Windscribe Review – Een geweldige gratis VPN – Bijgewerkt 2020

Windscribe Review

Windscribe is een interessante VPN-service die tot doel heeft de beste providers die er zijn te onttronen en bijna slaagt. Hoewel het een paar problemen heeft, is het over het algemeen een uitstekende VPN en heeft het absoluut het beste gratis abonnement dat er is. Bekijk onze Windscribe-recensie voor alle details over deze up-and-comer.


windscribe-slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

Vorige

De volgende

Het is gemakkelijk om Windscribe af te schrijven als gewoon een andere gratis VPN-provider, maar dat is gelukkig niet het geval. Hoewel het gratis abonnement indrukwekkend is – in feite onze beste VPN-gids waardig – onderscheidt Windscribe zich om andere redenen, met name de unieke benadering van prijzen en een lange lijst met functies. 

In deze Windscribe-recensie gaan we die functies verkennen, waarbij we het onderweg hebben over prijzen, gebruiksgemak, beveiliging, snelheid, streamingprestaties, privacy en klantenservice. Aan het einde geven we je ons oordeel en bepalen we of de Windscribe VPN het waard is of niet. 

Als u op zoek bent naar een gratis VPN, is Windscribe gemakkelijk de beste optie. Wanneer u echter begint te betalen – althans voor het volledige plan – verandert dat. De slechte snelheden van Windscribe zien er matig uit in vergelijking met de beste honden, zoals ExpressVPN en NordVPN, zelfs als je een paar dollar bespaart. Lees ons Windscribe vs. NordVPN-stuk om te zien hoe het zich over de hele linie verhoudt.

Sterke punten & Zwakke punten

Alternatieven voor Windscribe

Kenmerken

Windscribe zit absoluut boordevol functies, en niet op dezelfde manier als bijvoorbeeld CyberGhost is (lees onze CyberGhost-recensie). De essentiële zaken worden meestal verantwoord, maar in plaats van de lijst met functies uit te breiden met standaardaanbiedingen, zoals split-tunneling en app-kill, heeft Windscribe unieke. 

Dat kan goed of slecht zijn, afhankelijk van wat belangrijk voor je is, waar we zo dadelijk op terugkomen. Wat betreft de functies die zijn inbegrepen, verpakt Windscribe ze in. 

De meest voorkomende is Secure.link, die u kunt openen via het accountdashboard of de browserextensie. Secure.link scant een ingevoerde URL op trackers voordat u ernaar toe gaat, waardoor de site een algehele privacyscore krijgt. 

windscribe-review-securelink

Hand in hand met Secure.link is R.O.B.E.R.T. Deze tool is een DNS- en IP-blocker waarmee u bepaalde soorten inhoud kunt filteren op basis van de door Windscribe opgestelde lijsten. Het blokkeert standaard malware, maar het kan ook worden ingesteld om sociale-mediasites, porno, gokken en zelfs sites die nepnieuws publiceren te blokkeren..

windscribe-review-robert

De beschikbare lijsten bestrijken de meeste bases, maar u kunt ook aangepaste regels maken. U kiest ervoor om IP-adressen of domeinen te blokkeren, op de witte lijst te zetten of te vervalsen. Bovendien is R.O.B.E.R.T. is eenvoudig te gebruiken binnen het accountdashboard. 

Er wordt ook rekening gehouden met essentiële functies, de Windscribe VPN bevat DNS-instellingen, proxy-instellingen en een kill-schakelaar, die het verwarrend een “firewall” noemt. Windscribe zegt in zijn FAQ dat “kill switch” de verkeerde term is, maar dat is de terminologie die elke andere VPN gebruikt. Iets anders noemen maakt het gewoon verwarrend. 

Naast deze instellingen kunt u uw protocol en poort kiezen, waarover we in het gedeelte ‘beveiliging’ hieronder meer zullen vertellen. 

Windscribe biedt enkele functies die geen enkele andere VPN biedt, maar er zijn nog enkele weglatingen. Met name omvat Windscribe geen gesplitste tunneling, waardoor u wat verkeer door de VPN-tunnel kunt sturen terwijl u ander verkeer op uw hoofdverbinding houdt (lees onze IPVanish-recensie voor een service die gesplitste tunneling gebruikt). 

Evenzo is app-kill niet inbegrepen, waardoor u de kill-schakelaar op sommige apps kunt gebruiken, maar niet op andere. Deze functies zijn niet essentieel – veel VPN’s gaan er voorbij – maar gezien de vele andere functies die Windscribe bevat, zouden ze hier logisch zijn. Dat gezegd hebbende, als die functies niet belangrijk voor je zijn, zijn de huidige aanbiedingen van Windscribe nog steeds uitstekend.

Overzicht van Windscribe-functies

Windscribe-logowindscribe.com

Begint vanaf $ 417per maand Alle plannen

Algemeen

Betalingsmethoden
PayPal, creditcard

Accepteert cryptocurrency

Gelijktijdige verbindingen
Onbeperkt

Ondersteunt split-tunneling

Onbeperkte Bandbreedte

Gratis proefversie beschikbaar

Restitutieperiode

Wereldwijd serverbedrag
59 landen

Desktop-besturingssystemen
Windows, MacOS, Linux

Mobiele besturingssystemen
Android, iOS

Browser-extensies
Chrome, Firefox, Opera

Kan op routers worden geïnstalleerd

Streaming

Heeft toegang tot Netflix US

Heeft toegang tot BBC iPlayer

Heeft toegang tot Hulu

Heeft toegang tot Amazon Prime Video

Veiligheid

Coderingstypen
256-AES

VPN-protocollen beschikbaar
IPSec, OpenVPN, Stunnel, IKEv2

Ingeschakeld bij opstarten van apparaat

Staat torrenting toe

Geen logboekbeleid

DNS-lektest doorstaan

Killswitch beschikbaar

Malware / adblocker inbegrepen

Ondersteuning

Live chat
24/7 bereikbaar

E-mail ondersteuning
24/7 bereikbaar

Telefonische ondersteuning

Gebruikersforum
Subreddit

Kennis basis

Prijzen

Windscribe is een klasse apart als het gaat om prijzen. Het is niet alleen goedkoop, het is ook flexibel, zodat u een plan kunt samenstellen dat specifiek is afgestemd op uw behoeften. Er is ook een genereus gratis plan, daarom nam Windscribe de kroon in onze beste gratis VPN-gids en versloeg de immer populaire TunnelBear (lees onze TunnelBear-recensie en onze Windscribe versus TunnelBear-vergelijking).

Laten we, voordat we daar op ingaan, het hebben over het standaardplan. Windscribe biedt zijn service maandelijks of jaarlijks aan, waarbij het jaarabonnement 55 procent korting krijgt. Hoewel Windscribe geen meerjarenplannen zoals NordVPN of CyberGhost biedt (lees onze NordVPN-recensie), hoeft dit niet. Het jaarlijkse tarief is laag genoeg. 

Het maandelijkse tarief is niet zo indrukwekkend in vergelijking met een service als Mullvad, maar zoals je kunt zien in onze Mullvad-recensie, is dat zo ongeveer de goedkoopste maandelijkse VPN die er is. In vergelijking met hebzuchtiger diensten zoals Astrill, is de maandelijkse prijs van Windscribe uitstekend (lees onze Astrill-recensie).

Gratis inschrijven

We hebben echter vergelijkbare prijzen gezien met TorGuard, zoals u kunt zien in onze TorGuard-recensie. Wat Windscribe onderscheidt, zijn niet de standaardplannen, maar het is gratis. De ‘build a plan’-optie van Windscribe begint gratis en biedt u elke maand een kleine lijst met servers en 10 GB aan gegevensoverdracht. Je kunt 5 GB extra per maand krijgen door ook over Windscribe te tweeten. 

Als u uw plan wilt uitbreiden, kunt u voor $ 1 per stuk extra locaties toevoegen. Elke locatie wordt geleverd met 10 GB aan extra gegevens en elke locatie is beschikbaar. 

Als u bijvoorbeeld de Amerikaanse Windflix-server wilt, zijn Windflix-servers speciale servers die zijn gebouwd voor streaming; meer hierover in het gedeelte ‘streamingprestaties’, het kost u $ 1 per maand en u heeft 20 GB aan gegevens om te gebruiken. Er is een minimum van $ 2 bij het kopen van locaties, maar zelfs dan is dit plan een geweldige deal. 

Naast het kopen van nieuwe locaties, kun je ook onbeperkt data en R.O.B.E.R.T. voor $ 1 per maand. Het opstellen van een plan is voor de meeste mensen logisch, vooral als u alleen geïnteresseerd bent in het streamen van inhoud uit een bepaalde regio. 

Met de optie om onbeperkte data te kopen, besteed je waarschijnlijk maar een paar dollar per maand aan een abonnement, dat ongeëvenaard is door een VPN-service die we hebben beoordeeld. 

Buiten persoonlijke plannen zijn er nog enkele andere diensten die Windscribe aanbiedt. ScribeForce is een teamgerichte VPN die $ 3 per persoon per maand kost – 40% korting op studentenkorting is beschikbaar op jaarplannen – en er zijn statische IP’s beschikbaar van $ 3 tot $ 8 per maand. Net als bij de standaardplannen, kunt u bitcoin, PayPal en creditcards gebruiken om deze services te kopen. 

Er is geen geld-terug-garantie, wat geen verrassing mag zijn, aangezien er een gratis abonnement is. We geven hoe dan ook de voorkeur aan een gratis abonnement of proefperiode boven een geld-terug-garantie, omdat u geen restitutie hoeft te zoeken.

Makkelijk te gebruiken

Beginnen met Windscribe is eenvoudig. Klik op de startpagina op de knop “Aan de slag” om naar de downloadpagina te gaan. Daar zal Windscribe uw browser en besturingssysteem detecteren en vervolgens de juiste installatieprogramma’s aanbevelen. U kunt ervoor kiezen om de browserextensie, lokale applicatie of beide te installeren en ondertussen een account aan te maken. 

windscribe-review-download

Windscribe handelt de zaken een beetje anders af dan andere VPN’s. In plaats van het afrekenproces te doorlopen en u aan te melden voor een account, kunt u inloggegevens maken, ongeacht of u betaalt of niet. Uw login wordt automatisch gekoppeld aan een gratis abonnement, dat u later kunt wijzigen.

Van daaruit kunt u inloggen en uw accountdashboard bekijken. Hoewel het dashboard wordt gebruikt voor het beheren van uw abonnement zoals andere VPN’s, heeft Windscribe meer te doen. U kunt port forwarding instellen, R.O.B.E.R.T. configureren. en controleer links met Secure.link. Sommige dashboardfuncties zijn ook beschikbaar in de browserextensie. 

windscribe-review-dashboard

Als u tevreden bent met het starten met een gratis abonnement, kunt u teruggaan naar de applicatie. Als u wilt upgraden, klikt u op “upgrade” op het tabblad “accountstatus”. Windscribe brengt u naar de prijspagina waar u een volledig abonnement kunt kopen of uw eigen abonnement kunt bouwen. 

windscribe-review-pricing-pagina

Vergeleken met bijvoorbeeld ExpressVPN heeft Windscribe een complexe prijsstructuur (lees onze ExpressVPN-recensie). Dat is echter nooit duidelijk gemaakt. Door de eenvoudige benadering van Windscribe door middel van aanmelding voelt het moeiteloos om een ​​abonnement aan te schaffen, hoewel de prijsstructuur op papier complexer is dan bij andere VPN-services. 

Windscribe Windows

Terug in de lokale applicatie vraagt ​​Windscribe u om in te loggen. Als u de browserextensie niet heeft geïnstalleerd, wordt er een venster geopend waarin u wordt gevraagd of u de extensie wilt installeren. Hoewel het vooral een andere manier is om de VPN te beheren, voegt de extensie een adblocker en Secure.link toe, waar we zo meteen op ingaan. 

De lokale applicatie is doodeenvoudig. Windscribe selecteert standaard een “beste locatie”, maar u kunt uw locatie wijzigen met behulp van de serverlijst, die u kunt openen door op de “pijl naar beneden” te klikken naast uw momenteel geselecteerde locatie. 

Als je het gratis abonnement gebruikt, heb je alleen toegang tot de locaties zonder ster. Degenen met een ster zijn de ‘pro’-locaties, die bij het volledige abonnement zijn inbegrepen of afzonderlijk kunnen worden gekocht.  

windscribe-review-windows

Door de “aan” -schakelaar aan te vinken, wordt het verbindingsproces gestart en wordt de firewall ingeschakeld. Hoewel niet expliciet wordt vermeld wanneer de verbinding is voltooid, wordt uw IP-adres bijgewerkt zodra het is verbonden en wordt de grijze achtergrond blauw. Als je Windows-meldingen hebt ingeschakeld, laat Windscribe je dat ook weten. 

windscribe-review-verbonden

Het maakt niet uit of je al dan niet verbonden bent, je kunt door de serverlijst bladeren en instellingen wijzigen, hoewel sommige instellingen pas van kracht worden als je de verbinding verbreekt en opnieuw verbinding maakt. Het instellingenmenu is grondig genoeg om kritieke bedieningselementen te bieden zonder te verdelen in technobabble (lees onze AirVPN-recensie voor een pijnlijk voorbeeld daarvan). 

windscribe-review-instellingen

Windscribe Android

Het zou geen verrassing moeten zijn dat Windscribe een Android-app beschikbaar heeft, maar meer dan dat, het heeft apps voor normaal beperkende Android-platforms. Je kunt het bijvoorbeeld instellen op je Amazon Fire TV of Nvidia Shield. In het verleden had je de APK moeten gebruiken en de VPN handmatig moeten instellen, maar er zijn nu native apps voor beide platforms. 

windscribe-review-android

Die flexibiliteit is enorm. Wanneer u een mediacenter-apparaat zoals een Nvidia Shield gebruikt, moet u normaal gesproken een VPN op uw router instellen – Windscribe ondersteunt dat ook – en al uw verkeer erdoorheen leiden. Met Windscribe is er een eenvoudige manier om aan de slag te gaan met een mediacenter, zelfs als je een platform als Kodi gebruikt (lees onze beste VPN voor Kodi-gids voor meer informatie). 

Windscribe voor Chrome

Naast mobiele en desktop-applicaties heeft Windscribe extensies beschikbaar voor Chrome, Firefox en Opera. De extensie is voor het grootste deel gewoon een andere manier om de VPN te bedienen. U kunt nog steeds door servers bladeren en verbinding maken en enkele basisinstellingen wijzigen. Geavanceerde opties, zoals uw VPN-protocol en DNS-instellingen, zijn gereserveerd voor de lokale applicatie. 

De extensie is echter meer dan een proxy voor de VPN. Het geeft je snelle toegang tot Secure.link, blokkeert advertenties en laat je online privacyfuncties inschakelen, waar we het over hadden in het gedeelte “functies” hierboven. In tegenstelling tot de meeste VPN-extensies, is het geen kwestie van de extensie of de lokale app. Je moet beide gebruiken. 

Windscribe lijkt dat ook te begrijpen. U kunt de extensie schakelen tussen de modus ‘browser’ en ‘lokaal’. “Browser” -modus geeft u volledige toegang tot de VPN en de lijst met locaties, terwijl de “lokale” modus de functies van de browserextensie intact houdt terwijl u de VPN lokaal kunt bedienen.

Snelheid

Snelheidstests voor Windscribe VPN waren over de hele linie. Hoewel we dicht bij huis goede snelheden konden halen, maakt Windscribe niet onze snelste VPN-gids. Springend over de vijver vanaf onze testlocatie in St. Louis, daalde Windscribe bijna 90 procent van onze onbeschermde downloadsnelheid, wat verschrikkelijk is.

Locatie: Ping (ms) Download (Mbps) Upload (Mbps)
Onbeschermd (St. Louis)886.7120.53
Beste locatie (Canada)3031.9315.07
Windflix U.S.3673.5418.85
Nederland11320.418.5
Verenigd Koningkrijk1158.7311.25
Windflix Japan1787.6114.31

We gebruikten OpenVPN en UDP voor onze snelheidstests, ook al is Windscribe standaard ingesteld op IKEv2. Daarnaast hebben we betaalde en gratis servers gecombineerd om te zien of er een patroon was. Hoewel dat al vroeg in het testen het geval leek te zijn – de Amerikaanse server van Windflix blies de Canadese server uit het water – was het tegen de tijd dat we ingepakt hadden dat afstand de grootste factor is. 

Canada en de VS waren prima, hoewel het vreemd was dat Windscribe ons een Canadees datacenter aanbeveelde. Nederland, VK en Japan bleven echter achter, waardoor het downloadpercentage met ongeveer 70 tot 90 procent daalde. De uploadsnelheid werd gelukkig intact gehouden, maar downloadsnelheden zijn het belangrijkst. 

Verrassend genoeg was de latentie veerkrachtig tijdens het testen. Japan haalde het bijna 200 ms, maar zelfs dat is redelijk. Windscribe, met zijn consistente ping-tijden, behoort tot de beste VPN’s voor gaming. 

Voor andere doeleinden kun je het beste kiezen voor een snellere VPN of vasthouden aan IKEv2 als protocol, dat veel beter presteert dan OpenVPN met UDP. Aangezien andere VPN’s een solide snelheid kunnen leveren tijdens het gebruik van OpenVPN, wordt Windscribe nog steeds een paar pinnen in deze sectie omvergeworpen.

Veiligheid

Als het gaat om VPN-beveiliging, houdt Windscribe VPN zich aan de gevestigde praktijken, hoewel je enkele instellingen moet wijzigen om daar te komen. Out of the box stelt Windscribe de verbindingsmodus in op “automatisch”, wat in ons geval IKEv2 als het juiste protocol heeft geselecteerd. Aangezien we aan het testen waren op een Windows 10-desktop, gebruiken we liever OpenVPN. 

Eerlijk gezegd is Windscribe niet de enige VPN die standaard een vreemd protocol of cijfer gebruikt. Private Internet Access wordt bijvoorbeeld gelanceerd met AES-128 in plaats van de normale AES-256 (lees onze recensie over Private Internet Access). Net als PIA is het eenvoudig om de beveiligingsinstellingen te wijzigen met Windscribe. 

IKEv2 is de standaard, en als je een mobiel apparaat gebruikt, raden we je aan om erbij te blijven, omdat je verbinding intact blijft terwijl je van netwerk verandert. Op desktop is OpenVPN waarschijnlijk een betere optie en met Windscribe kunt u kiezen tussen UDP en TCP als uw transportprotocol. 

Er zijn ook twee ingekapselde OpenVPN-opties: Stealth en Wstunnel. Deze protocollen wikkelen een OpenVPN-verbinding, waardoor het lijkt op een normale internetverbinding, wat handig is om censuur te omzeilen. Ze zijn ook veelvoorkomende opties onder onze beste VPN’s voor China.

Windscribe Torrenting

Met de stealth-opties en AES-256-codering – lees onze beschrijving van codering om daar meer over te leren – Windscribe is geschikt voor torrenting. Dat gezegd hebbende, je kunt niet zomaar elke locatie gebruiken voor torrenting. Sommige locaties, zoals Zuid-Afrika, Rusland en India, hebben een P2P-pictogram met een streep er doorheen, wat aangeeft dat je op die locaties geen torrent kunt uitvoeren. 

Hoewel het gebruik van de standaard desktop-app voldoende zou moeten zijn om je torrenting te beschermen, heeft Windscribe ook een uTorrent-installatiegids beschikbaar. Merk echter op dat hoewel je de desktopclient kunt gebruiken en geen proxy in uTorrent kunt instellen, het een slecht idee is om een ​​proxy in uTorrent te gebruiken zonder de desktopclient (lees onze VPN vs. proxy vs. Tor-gids voor meer informatie daarover) ).

We hebben DNS-lekken getest, evenals IP- en WebRTC-lekken, om er zeker van te zijn dat torrenting – en alle andere online activiteiten trouwens – veilig waren. Windscribe kwam schoon uit, zelfs na het testen van meerdere locaties. De geadverteerde lekbescherming werkt goed.

Privacy

Windscribe begrijpt duidelijk waarom u een VPN koopt en zegt bovenaan het privacybeleid dat het beseft dat het “een dunne lijn moet lopen” in termen van wat het kan verzamelen. Sommige gegevens worden verzameld, maar niets dat aan u kan worden gekoppeld. 

Wanneer u zich aanmeldt, moet u een gebruikersnaam en wachtwoord opgeven, maar geen e-mailadres. U kunt een e-mailadres aan uw account toevoegen voor wachtwoordherstel, maar zolang u een van onze beste wachtwoordmanagers gebruikt, zou dat geen probleem mogen zijn. Als je betaalt, moet je wat factureringsgegevens invoeren, maar deze wordt verwerkt door een derde partij. 

Wanneer het daadwerkelijk is verbonden, verzamelt Windscribe de totale hoeveelheid gegevens die is overgedragen in een periode van 30 dagen, evenals de tijdstempel van wanneer u voor het laatst was verbonden. Eerdere sessies, uw oorspronkelijke IP en sites die u heeft bezocht, worden niet opgeslagen. 

Tijdens uw sessie slaat Windscribe de verbindingstijd, de hoeveelheid overgedragen gegevens en uw gebruikersnaam op, maar alleen in het geheugen van de server. 

Dit betekent dat wanneer u de verbinding verbreekt, die gegevens onmiddellijk worden weggegooid, zonder dat er iets naar u teruggaat. Aangezien u uw e-mailadres niet hoeft op te geven, kan de gebruikersnaam van het account ook niet noodzakelijkerwijs aan u worden gekoppeld.  

Om dit punt verder te bewijzen, biedt Windscribe een transparantierapport dat maandelijks wordt bijgewerkt om het aantal DMCA- en wetshandhavingsverzoeken te tonen, evenals het aantal waaraan het heeft voldaan. Op het moment van schrijven heeft Windscribe tienduizenden DMCA-verzoeken en een handvol wetshandhavingsverzoeken ontvangen en heeft het met geen enkele.

Streamingprestaties

Met behulp van de gratis servers van Windscribe werden we geconfronteerd met wegblokkades van Netflix en Hulu, wat geen verrassing zou moeten zijn, aangezien Windscribe Windflix-servers heeft betaald die speciaal zijn gemaakt voor streaming (daarover meer in een minuut). Toch hebben we het eerst getest met de gratis servers om te bevestigen dat ze niet zouden werken. Als je gratis wilt streamen, is Windscribe niet de VPN voor jou. 

Je kunt echter nog steeds goedkoop streamen met de onbeperkte data-optie en meerdere “pro” -servers. Zelfs op de gratis servers hadden we toegang tot BBC iPlayer en Amazon Prime Video, wat indrukwekkend is (lees onze beste VPN voor BBC iPlayer en beste VPN voor Amazon Prime Video-gidsen). Voor Netflix en Hulu zijn echter de Windflix-servers nodig. 

Windscribe, Netflix: Windflix

We zijn overgestapt op de Windflix-servers, die beschikbaar zijn in de Verenigde Staten, het VK en Japan. Zeker toen we eenmaal waren overgestapt op de Amerikaanse Windflix-server, konden we Netflix en Hulu probleemloos gebruiken. Als je alleen geïnteresseerd bent in streaming, kun je voor slechts $ 2 per maand een Windflix-server en onbeperkte data krijgen. 

Daarom verdiende Windscribe een plek op onze beste VPN voor Netflix en beste VPN voor Hulu-gidsen. Windscribe werkt perfect zolang je de Windflix-servers gebruikt, en aangezien deze zijn opgenomen in het ‘pro’-plan, is dit gedeelte een slam dunk.

Serverlocaties

Windscribe heeft locaties in 59 landen, met meerdere aanwezigheidspunten in elk van die landen (het komt neer op ongeveer 110 steden). Hoewel de lijst indrukwekkend lijkt in vergelijking met een service als HideMyAss (lees onze HideMyAss-recensie), gebruikt Windscribe geen virtuele servers, terwijl HideMyAss dat wel doet. 

Alle locaties hebben echte, fysieke servers, dus als u verbinding maakt met bijvoorbeeld Letland, krijgt u een IP-adres voor een server op die locatie. 

De spreiding is ook solide, met Windscribe-gebieden in het Midden-Oosten en Azië, waar VPN’s meestal niet gaan. Zo zijn er servers in Thailand, Turkije, Vietnam, Hong Kong en Singapore. Hoewel sommige van de meer exotische locaties die worden gezien met een service als HideMyAss niet op de lijst staan, zijn ze meestal niet nodig.

Klantenservice

Windscribe biedt meerdere ondersteuningsopties, waaronder een grondige kennisbank, technische ondersteuning via livechat en e-mail, en zelfs een subreddit, die op het moment van schrijven meer dan 10.000 leden heeft. De subreddit is, ondanks het feit dat hij een doge meme-header heeft, nuttig, waarbij de meeste threads binnen een paar uur een antwoord krijgen. 

Dat is de meest directe manier om ondersteuning te krijgen, aangezien e-mail enige tijd in beslag neemt – hoewel niet te erg lang – en live chat niet echt live is. Rond de site kun je op de kleine groene cirkel in de rechterbenedenhoek klikken om een ​​chat te starten met Garry, de door AI ondersteunde ondersteuningsvertegenwoordiger van Windscribe.

windscribe-review-live-chat

Garry doet het werk voor basisvragen – je kunt een van deze vragen hierboven zien – maar alles wat complexer is, heeft een mens nodig. We vroegen bijvoorbeeld: ‘dromen Androïden van elektrische schapen?’ en Garry spoorde ons aan om met een mens te spreken. Gelukkig kun je dit doen via hetzelfde livechatvenster, maar je moet eerst door Garry gaan. 

U hoeft echter met niemand contact op te nemen. De kennisbank van Windscribe is tot de nok gevuld met installatiehandleidingen, veelgestelde vragen en artikelen voor probleemoplossing. De installatiehandleidingen zijn vooral handig, bijvoorbeeld om te beschrijven hoe u Windscribe op Asus-routers installeert. Zelfs basisinstallaties worden tot in detail behandeld, wat leuk is om te zien.

windscribe-review-knowledgebase

Als u problemen tegenkomt, zijn de handleidingen voor probleemoplossing de eerste plaats waar u naar moet kijken. Windscribe behandelt basisonderwerpen, zoals het vergeten van uw wachtwoord, maar ook complexe, zoals de Windscribe API die wordt geblokkeerd op uw netwerk. Tussen de installatiehandleidingen en artikelen voor probleemoplossing hoeft u zelden of nooit directe ondersteuning te zoeken.

Het vonnis

Wat gratis VPN’s betreft, is Windscribe onze aanbeveling. De betaalde versie is ook indrukwekkend, aangezien je je eigen plan kunt bouwen terwijl je toegang hebt tot de lange lijst met functies. 

Dat gezegd hebbende, krijg je nog steeds waar je voor betaalt, vooral als het gaat om snelheid. Windscribe is niet traag als je dicht bij huis blijft, maar als je ver weg reist, kun je het beste een andere optie kiezen. 

Je kunt die opties vinden in onze beste VPN voor reizigersgids. Anders is Windscribe indrukwekkend met zijn no-nonsense interface, flexibele prijzen en uitgebreide lijst met functies. Dat is waarom we het hoog waarderen in onze VPN-beoordelingen. 

Ben je van plan om Windscribe te downloaden? Wat heeft je verkocht? Laat het ons weten in de reacties hieronder en, zoals altijd, bedankt voor het lezen.

Veelgestelde vragen over Windscribe

  • Wat is Windscribe?

    Windscribe is een virtueel particulier netwerk dat populair is vanwege het gratis abonnement dat 10 GB aan gegevens en een beperkt servernetwerk biedt. Het heeft ook een “pro” -plan beschikbaar, dat wordt geleverd met onbeperkte bandbreedte en de volledige lijst met servers, inclusief de speciale Windflix-streaminglocaties.

  • Hoe werkt Windscribe?

    Windscribe, zoals elke VPN, werkt door uw internetverbinding te versleutelen voordat deze naar het open web wordt gestuurd. Door dit te doen, beschermt u uw IP-adres en alle andere persoonlijke informatie tegen websites en online services.

  • Hoe veilig is Windscribe?

    Op basis van onze tests is Windscribe veilig te gebruiken. Het heeft onze tests voor DNS-, WebRTC- en IP-lekken doorstaan ​​en heeft een beleid zonder logboeken.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map