Mullvad Review – Bijgewerkt 2020

Mullvad recensie

Mullvad is een interessante service met een hoge standaard voor privacy, is vrij snel en brengt je meestal naar Netflix. Het is ook uniek omdat het harde contanten als betaling accepteert. Lees alles over deze eigenzinnige service in onze volledige Mullvad-recensie.


beste VPN-beoordelingen

Mullvad heeft iets merkwaardigs. Het stroomlijnt het vervelende en privacy-onvriendelijke aanmeldingsproces van bijna alle andere VPN’s en is nog steeds toegankelijk. Het verdiende zelfs een plekje in onze beste VPN-gids vanwege zijn duidelijke standpunt over privacy en no-nonsense interface.

In deze Mullvad-recensie gaan we het hebben over de voor- en nadelen die we hebben ondervonden tijdens het testen ervan. We bespreken functies, prijzen, gebruiksvriendelijkheid, snelheid, beveiliging, privacy, streaming, serverlocaties en klantenservice voordat we ons oordeel vellen.

Mullvad is een indrukwekkende VPN. Het houdt je privé en veilig voor goedkoop en doet dit met hoge snelheid. Het heeft problemen, zoals een gebrek aan functies en matige toegang tot streamingplatforms, waardoor u misschien opnieuw moet nadenken.

Vorige

De volgende

Sterke punten & Zwakke punten

Alternatieven voor Mullvad

Kenmerken

Mullvad is niet opwindend als het gaat om functies. Mullvad negeert wat wij beschouwen als de essentiële functies voor VPN’s en heeft niets interessants. Als u op zoek bent naar ongebruikelijke functies, raden we u aan onze Windscribe-recensie te bekijken.

Wat betreft essentiële functies, Mullvad bevat een killswitch die niet kan worden uitgeschakeld. Elke keer dat je bent verbonden met de VPN en deze mislukt, zal Mullvad je internetverbinding blokkeren, zodat er geen informatie door de kieren glipt. Zodra je de verbinding met de VPN verbreekt, heeft de killswitch geen zin meer.

Dat gezegd hebbende, zet Mullvad een draai aan zijn killswitch. In de instellingen kun je de VPN laten weten dat hij internetverkeer moet blokkeren, tenzij je er verbinding mee hebt. Als u het op die manier doet, betekent dit dat als de VPN wordt verbroken, uw internetverkeer wordt geblokkeerd. Het lijkt op een killswitch, maar veiliger.

mullvad-review-killswitch

In de toekomst zal Mullvad meer functies bieden. Het was een vroege gebruiker van OpenVPN, dat de VPN-industrie stormenderhand heeft overspoeld, en het kijkt naar WireGuard. Dat nieuwe VPN-protocol is niet beschikbaar in de applicatie, maar je kunt het handmatig instellen met een van de configuratiebestanden van Mullvad.

Overzicht van Mullvad-functies

Mullvad-logowww.mullvad.net

$ 568per maand

Algemeen

Betalingsmethoden
PayPal, creditcard, contant geld, bankoverschrijving

Accepteert cryptocurrency

Gelijktijdige verbindingen
5

Ondersteunt split-tunneling

Onbeperkte Bandbreedte

Gratis proefversie beschikbaar

Restitutieperiode
30 dagen

Wereldwijd serverbedrag
288 servers in 38 landen

Desktop-besturingssystemen
Windows, MacOS, Linux

Mobiele besturingssystemen
Beschikbaar via configuratiebestanden

Browser-extensies

Kan op routers worden geïnstalleerd

Streaming

Heeft toegang tot Netflix US

Heeft toegang tot BBC iPlayer

Heeft toegang tot Hulu

Heeft toegang tot Amazon Prime Video

Veiligheid

Coderingstypen
256-AES

VPN-protocollen beschikbaar
OpenVPN, WireGuard

Ingeschakeld bij opstarten van apparaat

Staat torrenting toe

Geen logboekbeleid

DNS-lektest doorstaan

Killswitch beschikbaar

Malware / adblocker inbegrepen

Ondersteuning

Live chat

E-mail ondersteuning
24/7 bereikbaar

Telefonische ondersteuning

Gebruikersforum

Kennis basis

Prijzen

Hoewel de daadwerkelijke kenmerken schaars zijn, is de prijs van Mullvad een van de kenmerken. Het systeem is zo eenvoudig dat het nieuw is. In vergelijking met aanbieders van koopjesbakken, zoals privé-internettoegang (lees onze PIA-recensie), bespaart u maandelijks geld, maar zonder langlopende contracten neemt de waarde van Mullvad in de loop van de tijd af.

Er is maar één optie: maand tot maand. Je kunt zoveel of zo weinig tijd betalen als je wilt en Mullvad verlengt je abonnement niet wanneer je op raakt, tenzij je met PayPal hebt betaald. In plaats van je te abonneren op de service, koop je er een bepaalde hoeveelheid tijd mee.

In de bovenstaande tabel zetten we het huidige tarief in Amerikaanse dollars en euro’s. Mullvad brengt 5 euro in rekening, dus wat u betaalt, is afhankelijk van de wisselkoers op het moment van afrekenen.

Wat de maandelijkse tarieven betreft, is Mullvad ongeëvenaard. PIA is $ 2 duurder, ondanks dat het een van de goedkoopste opties op de markt is. Providers zoals Astrill en Hide.me, die maandelijks $ 15- $ 20 in rekening brengen, zien eruit als een grap vergeleken met Mullvad (lees onze Astrill-recensie en Hide.me-recensie).

Er is echter een probleem bij het kopen op lange termijn. Het biedt geen meerjarige kortingen, wat meestal geen pijn doet. Het jaarplan van CyberGhost is bijvoorbeeld dezelfde prijs als dat van Mullvad (lees onze CyberGhost-recensie). Dat gezegd hebbende, neemt de waarde ervan af in vergelijking met NordVPN en PureVPN, die drie jaar of langer bieden (lees onze NordVPN-recensie en PureVPN-recensie).

Hoewel de cijfers niet liegen, is de realiteit dat Mullvad niet slecht is, zelfs als je van plan bent je voor meer dan een jaar te abonneren. Het feit dat u niet vooraf $ 100 of meer hoeft te betalen en toch een laag maandelijks tarief krijgt, is een groot pluspunt en een belangrijke reden waarom we Mullvad boven NordVPN en PureVPN zouden aanbevelen als het gaat om prijzen.

Het meest ongebruikelijke aspect van Mullvad is niet de benadering van abonnementsdiensten, maar het accepteert koude, harde contanten. De standaard betalingsmogelijkheden zijn beschikbaar, waaronder creditcards, PayPal en bitcoin, maar u kunt ook betalen met een bankoverschrijving of contant. U kunt Mullvad elk bedrag in elke valuta met uw rekeningnummer mailen en het zal uw account crediteren.

mullvad-review-cash-betaling

Vanwege het betalingssysteem van Mullvad worden er geen terugbetalingen gedaan bij contante betalingen. Dat gezegd hebbende, er is een proefperiode van drie uur die iedereen kan downloaden en spelen om een ​​idee te krijgen hoe het werkt. Zoals we in het volgende gedeelte zullen zien, hoef je Mullvad geen e-mail te sturen, dus het is gemakkelijk om te beginnen.

Voor andere betalingsmethoden kun je tot 30 dagen restitutie krijgen via de ondersteuningslijn van Mullvad.

Makkelijk te gebruiken

Aanmelden voor Mullvad is eenvoudiger dan bij de meeste VPN’s, omdat u geen account hoeft aan te maken. In plaats van je e-mailadres, betalingsmethode en wachtwoord op te geven, hoef je alleen maar op “get account” te klikken op de startpagina. Mullvad genereert voor u een accountcode die goed is voor de proefperiode van drie uur en u gebruikt deze om in te loggen bij de app.

mullvad-review-signup

Die authenticatiemethode is vergelijkbaar met die van ExpressVPN (lees onze ExpressVPN-recensie). In tegenstelling tot de meeste VPN-services, waarbij u zich telkens moet aanmelden wanneer u uw machine opnieuw opstart, is Mullvad altijd actief. Nadat u uw account bij de applicatie heeft geverifieerd, kunt u deze gebruiken.

Het interessante van het Mullvad-systeem is dat het gemakkelijk te gebruiken en privé is. U hoeft zich nooit aan te melden voor een account of persoonlijke gegevens te onthullen, maar de applicatie is modern en intuïtief. In tegenstelling tot AirVPN, dat een vergelijkbaar prijssysteem heeft, maar een veel slechtere toepassing, ziet Mullvad er geweldig uit (lees onze AirVPN-recensie).

Zodra de installatie is voltooid, verbindt Mullvad u automatisch met de locatie in Stockholm. Dat was geen aanbevolen locatie op basis van waar we zijn, de VPN is gewoon altijd standaard naar Zweden. Dit heeft waarschijnlijk iets te maken met het feit dat Mullvad daar zijn hoofdkantoor heeft.

mullvad-review-interface

U kunt uw locatie selecteren door op de knop boven de knop ‘mijn verbinding beveiligen’ te klikken. Locaties worden opgesplitst per land en stad in vervolgkeuzemenu’s zonder dat u kunt filteren of zoeken naar de gewenste locatie. Sommige steden hebben ook meerdere locaties, die de kleine interface kunnen verdringen.

Er is geen aanbevelingssysteem voor de snelste server voor uw locatie, wat betekent dat u door de serverlijst moet bladeren om de beste snelheid te vinden. Dat zou niet zo’n ergernis zijn als het niet voor de kleine interface van Mullvad was. U hebt alleen toegang tot de app via de lade en deze verdwijnt, net als andere ladetoepassingen, als u wegklikt.

mullvad review server selectie

Na het selecteren van uw server, zal Mullvad u terug opstarten naar het hoofdscherm in de applicatie, met een punt waar uw nieuwe IP-adres naar verwijst.

Het instellingenmenu is toegankelijk door op het tandwielpictogram in de rechterbovenhoek te klikken. Mullvad heeft daar niet veel om mee te rommelen, wat niet verrassend is gezien de kleine lijst met functies. Je kunt meer accountkrediet kopen, opstartinstellingen configureren en de killswitch inschakelen.

mullvad-review-instellingen-menu

Merk op dat, hoewel er opties zijn zoals opstartinstellingen, ze niet diep configureerbaar zijn. U kunt alleen kiezen of Mullvad verbinding maakt met een server wanneer deze wordt geladen, niet met welke server deze verbinding maakt. Als u op zoek bent naar meer maatwerk, lees dan onze TorGuard-recensie.

Snelheid

Mullvad miste onze lijst met de snelste VPN-providers met één plek. We hebben vijf providers gekozen en de gewogen downloadsnelheid was 1 megabit per seconde langzamer dan onze vijfde keuze. Hoe dichtbij ze zijn, kan echter worden toegeschreven aan variaties in netwerksnelheid, waardoor Mullvad een uitstekende keuze is voor snelheidsgerichte gebruikers. Onze tests voor deze beoordeling bevestigen dat ook.

Locatie: Ping (ms) Download (Mbps) Upload (Mbps)
Onbeschermd (St. Louis)8146.1511.4
St. Louis23158.3210.36
Londen108131.758.1
Amsterdam146144.344.35
Zuid-Afrika26291.173.05
Tokio172129,756.42

Zoals je in de bovenstaande grafiek kunt zien, presteerde Mullvad op bijna elke locatie goed. Het testen van een server op slechts een paar kilometer afstand van onze locatie verhoogde onze downloadsnelheid, wat duidt op een zekere beperking van de internet service provider. De slechtst presterende locatie, Zuid-Afrika, lag nog steeds dicht bij 100 Mbps.

De latentie is ook opmerkelijk. Mullvad behaalde de vierde plaats in onze beste VPN voor gaming-gids. Maar als het puur op latentietijd was gebaseerd, had het elk van de slots kunnen gebruiken. Nogmaals, naar Zuid-Afrika beoordeeld, ging Mullvad nooit meer dan 300 milliseconden.

Het belangrijkste aan de testresultaten van Mullvad is niet alleen dat ze snel zijn, maar ook dat ze consistent zijn. Providers zoals IPVanish presteren goed op sommige locaties, maar slecht op andere (lees onze IPVanish-recensie). We hebben veel servers in het Mullvad-netwerk getest terwijl we onze recensies en de meerdere handleidingen herzien waar het een slot heeft verdiend, en we hebben altijd indrukwekkende resultaten behaald.

Veiligheid

De beveiliging van Mullvad is eenvoudig. Je verbinding is beveiligd met AES 256-bit en OpenVPN, de gouden standaard in VPN-beveiliging. U kunt het transportprotocol kiezen dat OpenVPN gebruikt – UDP of TCP – maar niet het VPN-protocol. Zoals je kunt zien in onze VPN-protocolverdeling, zou OpenVPN in de meeste gevallen moeten worden gebruikt, maar er zijn redenen om een ​​ander protocol te gebruiken.

Wat beveiligingsfuncties betreft, heeft Mullvad een killswitch in de applicatie ingebakken. Tijdens de verbinding wordt uw internet verbroken als de VPN mislukt en u kunt dat op geen enkele manier uitschakelen. Er is een instelling om Mullvad te vertellen om internetverkeer te blokkeren, tenzij de VPN is verbonden, wat iets anders is.

We hebben een reeks DNS-lektests uitgevoerd, evenals tests voor WebRTC- en IP-lekken, en Mullvad kwam schoon uit met minimale DNS-omleidingen. Er is niet veel te zeggen over beveiliging, maar dat is niet erg. Mullvad houdt zich aan alles wat we willen uit VPN-beveiliging, wat een overwinning is in ons boek.

Privacy

Privacy is geen probleem als het om Mullvad gaat. In plaats van zich zorgen te maken over welke informatie kan worden vastgelegd, wordt het probleem vermeden. Als u contant betaalt, weet Mullvad niets van u. Het vereist geen e-mailadres, naam of adres. In een wereld van VPN’s die beweren je onzichtbaar te maken, is Mullvad een van de weinigen die de mol waar het naar vernoemd is, daadwerkelijk doet en eert.

Het kan u niet identificeren met behulp van een accountnummer. Er is zelfs geen cookie op de website die uw IP-adres opslaat tijdens het browsen. Zoals Mullvad het zegt: “Mullvad heeft 555.541 genummerde accounts. Deze accounts zouden kunnen zijn gemaakt door 555.541 unieke mensen, of door een persoon 555.541 keer. ” Kortom, het kan onmogelijk weten wie je bent.

Dat hebben we ook bevestigd. Met dezelfde machine konden we zonder problemen zoveel rekeningnummers genereren als we wilden. Met de gratis proefperiode kan dat worden misbruikt, maar Mullvad heeft zijn beleid nog niet gewijzigd. In een wereld waar maar weinig online services om uw privacy geven, raden we u aan zich te houden aan de milde regels van Mullvad.

Hoewel het duidelijk is dat Mullvad zich zorgen maakt over privacy, hebben we het privacybeleid doorgenomen om dat te bevestigen. Naast het duidelijk maken dat er geen gegevens over u zijn geregistreerd, biedt de service specifieke voorbeelden van hoe het elk type betaling verwerkt. Als je het privacybeleid leest, weet je dat je veilig gebruik maakt van de VPN en ook bij het selecteren van een bepaalde betaalmethode.

Wat betreft wat wordt bewaakt en geregistreerd, logt Mullvad het totale aantal gelijktijdige verbindingen, de CPU-belasting per kern en de totale gebruikte bandbreedte per server. Uw accountnummer wordt gecontroleerd om ervoor te zorgen dat u de vijf gelijktijdige verbindingslimieten niet overschrijdt, maar zelfs dat kan niet aan u worden gekoppeld.

Uw rekeningnummer is gekoppeld aan uw betaalmethode, maar identificeerbare gegevens. Creditcardbetalingen hebben bijvoorbeeld het rekeningnummer, betalingsbedrag, valuta, tijdstempel en Stripe ID – een uniek token om betalingen met Stripe te verwerken – en dat is alles. De enige schetsmatige betaalmethode is PayPal omdat Mullvad je e-mailadres moet opslaan voor automatische verlenging.

Streamingprestaties

Streaming-prestaties zijn een allegaartje. Mullvad had een opname kunnen zijn in onze beste VPN voor Netflix-gids, gemakkelijk toegang tot het platform met hoge snelheid, maar het is een slechte overweging voor de beste VPN voor streaming. Tijdens onze tests werd het geblokkeerd door BBC iPlayer, Hulu en Amazon Prime Video.

Netflix is ​​de grote, dus als je het Netflix VPN-verbod probeert te verslaan, is Mullvad een prima optie. Voor andere platforms is het echter het beste om met een andere provider te gaan.

Serverlocaties

Mullvad heeft 288 servers in 38 landen, wat behoorlijk is, maar lang niet de verspreiding van bijvoorbeeld HideMyAss (lees onze HideMyAss-recensie). De meeste servers bevinden zich in de Verenigde Staten en Zweden, met andere locaties in Azië en Europa. Er zijn ook opties in Brazilië en Zuid-Afrika.

Al met al heeft Mullvad de gebruikelijke verdachten gedekt, wat voor de meeste mensen prima is. Dat gezegd hebbende, als u een frequente reiziger bent of geïnteresseerd bent in toegang tot exotische locaties, zal Mullvad u daar niet brengen.

Klantenservice

Mullvad biedt handleidingen en een sectie met veelgestelde vragen, wat de meeste ondersteuning is. De gidsen zijn grondig, inclusief screenshots, stapsgewijze instructies en zelfs een directory. Van het installeren van de applicatie op Windows tot het configureren van port forwarding en split tunneling, Mullvad heeft alles in zijn handleidingen.

mullvad-review-gidsen

In veel opzichten compenseren de gidsen het gebrek aan functies in de interface van Mullvad. Er is bijvoorbeeld geen gemakkelijke manier om split-tunneling te configureren, maar Mullvad’s gids zal je laten zien hoe je het handmatig kunt instellen.

De veelgestelde vragen zijn goed, maar het is beter voor verduidelijkingen dan voor het oplossen van problemen. Mullvad behandelt onderwerpen zoals hoe u kunt weten of uw betaling is verwerkt en hoeveel accounts voor gelijktijdige verbindingen er zijn.

Voor directe ondersteuning biedt Mullvad e-mail, wat prima is als het traag is. Tijdens het testen duurde het iets minder dan een dag om terug te komen op ons ondersteuningsverzoek. De vertegenwoordiger kon onze vraag over het aantal gelijktijdige verbindingen echter beantwoorden.

Het vonnis

Mullvad is een snelle en goedkope VPN-provider met oog voor privacy. Het is ongebruikelijk in zijn benadering van software-abonnementen en is sinds het begin innovatief geweest in de VPN-ruimte. Hoewel er problemen zijn als het gaat om streaming en functies, krijgt het veel goed.

Als u meer commercieel aantrekkelijke functies wilt of geïnteresseerd bent in niet-Netflix-streaming, is Mullvad misschien niet de juiste keuze voor u. Voor degenen die deze functies willen, raden we aan om naar onze andere VPN-beoordelingen te kijken.

Wat denk je van Mullvad? Laat het ons weten in de reacties hieronder en, zoals altijd, bedankt voor het lezen.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me