UnionPay, Alipay dan juga bitcoin. Walaupun NordVPN tidak terkalahkan dalam hal penetapan harga – seperti yang kita lihat dalam artikel NordVPN vs. PureVPN – harga tiga tahunnya adalah antara yang terbaik. 

Pemikiran Pusingan Dua

Walaupun Avast SecureLine VPN menawarkan percubaan percuma, itu bukan yang terbaik yang pernah kita lihat (yang mungkin akan pergi ke ProtonVPN, yang boleh anda baca dalam tinjauan ProtonVPN kami). Percubaan percuma Avast adalah satu-satunya peluang yang dimilikinya melalui NordVPN. 

NordVPN menawarkan model harga yang lebih mudah difahami dan lebih banyak sambungan per akaun, menerima lebih banyak bentuk pembayaran dan bahkan mempunyai harga yang lebih baik jika anda menggunakan pilihan tiga tahun. Walaupun harga pelan peranti mudah alih tunggal Avast SecureLine sukar ditandingi, rancangan ini adalah pilihan khusus yang tidak akan diminati oleh ramai orang.

Pusingan: Titik Harga untuk NordVPN

Logo VPN Avast SecureLine
Logo NordVPN

3

Kemudahan penggunaan

Kemudahan penggunaan adalah sesuatu yang sukar dijelaskan secara objektif, tetapi masih merupakan sesuatu yang tidak dapat disangkal lagi penting. Alat perisian yang dibina dengan baik dapat membuat tugas-tugas yang rumit menjadi mudah, sementara yang dirancang dengan buruk dapat membuat tugas-tugas sederhana membuat frustrasi dan memakan waktu. 

Pada babak ini, kami menerangkan susun atur setiap VPN dan bagaimana rasanya digunakan. Kami melihat masalah yang tinggi dan rendah, dan bahkan kami cuba menimbulkan sedikit kekacauan dengan perisian dengan menyebabkan pemutusan secara rawak dan membuka program perisian lain yang menuntut semasa menjalankan VPN untuk cuba menyebabkan kerosakan dan ketidakstabilan. 

Avast SecureLine VPN

Seperti yang telah kita lihat di bahagian ciri, Avast SecureLine VPN menggunakan pendekatan yang sangat minimalis terhadap UI-nya. Tingkapnya sedikit lebih besar daripada kebanyakan VPN, tetapi terdapat sedikit ruang untuk mengisi ruang ini.

Hampir dua pertiga bahagian atas tetingkap ditempati oleh suis togol untuk menyambung dan memutuskan VPN. Di bawah ini, ini menunjukkan IP anda ketika tidak dilindungi, serta IP dan masa sambungan anda yang dilindungi setelah anda menghidupkan VPN.

Avast-SecureLineVPN-Pelanggan-Terputus

Ketiga bahagian bawah tetingkap memaparkan bendera negara yang sedang anda pilih dan nama lokasi dalam teks. Terdapat butang berlabel “ubah lokasi” yang memperluas daftar pelayan penuh, yang mengambil seluruh tetingkap ketika dibuka dan teratur.

Anda boleh melihat semua lokasi yang tersedia dalam senarai mengikut abjad atau memilih salah satu tab di sebelah kiri, yang mempunyai lokasi yang dikelompokkan berdasarkan benua, serta beberapa tab tambahan untuk perkara seperti pelayan streaming khusus. 

Tetapan – kerana terdapat begitu sedikit – mudah didapati. Semua pilihan juga dijelaskan dalam satu atau dua baris untuk membantu pengguna VPN kali pertama mencari jalan. Pelanggan stabil, dan kami tidak mengalami kerosakan, tetapi terdapat satu keunikan dengan perisian.

Apabila anda mengklik dan menyeret tetingkap untuk memindahkannya, ia menyebabkan kesan kadar bingkai rendah yang pelik. Tingkap bergerak lebih perlahan daripada tetikus dan bergeser dengan gagap dan tidak lancar. Ia juga terus bergerak selama satu atau dua detik setelah anda melepaskan tetikus atau jika anda menukar arah, sehingga hampir mustahil untuk meletakkan tingkap di tempat yang anda mahukan.

Secara keseluruhan, pelanggan Avast SecureLine VPN seolah-olah merupakan jalan keluar-dan-lupakan bagi mereka yang tidak mahu mengacaukan tetapan apa pun, tetapi ia juga mempunyai kelemahan untuk memperlambat seluruh komputer sesaat ketika diseret. 

NordVPN

Walaupun pada pandangan pertama, antara muka NordVPN terasa lebih rapi daripada Avast SecureLine VPN. Daripada mempunyai tetingkap yang besar dan kosong, dua pertiga pelanggan yang tepat diambil oleh peta yang menunjukkan semua lokasi yang tersedia dengan penanda biru. 

Anda boleh mengklik penanda di lokasi sambungan yang anda inginkan, atau anda boleh menggunakan senarai pelayan di sebelah kiri tetingkap. NordVPN tidak mempunyai pilihan pengelompokan seperti Avast SecureLine VPN, tetapi mempunyai bar carian untuk membantu mencari lokasi. 

nordvpn-review-pelayan-navigasi

Beralih ke tetapan, NordVPN mempunyai lebih banyak tawaran daripada Avast SecureLine VPN, tetapi berfungsi dengan baik untuk memastikannya dapat dikendalikan. Hanya ada tiga tab tetapan dan satu untuk maklumat akaun.

Tiga tab tetapan adalah “umum”, “sambungkan secara automatik” dan “lanjutan.” Halaman “umum” menghosting sebagian besar fitur yang mungkin diperlukan oleh kebanyakan pengguna, dan halaman “sambungkan secara automatik” diberi nama dengan tepat, yang berisi semua tetapan yang relevan untuk bagaimana dan kapan VPN menyambung secara automatik. 

Tab “lanjutan” mempunyai pilihan protokol dan DNS yang tidak perlu diganggu oleh kebanyakan pengguna. Pelanggan NordVPN dioptimumkan dengan baik dan hanya memerlukan sedikit sumber sistem. Kami tidak dapat menyebabkan kemalangan atau masalah dengan perisian, dan semuanya berjalan lancar dengan klien terbuka, sama ada sedang menyambung, sudah bersambung atau hanya dalam keadaan tidak aktif. 

Pemikiran Pusingan Tiga

Pelanggan Avast SecureLine VPN diperkemas dan mudah digunakan. Nampaknya dengan ciri-ciri yang disebutkan sebelumnya, Avast bertujuan untuk membuat VPN yang dapat digunakan oleh semua orang dengan mudah dan, dalam banyak cara, ia mencapai.

Namun, kami menghadapi masalah dengan menyeret tetingkap, yang tidak hadir dengan NordVPN. Selain itu, susun atur reka bentuk berasaskan peta NordVPN yang lebih kecil namun lebih mantap menjadikannya mesra pengguna dengan caranya sendiri. NordVPN melakukan pusingan ini, terutamanya disebabkan oleh masalah Avast SecureLine VPN dengan meletakkan semula tetingkap.

Pusingan: Titik Kemudahan Penggunaan untuk NordVPN

Logo VPN Avast SecureLine
Logo NordVPN

4

Kepantasan

Pada pusingan keempat, kita menjauh dari dunia subjektif dan memasuki dunia data sukar. Untuk menguji kelajuan setiap VPN, kami mengukur waktu ping, kecepatan muat turun dan kecepatan muat naik setiap VPN di lima lokasi yang berbeza, mulai dari praktis di sebelah hingga ke seluruh dunia. 

Kami membandingkannya dengan pengukuran kawalan kami tanpa VPN untuk melihat seberapa baik prestasi setiap penyedia. Kami juga melakukan ujian ke dunia nyata untuk mengesahkan hasil kami di atas kertas dengan memuatkan beberapa video streaming dan memuat turun beberapa fail yang lebih besar untuk melihat bagaimana keadaannya. 

Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN memerlukan sedikit masa untuk membuat sambungan, bermula dari sekitar lima saat hingga 10 saat. Setelah disambungkan, prestasi berbeza dari satu negara ke negara yang lain.

Lokasi: Muat turun Ping (ms) (Mbps) Muat naik (Mbps)
Tidak dilindungi (UK)13194.3012.24
Jerman49191.789.74
Rusia11439.396.03
Brazil22841.301.12
A.S..8575.042.62
Korea Selatan47218.943.07

Di A.S. dan UK, kami melihat prestasi yang sangat terhormat dengan masa ping rendah dan kelajuan muat turun tiga digit. Namun, di Jepun dan Brazil, prestasi merosot dengan teruk. Waktu ping masih sesuai, memandangkan jarak yang sangat jauh, tetapi kelajuan muat turun turun ke tahap yang dapat diservis – walaupun tidak mengagumkan -.

Ketika tiba masanya untuk benar-benar menguji prestasi Avast SecureLineVPN, kami mendapati bahawa keadaan agak perlahan untuk memulakannya. Laman web dan video memerlukan masa dua atau tiga saat tambahan untuk dimuat, tetapi setelah semuanya dimuat, semuanya sepertinya berfungsi dengan normal. Setelah masa pemuatan awal, video menjadi default 1080p dan tidak perlu disangga.

NordVPN

Seperti yang telah kita bincangkan berkali-kali sebelumnya, seperti dalam artikel NordVPN vs IPVanish kami, NordVPN mempunyai beberapa masalah ketika memberikan kecepatan yang konsisten. Malah, ia mendapat sebutan tidak terhormat dalam penyediaan perkhidmatan VPN terpantas kami kerana alasan ini.

Lokasi: Muat turun Ping (ms) (Mbps) Muat naik (Mbps)
Tidak dilindungi9165.510.57
A.S. 247923133.538.87
United Kingdom # 20115334.786.06
Belanda # 6614566.915.39
Jepun # 69159132.833.31
VPN Berganda (A.S. ke Kanada # 4)7920.488.64

Dari satu pelayan ke pelayan yang lain, walaupun di lokasi yang sama, kelajuan boleh berkisar dari yang sangat baik hingga yang tidak dapat digunakan. Nampaknya keputusan itu berjaya, dan kebanyakan masa hanya memutuskan dan menyambung semula dapat menyelesaikannya dengan menghubungkan anda ke pelayan lain. 

Walaupun begitu, kami sebenarnya tidak mengalami masalah ini selama ini, yang bermaksud NordVPN mungkin sedang menangani masalah ini. Dalam ujian kami untuk artikel ini, kelajuan sangat kuat di setiap papan dengan setiap lokasi mengembalikan kelajuan muat turun dan muat naik tiga digit.. 

Ketika digunakan untuk dunia nyata, penampilannya sama baiknya dengan angka yang disarankan. Malah pelayan yang paling jauh, Jepun, merasa sangat responsif, dan terdapat sedikit kelewatan yang dapat dilihat sebelum semuanya dimuat. Kami dapat menonton video 1080p dengan mudah, walaupun pada 60fps, tanpa masalah buffering. Satu-satunya keluhan yang dapat kami kemukakan adalah, seperti Avast SecureLine VPN, NordVPN memerlukan sedikit masa untuk membuat sambungan terjalin. 

Tidak jarang perlu menunggu 10 atau lebih saat untuk NordVPN tersambung, dan setelah ia disambungkan, perkara mungkin sedikit perlahan untuk 10 saat lebih. Lihat bagaimana ia dibandingkan dengan VPN terpantas kami di bahagian ExpressVPN vs NordVPN kami.

Pemikiran Pusingan Empat

Walaupun NordVPN terbukti menyusahkan pada masa lalu, prestasi dalam ujian kami untuk artikel ini menunjukkan tanda-tanda peningkatan. Setiap pelayan yang kami uji mempunyai kelajuan yang sangat baik di atas kertas dan menunjukkan prestasi yang baik seperti yang dicadangkan oleh nombor dalam ujian dunia nyata kami. 

Avast SecureLine VPN dapat digunakan secara menyeluruh tetapi mempunyai variasi yang lebih banyak dari pelayan ke pelayan daripada NordVPN. Avast SecureLine VPN juga merasa kurang responsif daripada NordVPN dan memerlukan beberapa saat sebelum laman web mula dimuat, sementara NordVPN merasa instan dengan perbandingan. 

Pusingan: Titik Kelajuan untuk NordVPN

Logo VPN Avast SecureLine
Logo NordVPN

5

Keselamatan & Privasi

NordVPN telah memenangi setiap pusingan sejauh ini, menjadikan skor empat atau tidak, bermakna tidak mungkin Avast SecureLine VPN menang secara keseluruhan, walaupun pada pusingan akhir ini. Oleh itu, kami telah menyimpan bahagian yang mungkin paling penting untuk yang terakhir: keselamatan dan privasi. 

Pada pusingan ini, kita melihat protokol dan enkripsi apa yang setiap VPN menggunakan dan menguji sesuatu, seperti kebocoran DNS. Kami juga melihat kembali setiap sejarah VPN untuk melihat sama ada terdapat rekod keselamatan atau latar belakang pelanggaran. 

Selain itu, kami menyelidiki dasar privasi setiap penyedia untuk melihat apa jenis maklumat yang dikumpulkan dan bagaimana ia digunakan. 

Avast SecureLine VPN

Seperti yang telah kami sebutkan, Avast SecureLine VPN tidak memberikan banyak pilihan kepada pengguna, jadi protokol dan penyulitan dikunci dan bergantung pada peranti yang anda gunakan. 

Bagi mereka yang menggunakan peranti Windows dan Android, Avast SecureLine VPN menggunakan protokol OpenVPN. Sekiranya anda melihat perincian protokol VPN kami, anda akan melihat bahawa ini adalah protokol sumber terbuka dan sangat dipercayai. 

Akan tetapi, mereka yang menggunakan peranti iOS dan macOS akan menggunakan IKEv2, yang kurang selamat daripada OpenVPN tetapi masih menawarkan tahap perlindungan yang terhormat. Untuk penyulitan, Avast SecureLine VPN memasangkan kedua-dua protokol dengan AES-256, yang merupakan penyulitan paling atas. 

Daripada mempunyai dasar privasi yang secara khusus berkaitan dengan SecureLine VPN, Avast mempunyai satu kebijakan privasi yang merangkumi semua produk dan perkhidmatannya. Oleh kerana itu, polisi ini meluas dan diteruskan untuk 39 halaman yang mengejutkan. 

Menjelang bahagian bawah epik 39 halaman ini adalah maklumat yang berkaitan secara khusus dengan VPN. Di bahagian ini, dinyatakan bahawa Avast SecureLine VPN mengumpulkan maklumat, termasuk sistem operasi apa yang anda gunakan, sebahagian dari alamat IP anda (walaupun tidak cukup untuk dikenali) dan pelayan mana yang anda gunakan.

Selain itu, di bahagian lain dari dasar privasi, perkara seperti “maklumat mengenai minat anda” disebut sebagai perkara yang mungkin dikumpulkan oleh Avast mengenai anda. Dalam polisi ini juga ditunjukkan bahawa maklumat yang dikumpulkan oleh Avast dikongsi dengan banyak pihak ketiga. 

Panjangnya dasar privasi ini dan sebilangan kata-kata di dalamnya agak membimbangkan dan tidak memberikan gambaran yang jelas mengenai seberapa tepat Avast bertujuan untuk belajar tentang anda melalui penggunaan produknya. 

NordVPN

Sama seperti Avast SecureLine VPN, NordVPN tidak memberikan pilihan sebenar kepada pengguna ketika datang ke protokol dan penyulitan. Sebaliknya, ia mengunci pengguna ke dalam kombinasi OpenVPN dan AES-256, yang, kebetulan itulah yang kami cadangkan untuk digunakan oleh kebanyakan orang. Kombo ini menawarkan prestasi yang baik dan keselamatan yang sangat baik.

Walau bagaimanapun, seperti yang mungkin sudah diketahui oleh anda yang telah memperhatikan berita teknologi, NordVPN baru-baru ini mengalami pelanggaran keselamatan. Ringkasnya, penggodam dapat mencuri kunci TLS, yang memungkinkan mereka melancarkan serangan yang disebut “lelaki di tengah”.

Ini bermaksud bahawa penggodam dapat menyiapkan pelayan untuk muncul seolah-olah itu adalah salah satu pelayan di rangkaian sebenarnya NordVPN. Pengguna mungkin secara tidak sengaja menyambung ke pelayan palsu ini, memberi peretas akses ke maklumat mereka. 

Kerentanan yang sama ini telah dijumpai di rangkaian VPN lain, dan NordVPN telah menyelesaikan masalah ini dan terus berusaha untuk memastikan bahawa perkara seperti ini tidak akan berulang lagi, tetapi bagaimanapun, ini adalah noda kekal dalam rekod prestasi NordVPN.

Melangkah ke dasar privasi, NordVPN membuat perkara-perkara ringkas dan melakukan pekerjaan yang cukup baik untuk mengelakkan jargon undang-undang yang berlebihan. Satu-satunya maklumat yang diperlukan oleh NordVPN dari anda untuk menyediakan akaun adalah alamat e-mel, dan tidak ada yang menghalang anda daripada menggunakan e-mel palsu untuk ini.

VPN itu sendiri tidak mengumpulkan maklumat pengenalan. Data yang dikumpulkan berkaitan dengan penggunaan VPN Anda terbatas pada hal-hal seperti beban pelayan, yang digunakan untuk menjaga jaringan.

Pemikiran Lima Pusingan

Baik NordVPN dan Avast SecureLine VPN menawarkan apa yang kami anggap sebagai standard emas untuk keselamatan VPN: OpenVPN dan AES-256. Walau bagaimanapun, Avast SecureLine VPN hanya menawarkan ini pada platform tertentu, sementara NordVPN baru-baru ini mengalami pelanggaran keselamatan yang besar. 

NordVPN telah menulis dasar privasi yang kukuh yang agak pendek dan ditulis dengan cara yang hampir dapat difahami oleh semua orang. Avast, sebaliknya, mempunyai dasar privasi yang sangat panjang yang sering kali dapat memberi anda lebih banyak pertanyaan daripada jawapan. 

Di antara pelanggaran NordVPN dan dasar privasi Avast SecureLine VPN, nampaknya kedua-dua penyedia ini perlu membersihkan tindakan mereka sedikit. Pusingan ini berakhir dengan seri.

Pusingan: Keselamatan & Privasi Tiada pemenang yang jelas, mata untuk kedua-duanya

Logo VPN Avast SecureLine
Logo NordVPN

6

Pemikiran Akhir

Dalam kemenangan lima lawan satu, NordVPN telah membuktikan mengapa ia merupakan salah satu VPN paling produktif di pasaran sekarang. Ia mengatasi VPN Avast SecureLine dari awal hingga akhir dengan kelajuan yang lebih tinggi, lebih banyak ciri dan antara muka yang lebih mesra pengguna. 

Pemenang: NordVPN

Untuk beberapa sebab, syarikat antivirus berjuang untuk bersaing di pasar VPN, seperti yang telah kita lihat dalam contoh lain, seperti dalam tinjauan VPN Bitdefender kami. Nampaknya jenis pengkhususan yang diperlukan untuk bersaing di pasar VPN dan pelaburan rangkaian yang diperlukan menimbulkan penghalang untuk masuk untuk firma di bahagian lain dunia keselamatan siber. 

Sekiranya anda pernah menggunakan salah satu daripada VPN ini sebelumnya, kami selalu senang mendengar pendapat anda mengenai mereka dalam komen di bawah. Seperti biasa, terima kasih kerana membaca. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me